panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 59 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6091357

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Łączy nas pamięć
ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
19 kwietnia 2017r. obchodziliśmy 74  rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie NST upamiętniają  to wydarzenie, biorąc udział w akcji ŻONKILE ,organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich- POLIN. W tym dniu Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie przypinają, własnoręcznie wykonane, żółte kwiaty, żonkile - symbol pamięci o powstańcach z getta warszawskiego. Akcja została połączona  z zajęciami edukacyjnymi pt. ,,Nie było żadnej nadziei”

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
3 x konkurs
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach, w których czekają atrakcyjne nagrody, łączna pula 30.000PLN. Pozycje 2 i 3 samodzielnie zgłaszacie prace, poz. nr 1 zaprosimy najlepszych informatyków na etap szkolny. Powodzenia.
  1. Konkurs IT 2017 (dla informatyków) - informacje o konkursie tutaj.
  2. Konkurs prezentacji „CYFROWA RP” ’17 (dla wszystkich zainteresowanych) - szczegóły tutaj.
  3. Konkurs programistyczny PWSZ Nysa - naszej zaprzyjaźnionej uczelni wyższej - szczegóły tutaj.

Międzynarodowe Targi Pracy
10.04.2017r. w Centrum Turystyczno Sportowym odbyły się Międzynarodowe Targi Pracy w Powiecie Kłodzkim, na których nie zabrakło stoiska naszej szkoły oraz młodzieży klas maturalnych opuszczających niebawem mury Noworudzkiej Szkoły Technicznej.

Międzynarodowe Targi Pracy w Powiecie Kłodzkim  Międzynarodowe Targi Pracy w Powiecie Kłodzkim
,,Katyń-Golgota Wschodu"
   7 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku została zorganizowana II edycja Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Katyń-Golgota Wschodu”
  Ideą konkursu jest popularyzacja wiedzy o Katyniu, uczczenia pamięci ofiar stalinowskich mordów, kształtowanie postaw patriotycznych i wrażliwości społecznej na tle doświadczeń Polaków w czasie II wojny światowej wśród młodzieży Powiatu Kłodzkiego.W konkursie wzięły udział 2 –osobowe drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

Katyń-Golgota Wschodu  Katyń-Golgota Wschodu  Katyń-Golgota Wschodu
Czytaj całość...
Wycieczka zawodoznawcza do Karpacza
W dniu 17 marca uczniowie klas 1B i 3B Technikum Hotelarskiego mieli okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej do Karpacza pod opieką Pani Jolanty Chuchli oraz Pani Marty Augustynowskiej-Klincewicz. Głównym celem naszej wycieczki była wizyta w Hotelu Gołębiewski, jednak oprócz tego w wolnym czasie mogliśmy skorzystać z całorocznego toru saneczkowego oraz trochę lepiej poznać Karpacz. Zjazdy na saneczkach były dla nas super zabawą. W czasie wolnym mieliśmy chwilę na zwiedzanie miasta, na pewno każdemu się ono spodobało, ponieważ Karpacz jest bardzo urokliwym miejscem.

Wycieczka zawodoznawcza do Karpacza  Wycieczka zawodoznawcza do Karpacza  Wycieczka zawodoznawcza do Karpacza
Czytaj całość...
Warsztaty w NST
W dniu 28 marca 2017 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyły się warsztaty związane z wystawą pt. „Wiek pary i pieniądza. Wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich XIX wieku”. Wystawa i warsztaty towarzyszące realizowane były w związku z projektem Fundacji Wolność i Demokracja przy udziale Narodowego Banku Polskiego.

Warsztaty w NST  Warsztaty w NST  Warsztaty w NST
Czytaj całość...
Polsko - Czeski Jarmark Wielkanocny
22 marca, po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Polsko - Czeskim Jarmarku Wielkanocnym, który został zorganizowany w Ścinawce Średniej.

Polsko - Czeski Jarmark Wielkanocny
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne