panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

203 dni 0 godzin 56 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 8 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7218442

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Stypendium Fundacji Efekt Motyla
Stypendium Fundacji Efekt Motyla przeznaczone jest dla uczniów z terenów wiejskich z całej Polski, zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości. Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane są przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego. Dodatkowo dla Stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny do Warszawy w październiku 2019r. połączony z warsztatami rozwojowymi.


Warunki formalne do złożenia wniosku:
Czytaj całość...
Czwarta kadencja Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej
Rada jest organem pomocniczym ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci tych szkół, którzy do dnia 31 lipca br. nie ukończą 21. roku życia.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w komunikacie na stronie internetowej ministerstwa (link: https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy).

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
Prezentujemy dyplomy za udział w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.

Dyplom  Dyplom  Dyplom
Łączy nas pamięć
Dyplom dla NST za udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 76. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Dyplom
Sukcesy lekkoatletów z NST
W dniu 16 maja 2019 roku na obiektach Centrum Turystyczno Sportowego  w Nowej Rudzie-Słupcu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w  Lekkoatletyce w ramach Licealiady szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej zaznaczyli swoją obecność zajmując czołowe miejsca w konkurencjach technicznych. Srebrne medale w skoku w dal zdobyli w kategorii dziewcząt Weronika Więckowska, a w kategorii chłopców Paweł Koszałkowski. Dominację uczniów NST w konkurencji pchnięcia kulą potwierdziły sukcesy Agaty Jańdzio, która również zajęła drugie miejsce i Kamila Kuczaja, który zdobył złoty medal wygrywając z ogromną przewagą nad kolejnymi zawodnikami.

Sukcesy lekkoatletów  z  NST  Sukcesy lekkoatletów  z  NST  Sukcesy lekkoatletów  z  NST
Czytaj całość...
Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!
W dniu 17 maja 2019 roku w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu "WSSE Tech LAB – Kreatywna i innowacyjna szkoła”.
Konkurs „WSSE Tech Lab” polegał na nakręceniu maksymalnie pięciominutowego spotu (link do filmu: https://www.facebook.com/watch/?v=2172918452793463 ) ukazującego sposób w jaki szkoła rozbudza kreatywność u młodzieży, podnosi umiejętności pracy zespołowej oraz wspiera innowacje pedagogiczne i szkolnictwo branżowe.
Według członków Kapituły, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” oraz przedsiębiorcy działający w Strefie, film stworzony przez uczniów NST w składzie: Dawid Popławski, Emil Bartnicki i Patryk Mrozicki pod czujnym okiem opiekuna projektu – pana Konrada Kałwaka znalazł się wśród zwycięzców konkursu! Pan Konrad zapytany przez jednego z fotoreporterów o podstawę sukcesu odpowiedział: „Uczymy rzeczy przydatnych! Dla Nas to chleb powszedni, bo od lat stawiamy na nowoczesność. To ważne aby absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, którzy zdecydują się na naukę w Noworudzkiej Szkole Technicznej mogli realizować swoje pasje i zamiłowania jednocześnie ucząc się wykonywania zawodu. Jesteśmy w trakcie akcji naborowej i chcemy aby nauka w Noworudzkiej Szkole Technicznej była jak najbardziej kreatywna. Multimedia, E-SPORT, gry komputerowe, wellness, spa czy choćby język migowy to innowacje pedagogiczne, które mamy dodatkowo w naszej ofercie.”

Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!  Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!  Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!
Czytaj całość...
Michael Słobodzian w gronie zwycięzców IX Powiatowego Konkursu Języka Polskiego
W kwietniu 2019 r. Michael Słobodzian, uczennica klasy IV cT, wzięła udział w finale IX Powiatowego Konkursu Języka  Polskiego i zajęła 3 miejsce. Sukces zagwarantowały jej duża dojrzałość znajdująca odzwierciedlenie w pogłębionej prezentacji tekstów kultury oraz „sprawny” warsztat polonistyczny. Warto dodać, że do finału tegoż konkursu zostały zakwalifikowane również inne uczennice klasy IV cT – Joanna Marcinkiewicz oraz Natalia Mituś.
Gratulujemy !
Dyplom Michael Słobodzian
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne