panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 7 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9316035

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
NPRCz
Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie uzyskała dofinansowanie  w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021- 2025.

Dotacja zostanie przeznaczona na:

  • zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym książek o historii Polski XX w., oraz lektur szkolnych, w tym książek opublikowanych drukiem lub na innym nośniku (w tym książek obrazkowych, mówionych i elektronicznych), które są dostępne na rynku księgarskim, niezależnie od tego, czy jest to pierwsze wydanie, czy wznowienie książki;
  • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych
  • realizację działań promujących czytelnictwo

        26 maja 2023 r. w Bibliotece Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie uczniowie z klasy 1B i 2B TH wzięli udział w konkursie literackim „Piszę do Ciebie Mamo”. Celem konkursu było pielęgnowanie uczuć do osoby nam najbliższej – MAMY. Praca miała mieć formę listu, który niestety zanika. Treść listu była dowolna, a adresatem była mama. Ważnym elementem pracy była dbałość o poprawność językową oraz ortograficzną tekstu.Wręczenie nagród książkowych zwycięzcy i wyróżnionym w konkursie nastąpi 23 czerwca na apelu szkolnym z okazji zakończenia roku szkolnego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.


 


Miło nam poinformować, że Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie w roku szkolnym 2023/2024 realizuje działania w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021- 2025

       W ramach wyżej wymienionego programu i otrzymanego dofinansowania zgodnie z wytycznymi określonymi w zadaniach projektu

  • zakupiono książki będące nowościami wydawniczymi, książki historyczne oraz lektury i audiobooki  
  • zakupiono nowe elementy wyposażenia biblioteki
  • oraz część środków przeznaczono na realizację działań promujących czytelnictwo.
        Biblioteka szkolna Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wzbogaciła się o wiele nowości wydawniczych a zakup elementów wyposażenia biblioteki przyczynił się do tego, że biblioteka wraz z czytelnią stała się miejscem atrakcyjnym i  szczególnym. Miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele chętnie spędzają swój wolny czas.


 

       Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym organizowanym pod patronatem Księgarni Tuliszków.

       Zgodnie z regulaminem konkursu w bibliotece szkolnej NST został zorganizowany  Kiermasz Książek. Książki wyeksponowano w czytelni NST. Zbliżające się Święta przyczyniły się do sporego zainteresowania i możliwości  zakupu książek na prezenty pod choinkę. A było z czego wybierać. Zorganizowano również TYDZIEŃ Co_Dziennego Czytania.
Przez pięć dni, każdego dnia na długiej przerwie grupa uczennic z klasy trzeciej aktywnie brała udział we wspólnym czytaniu. Z przeprowadzonej akcji czytelniczej przygotowano fotorelację, którą właśnie prezentujemy.
Dodatkowo uzupełniono „Czytelniczy Co_Dziennik” i zostanie on przesłany na adres Księgarni.


 

Spotkanie z Europejską Konwencją Praw Człowieka - "Tydzień Konstytucyjny"
       W tym roku świętujemy 30 – lecie ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Z tej okazji w ramach X edycji Tygodnia Konstytucyjnego prawnicy, radcy prawni zawitali do polskich szkół, w tym  do NST w Nowej Rudzie. 29 maja Pani Anna Kociełowicz - radca prawny, przeprowadziła zajęcia z młodzieżą dotyczące praktycznego wymiaru obowiązywania Konstytucji, Konwencji oraz działania Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.


 


C'est La Vie
       Dnia 14 kwietnia wyruszyliśmy na wycieczkę krajoznawczą do nadmorskiego kurortu Port Grimaud. Wraz z naszymi opiekunami Panią Małgorzatą Kałwak, Panią Edytą Mierzicką oraz Panem Konradem Kałwakiem i Panem Rafałem Polakiem, przez 10 dni poznawaliśmy kulturę i historię Francji oraz m.in. Księstwa Monako. Wypoczywaliśmy na plaży oraz aktywnie spędziliśmy czas na basenie, boiskach do gry w piłkę nożną i siatkówkę oraz w siłowni. Wyjazd otaczała magiczna atmosfera lazurowego wybrzeża dzięki której każdy chodził z uśmiechem na twarzy i po dziś dzień wspominamy eskapadę jako super przygodę i zarazem doświadczenie językowo kulturowe.


 
Konkurs wiedzy historycznej Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.
       W ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja  w dniu 27 kwietnia uczniowie NST w Nowej Rudzie przystąpili  do  konkursu  wiedzy historycznej pt. „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.” Celem Konkursu jest propagowanie historii, uczczenie pamięci twórców Konstytucji 3 Maja i krzewienie postaw patriotycznych. Konkurs  miał formę quizu online w którym uczestniczyło  ponad 800 uczniów szkół ponadpodstawowych  w całej Polsce  poprzez połączenie i udział w grze za pomocą smartfona, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie Wojskowej Akademii Technicznej. Najwyższą lokatę zajęli  uczniowie  klasy 2aT: Wit Sacha uzyskał 49 lokatę w Polsce, Igor Kałużny 108 miejsce, Miłosz Szczygieł 135 miejsce.

 
 

Nagrody dla absolwentów w Noworudzkiej Szkole Technicznej
       Niepisaną wieloletnią tradycją jest, że absolwenci Noworudzkiej Szkoły Technicznej posiadający najwyższą średnią są na zakończenie edukacji w szkole średniej nagradzani nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Oddziału SIM w Wałbrzychu.
       W bieżącym roku, nagrodami Oddziału SIMP w Wałbrzychu dla najlepszych absolwentów w Noworudzkiej Szkole Technicznej uhonorowano trójkę uczniów: Ines Górną – w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, Mieszka Małodobrego w zawodzie technik elektryk oraz Mateusza Zyzaka w zawodzie technik informatyk. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły mgr Brygida Gąsior oraz przedstawiciel Zarządu Oddziału SIMP w Wałbrzychu mgr inż. Bogdan Kostecki.


 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW
       28 kwietnia 2023 roku mury Noworudzkiej Szkoły Technicznej opuścili tegoroczni absolwenci. Szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Ines Górna 4bT – średnia 4,9 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)
Mieszko Małodobry 4aT – średnia 4,84 ( technik elektryk)
Mateusz Zyzak 4aT – średnia 4,83 ( technik informatyk)

       Absolwenci kierunków technicznych z najwyższą średnią ocen, otrzymali od Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (Odział w Wałbrzychu), nagrodę pieniężną (1000 zł.). Nagrodzeni: Ines Górna, Mateusz Zyzak, Mieszko Małodobry odebrali nagrodę z rąk przedstawiciela SIMP Pana Bogdana Kosteckiego.
Dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, które od wielu lat funduje nagrodę, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mają co roku dodatkową motywację do osiągania najlepszych wyników na świadectwie końcowym.


 


3 MAJA - ŚWIĘTO NARODOWE
foto: sejm.gov.pl

 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne