panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 36 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6732363

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Pożegnanie absolwentów w NST
27 kwietnia 2018 społeczność Noworudzkiej Szkoły Technicznej pożegnała tegorocznych absolwentów. Uroczystość przygotowali uczniowie klas III pod opieką wychowawców. Podczas części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Brygida Gąsior, która pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły oraz życzyła  sukcesów w dorosłym życiu. Następnie wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy Samorządu Szkolnego, wolontariatu i szkolnym sportowcom. Krótki, humorystyczny program artystyczny przedstawili uczniowie klas trzecich. Jednak szczególnym wyróżnieniem dla absolwentów była obecność Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pana Romana Kowalczyka, Dyrektora Delegatury Kuratorium Dolnośląskiego w Wałbrzychu, Pana Mariusza Kałwaka oraz  rodziców.

Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST
Czytaj całość...
Laureat ,,Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
26 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie odbył się konkurs ,,Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki”, którego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta w Nowej Rudzie. Do konkursu przystąpiła młodzież z noworudzkich szkół, która reprezentowała swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, instrumentalne, rysunkowe.
 Jury tegorocznego konkursu  3 miejsce przyznało Piotrowi Barańskiemu- uczniowi NST w Nowej Rudzie w kategorii – fotografia.
W konkursie wystąpił również duet:  Patrycja Boczar i Marek Lisowski w kategorii –śpiew i taniec
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST
25 kwietnia 2018 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej po raz dziewiętnasty  spotkali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w  konkursie organizowanym pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego.  
Należy podkreślić, że swoją szczególną „oprawę” Dyktando zawdzięcza sponsorom, którym bardzo dziękujemy. Są to: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Centrum Turystyczno- Sportowe Nowa Ruda oraz Matplast.

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST  XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST  XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST

Zwycięzcami  XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego zostali:
Czytaj całość...
Uprawnienia energetyczne dla elektryków
W dniu 26 kwietnia 2018r. podobnie jak w roku ubiegłym, 8 uczniów z klas  technikum elektrycznego w Noworudzkiej Szkole Technicznej pod opieką Pani Ewy Lenarczyk i Pana  Romana Głaz, przystąpiło do państwowego Egzaminu Kwalifikacyjnego „E” uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku obsługi i eksploatacji.
W tym roku egzamin odbył się w naszej szkole, a komisja egzaminacyjna przyjechała z Naczelnej Organizacji Technicznej – NOT ze Świdnicy.  Egzamin zdali wszyscy uczniowie i uzyskali uprawnienia pozwalające na podjęcie pracy zawodowej przy obsłudze i eksploatacji urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV.

Uprawnienia energetyczne dla elektryków  Uprawnienia energetyczne dla elektryków  Uprawnienia energetyczne dla elektryków
Czytaj całość...
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej działalność Małej Garstki w Noworudzkiej Szkole Technicznej
27 kwietnia 2018 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się szczególna uroczystość. Było to odsłonięcie tablicy upamiętniającej działalność  tajnej młodzieżowej organizacji antykomunistycznej, działającej na terenie szkoły w latach 1951- 1952, o nazwie „Mała garstka”. Założycielem organizacji był przybyły z Sycowa do ówczesnej Szkoły Przysposobienia Górniczego w Nowej Rudzie Jan Kowalski. W marcu 1952 roku działacze „Małej Garstki” zostali aresztowani przez Urząd Bezpieczeństwa i osadzeni w kłodzkim więzieniu. Po zakończeniu śledztwa otrzymali wysokie wyroki jako zatwardziali wrogowie systemu komunistycznego.

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Noworudzkiej Szkole Technicznej  Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Noworudzkiej Szkole Technicznej  Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Noworudzkiej Szkole Technicznej
Czytaj całość...
Zbieramy fundusze na zakup robota!!!
Informatycy  Noworudzkiej Szkoły Technicznej wśród najlepszych w Polsce!!!
Wielkim sukcesem dla informatyków z Nowej Rudy zakończył się pierwszy etap 17 edycji ogólnopolskiego konkursu Diversity zorganizowanego przez Firmę Motorola Solutions Systems Polska Sp.z o.o. z siedzibą w Krakowie. Celem konkursu Diversity jest promocja wiedzy informatycznej wśród młodzieży szkół średnich,  a  w  szczególności  wśród  dziewcząt. Dołączenie do 16 najlepszych drużyn w Polsce nie było łatwym zadaniem. Zespół z NST w składzie Oliwia Kempa, Paulina Delijewska, Jakub Budziński i Dawid Łuczak pod opieką p. Daniela Jabłońskiego pracowali trzy miesiące nad rozwiązaniem zadań algorytmicznych w programie Colobot - Gold Edition w wersji  dostarczonej  przez  organizatora. Opłaciło się, a awans do finału, który odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w Krakowie zaowocował tym, że drużyna otrzymała na własność robota do walk mini-sumo, którego teraz musi odpowiednio zaprogramować, aby wygrać cały konkurs, na który składają się: „Zawody  Robotów  Mini-Sumo”, „Zawody  Robotów  Mini-Sumo  Walka  Zbiorowa”, „Zawody  programistyczne  Colobot  Challenge” oraz „Zawody  Robotów  -  Line-Follower”.

Informatycy  Noworudzkiej Szkoły Technicznej wśród najlepszych w Polsce!!!  Informatycy  Noworudzkiej Szkoły Technicznej wśród najlepszych w Polsce!!!  Informatycy  Noworudzkiej Szkoły Technicznej wśród najlepszych w Polsce!!!
Czytaj całość...
75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
19 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy 75  rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie NST w Nowej Rudzie  upamiętniają to wydarzenie, biorąc udział w akcji ŻONKILE organizowanej przez  Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN. W tym dniu Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie przypinają, własnoręcznie wykonane, żółte kwiaty, żonkile - symbol pamięci o powstańcach z getta warszawskiego. Akcja została połączona z zajęciami edukacyjnymi pt. ,,Nie było żadnej nadziei”.

75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne