panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8039040

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
WIELKA RADOŚĆ -MAŁY GEST
Z przyjemnością informuję Państwa, że dwudziesta edycja akcji charytatywnej pod hasłem „Wielka Radość -Mały Gest”, zakończyła się kolejnym sukcesem. Pomimo pandemii COVID-19, jak co roku Noworudzka Szkoła Techniczna była niezawodna. Dary dobrego serca, wprawdzie z pominięciem zabawy mikołajkowej, ale trafiły dzięki Państwa zaangażowaniu do dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Kolorowy Świat” w Nowej Rudzie oraz do  Miejskiego Przedszkola nr 1 w Nowej Rudzie i do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie.
Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy czynnie uczestniczyli w akcji, niech dobro zatoczy koło i wraca do Państwa ze zdwojoną siłą.

WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST  WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST  WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST

Organizator akcji:
Mirosława Kossak
Rafał Polak
Matura w 2021 roku
Zachęcamy tegorocznych maturzystów do zapoznania się z prezentacją.
Terminy egzaminów zawodowychZachęcamy do obejrzenia filmu
Film MSWiA
Szkoła do hymnu 2020
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej wzięli udział w quizie na temat historii i znajomości ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą, a najwyższy wynik zdobyła Aneta Szymborska z klasy 1a szkoły branżowej. Na drugim miejscu uplasowali się  ex aequo: Mirek Koch – uczeń klasy 1aBS1, Marek Wojtkowiak, Antoni Małnowicz, Krzysiek Mikusiak, Mikołaj Piszczek-uczniowie klasy 1aT Oliwia Śledź, Patrycja Prajzner - z klasy 1bT.
"Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. - "Rekord dla Niepodległej. Ze względów epidemiologicznych konkurs został przeprowadzony on-line a uczniowie mogli za pomocą komunikatorów uczestniczyć w akcji śpiewania hymnu.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„Pamięć narodowa to jest pamięć suwerenna
– ona sama wie, o czym ma pamiętać, sama zapamiętuje, nie pytając
nas o zdanie”. Nie jest więc tak, że my sami „coś każemy jej pamiętać, a o czymś innym każemy jej zapomnieć”.
 Jarosław M. Rymkiewicz

Corocznie 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Święto Niepodległości ustanowiono dopiero w  1937 r., które upamiętniało odzyskanie suwerenności, zakończenie I wojny światowej i uhonorowanie postaci Józefa Piłsudskiego. Oficjalnie przywrócono pamięć o tym dniu ustawą z 1989 roku i dzień 11 listopada obchodzimy pod nazwą Narodowe Święto Niepodległości.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Czytaj całość...
Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela Noworudzkiej Szkoły Technicznej
Pani Bogumiła Szostak nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Noworudzkiej Szkole Technicznej otrzymała za swoją pracę jedno z najwyższych wyróżnień, czyli nagrodę Ministra Edukacji. Pani Szostak wzorowo wykonuje powierzone jej zadania, realizuje projekty edukacyjne i profilaktyczne. Współpracując z Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowała ogólnopolskie projekty ,,Młodzi działają”. Od 2019 roku we współpracy z Rada Miejską Nowa Ruda bierze udział w realizacji projektu ,,Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda, którego celem jest opracowanie strategii Gminy Miejskiej Nowa Ruda. Współpracuje z Urzędem Województwa Dolnośląskiego w ramach ,,Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej” oraz innymi instytucjami realizując wiele ciekawych akcji i projektów.

Bogumiła Szostak  Nagroda Ministra Edukacji
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne