panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

244 dni 2 godzin 15 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 50 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6235992

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godz. 9.00.
ŚWIETNE WYNIKI MATURY Z MATEMATYKI
30 czerwca  CKE ogłosiła oficjalne wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości. To był bardzo radosny dzień dla naszych absolwentów, gdyż aż 29 z nich (na 36 zdających) miało pozytywny wynik z MATEMATYKI. Taki wynik daje zdawalność na poziomie 80,6%, podczas gdy wynik ogólnopolski dla technikum wynosi 75%. W porównaniu z województwem i powiatem, statystyka jest jeszcze lepsza (odpowiednio 67% i 65,7% ). A ponieważ wyniki z innych przedmiotów obowiązkowych są również na dobrym poziomie, zdawalność ogólna w tym roku jest także lepsza niż w województwie dolnośląskim i powiecie kłodzkim. Szkoła nasza osiągnęła wynik 63,9% , powiat 58,4%, a województwo 60,8% (statystyki odnoszą się dla technikum).
Czytaj całość...
Sukces maturalny uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej
Znamy już wyniki matur, uczniowie NST (technikum im. Stanisława Staszica w Nowej Rudzie) osiągnęli wynik wyższy niż w powiecie kłodzkim i wyższy niż w województwie dolnośląskim.
Noworudzka Szkoła Techniczna – 63,9%
Powiat Kłodzki (technikum) – 58,4%
Województwo Dolnośląskie (technikum) – 60,8%
Zakończenie roku szkolnego w NST
W Noworudzkiej Szkole Technicznej najlepsze wyniku w roku szkolnym 2016/207 uzyskali:
1.    Weronika Moskała – 5,24 – klasa 2 wielozawodowa (fryzjer)
2.    Artur Kocoń – 5,21 – klasa 3 (technik informatyk)
3.    Julia Niemierowczenko – 4, 94 – klasa 3 (technik hotelarstwa)
4.    Mateusz Górski – 4,93 – klasa 3 (technik elektryk)

Zakończenie roku szkolnego w NST  Zakończenie roku szkolnego w NST  Zakończenie roku szkolnego w NST
NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS
Noworudzka Szkoła Techniczna przyzwyczaiła już wszystkich do tego, że chętnie nawiązuje kontakty z lokalnymi firmami, które stają się partnerami w procesie kształcenia zawodowego. Zyskuje na tym przede wszystkim młodzież, która może kształcić się wykorzystując potencjał partnerskich firm oraz poznawać rzeczywiste warunki przyszłej pracy. Zyskują również pracodawcy, którzy mogą przygotować uczniów do pracy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, a w przyszłości zatrudniać pracowników, których sami wykształcili. Tym razem szkoła, której tradycje poligraficzne są znane nie tylko w okolicy Nowej Rudy, ale również w całej Polsce nawiązuje kontakty ze światowym liderem w produkcji maszyn introligatorskich – firmą Kolbus.

NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS  NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS  NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS

Czytaj całość...
Sukcesy młodych informatyków w NST
Od kilku lat w Noworudzkiej Szkole Technicznej działa Lokalna Akademia sieciowa firmy Cisco (Cisco Networking Academy). CISCO jest największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i zarazem ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych. Fakt ten stwarza ogromne możliwości rozwojowe dla uczniów naszej szkoły i zwiększa ich szanse na rynku pracy. Od kilku lat instruktorem Akademii Cisco w NST jest Wiesław Kowalski, który systematycznie szkoli się w tym kierunku.

Sukcesy młodych informatyków w NST   Sukcesy młodych informatyków w NST   Sukcesy młodych informatyków w NST
Czytaj całość...
Praktyki hotelarskie na promie UNITY LINE
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej: Ania, Patrycja, Gabrysia, Natalia, Paulina, Klaudia i Karol odbywają właśnie praktyki na promie Unity Line, na trasie Polska – Szwecja. Na lekcjach uczyli się o usługach hotelarskich w różnych środkach transportu, a teraz mają okazję sprawdzić jak to wygląda w praktyce, w transporcie wodnym. Zatem łatwo się domyślić, że technik hotelarstwa nie musi pracować wyłącznie w hotelu. Branża  hotelarska daje wiele możliwości…jak widać na załączonych obrazkach:

Praktyki hotelarskie na promie UNITY LINE  Praktyki hotelarskie na promie UNITY LINE  Praktyki hotelarskie na promie UNITY LINE
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne