panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym ¦l±sku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste¶ najbardziej zainteresowany(a)?
  

Go¶cimy

Aktualnie jest 57 go¶ci online

Statystyka

odwiedzaj±cych: 6161221

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST już za nami
„Granice mego języka oznaczaj± granice mego ¶wiata”
Ludwig  Wittgenstein
      Warto być może przywołać tę słynn± my¶l, aby zwrócić uwagę na fakt, jak olbrzymi± rolę w życiu człowieka, narodów, społeczno¶ci odgrywa język. Temu też służy na pewno Powiatowe Dyktando Ortograficzne „Miss/Mister Ortografii”.
     26 kwietnia 2017 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej po raz osiemnasty spotkali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wzi±ć udział w niełatwym przecież konkursie organizowanym pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego. Imprezę u¶wietnili  zaproszeni przez organizatorów go¶cie, między innymi przedstawiciel Kuratorium O¶wiaty we Wrocławiu mgr Magdalena Sty¶ - Kruszelnicka.

XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny  XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny  XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Czytaj cało¶ć...
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Zapraszamy na „DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY”, który odbędzie się 13 maja 2017 roku (sobota), w godz. 9.00-13.00 w budynku głównym Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie przy ul. Stara Droga 4.
Program:
1.    Prezentacja i filmu promocyjnego – hol szkoły.
2.    Zajęcia tematyczne adekwatne do oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018:
  •  warsztaty elektryczno–mechaniczne (sala W-5 oraz A1-26),
  •  warsztaty samochodowe (sala W-1 oraz A1-32),
  •  warsztaty informatyczno-graficzne (sala A2-2 oraz A1 25),
  •  warsztaty hotelarskie (sala A8-8 oraz A8-9).
3.    Pokaz udzielania pierwszej pomocy – sala gimnastyczna.
VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017
W dniu  06 kwietnia 2017  roku  podczas dni prasowych Poznańskich  Targów Motoryzacyjnych oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu odbył się finał  VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2017. W konkursie wzięło udział 500 zespołów z całej Polski a do ¶cisłego finału w Poznaniu  zakwalifikowało się 30, w¶ród których znalazły się aż trzy dwuosobowe zespoły z Noworudzkiej Szkoły Technicznej; Michał Majerczyk, Marcin Młynarczyk, Wojciech Nowak, Kordian Kęskiewicz, Miłosz Bednarski i Krzysztof Szewczyk. Dzięki hojno¶ci sponsorów takich jak PKS w Kłodzku SA z Kłodzka, ZPAS SA w Przygórzu oraz TIGER-BUS z Jugowa uczniowie mieli zapewniony transport i mogli wzi±ć w nich udział.

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017  VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017  VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017
Czytaj cało¶ć...
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Konstytucja 3 maja, wła¶c. Ustawa Rz±dowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa reguluj±ca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwsz± w Europie i drug± na ¶wiecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesn±, spisan± konstytucj±. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustaw± rz±dow± przyjęt± tego dnia przez sejm. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA
Czytaj cało¶ć...
Edukacyjny Rajd ze stref±
Ponad 200 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kłodzkiego wzięło udział w „Rajdzie po Strefie” zorganizowanym przez Wałbrzysk± Specjaln± Strefę Ekonomiczn± „INVEST-PARK”. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofert± szkół technicznych, dowiedzieć się, które specjalizacje s± najbardziej poszukiwane na rynku oraz zwiedzić zakłady działaj±ce w podstrefach Nowa Ruda i Kłodzko.
Była to druga edycja „Rajdu po Strefie”, która wzorem roku ubiegłego została podzielona na dwa dni. Pierwsza czę¶ć odbyła się w Noworudzkiej Szkole Technicznej, w której uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofert± placówki oraz wzi±ć udział w warsztatach graficznych i energetycznych.

Edukacyjny Rajd ze stref±  Edukacyjny Rajd ze stref±  Edukacyjny Rajd ze stref±
Czytaj cało¶ć...
DOBRY ZAWÓD = SUKCES czyli Rajd Po Strefie
 Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z  Noworudzk± Szkoł± Techniczn± w Nowej Rudzie i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku zorganizowała w dniach 19 i 20 kwietnia 2017 atrakcyjn± przygodę dla gimnazjalistów, zwi±zan± z kształceniem zawodowym  i  przyszł± prac±,  pod nazw± Rajd Po Strefie. Obie szkoły ponadgimnazjalne wchodz± w skład Klastra Edukacyjnego Inwest in Edu przy WSSE i współpracuj± z okolicznymi zakładami strefowymi.
Celem Rajdu było przybliżenie uczniom gimnazjów lokalnego rynku pracy oraz pomoc przy wyborze dalszej drogi kształcenia, a jego mottem było : „DOBRY ZAWÓD = SUKCES”.

„DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie  „DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie  „DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie
Czytaj cało¶ć...
Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
25 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie odbył się konkurs ,,Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki”, którego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta w Nowej Rudzie. Do konkursu przyst±piła młodzież z noworudzkich szkół, która reprezentowała swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, instrumentalne, rysunkowe.
Jury tegorocznego konkursu 1 miejsce i złot± statuetkę  przyznało duetowi w składzie: Marek Lisowski (wokal, gra na fortepianie) i Kamil Raróg (gitara).

Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek  Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek  Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
Czytaj cało¶ć...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowo¶ci
Popularne