panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 254 gości online

Statystyka

odwiedzających: 10625253

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Ognisko klasowe 3B T5
       Dnia 7 października klasa 3b technikum pod opieką pani Marty Bajer-Bendiuł oraz wychowawcy- pani  Agnieszki Kozłowskiej udała się na Górę św. Anny, żeby uczestniczyć w integracji zespołu klasowego. Wspólne wędrowanie przy znakomitej aurze, pieczenie kiełbasek oraz zabawy integracyjne sprawiły, że dzień należał do bardzo udanych. Zespół klasowy chętnie brał udział w różnych wyzwaniach. Do niektórych z nich należało wykonanie zdjęcia na wylosowany temat. Wśród niektórych tematów znalazły się: „Zrób zdjęcie człowieka zakopanego pod drzewem iglastym”, „Zróbcie zdjęcie Waszej grupy wykonującej operację jamy brzusznej” czy „Zróbcie zdjęcie na temat: Moje wymarzone oświadczyny”. Jak przystało na kreatywnych „grafików” i utalentowanych hotelarzy, zdjęcia wypadły znakomicie. Można się o tym przekonać oglądając galerię. Nie możemy doczekać się kolejnej takiej wycieczki klasowej. 


 

Klasowa integracja
       Integracja zespołu klasowego jest sprawą bardzo ważną dla każdego wychowawcy. Pierwszego dnia nauki otrzymuje on listę osób, które szybko należy przekształcić w jednolity twór, stanowiący jedną całość, jedną  „rodzinę”.
       Wychodzą naprzeciw tej idei w Noworudzkiej Szkole Technicznej stało się tradycją organizowanie zajęć integracyjnych dla uczniów klas pierwszych, na których mamy możliwość budowania pozytywnych relacji grupowych, kształtowania klasy jako grupy mającej świadomość wspólnoty zadań oraz równych praw i obowiązków osób do niej należących. Wszystkie klasy pierwsze w asyście wychowawców (1a T mgr Beaty Skibińskiej, 1a BSI – mgr Piotra Błocha, 1b BSI-  mgr Renaty Szostak- Chmielarz) oraz  pedagoga szkolnego mgr Marty Leśniak wybrały się na zajęcia integracyjne połączone z ogniskiem i zwiedzaniem pobliskich terenów. Przepiękne szlaki Wzgórz Włodzickich pokierowały Nas w stronę  Jawornika.
      Wspólny wysiłek po zdobyciu szczytu, gry i zabawy integracyjne oraz ognisko stały się  doskonałą okazją do zespolenia uczniów, wychowawców i pedagoga we wszystkich klasach pierwszych. W tym roku nasza ŻEŃSKA klasa hotelarek wraz z wychowawcą p. Bogdanem Kosteckim i pedagogiem wyłamali się ze starej tradycji i zajęcia integracyjne dziewczyny zorganizowały na kręgielni. Ta innowacja przyniosła wiele zabawy i radości, ale równie skutecznie pozwoliła na poznanie się i zintegrowanie grupy.
    Miejmy nadzieję, że reszta roku szkolnego upłynie pierwszakom równie przyjemnie jak wspólne zajęcia integracyjne.

 

Ognisko integracyjne 3A T5
       We wtorek 8 października informatycy i elektrycy z klasy trzeciej technikum pod opieką: pani Marty Bajer – Bendiuł oraz wychowawcy pana Konrada Kałwaka wybrali się na pieszą wycieczkę i ognisko przy wieży widokowej na szczycie Góry Świętej Anny. Standardowo zbiórka miała miejsce przed godziną dziewiątą na parkingu przy MOK-u w Nowej Rudzie. Pogoda tego dnia była idealna na tego typu eskapadę – klasyczna polska złota jesień.
       Wędrówka przez Bieganówek skąd tego dnia rozpościerał się przepiękny widok na Ścinawkę, Góry Stołowe oraz okoliczne wzgórza trochę dała nam w kość, ale radości przy tym było co niemiara – brakowało tylko gitary i śpiewu.
       W trakcie ogniska integrowaliśmy się wzajemnie, a okoliczności przyrody tylko nam to ułatwiały. Po około dwóch godzinach sielanki udaliśmy się w drogę powrotną. Chwilę przed godziną trzynastą pełni endorfin udaliśmy się do swoich domów.
       Wielu z nas narzekało potem na ból mięśni ale przecież na zakwasy najlepsze są następne zakwasy, a w zdrowym ciele zdrowy duch! Wycieczka miała na celu upowszechnianie aktywnego wypoczynku, kształtowanie kultury i turystyki, wyrabianie sprawności fizycznej, kształtowanie zasad współżycia w zespole i świadomej dyscypliny co z pewnością zostało osiągnięte.

  
EDJO 2024
       Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony corocznie 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Z tej   okazji nauczyciele języków obcych przygotowali  różne, ciekawe zadania, które rozwiązywaliśmy na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego.  Zagadki, rebusy, Kahoot czy piosenka w różnych językach  pozwoliły nam  na naukę poprzez  zabawę w wesołej  atmosferze. Obchody Dnia Języków Obcych mają na celu nie tylko naukę języków, ale również zrozumienie i szacunek dla różnorodności kulturowej. To doskonała okazja, aby zachęcić ludzi do eksplorowania nowych języków i kultur!

 
 
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO KIBICOWANIA
Wycieczka integracyjna
       Początkiem września, klasa 5b wraz z wychowawcą - panem Rafałem Polakiem wybrała się na integracyjne wyjście na Górę Świętej Anny. Mimo że planowane ognisko nie doszło do skutku z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, to jednak humory dopisywały przez cały czas.

 
Elektrycy na Zatorzu i w Przygórzu
       Wrzesień jest doskonałym terminem na wycieczki integracyjne ale także zawodoznawcze. W dniu 11 września 2024 roku uczniowie klasy 2CT5 o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza oraz Tomasza Kuczaja poszli na pieszą wycieczkę na stację elektroenergetyczną na Zatorzu oraz farmę fotovoltaiczną. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn. Oczywiście stację elektroenergetyczną oglądali tylko z bezpiecznej odległości z za ogrodzenia gdyż wstęp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony. Farma fotowoltaiczna w Przygórzu wytwarza energię elektryczną już od 2021 roku, jej moc to 3 MW !!!. Posadowiona jest na gruncie na specjalnych konstrukcjach wsporczych na których zabudowane jest ok. 7000 paneli Jinko Solar (dwustronnych) o mocy 450 Wp każdy , a inwertery Huawei przetwarzają prąd stały na przemienny. Cały teren jest już ogrodzony oraz uruchamiany jest system monitoringu. Przy tak dużej inwestycji koszt samego ogrodzenia i monitoringu jest już ogromny. Energia elektryczna wytworzona na farmie jest bezpośrednio przekazana do sieci SN. Nasi uczniowie jako przyszli Technicy Elektrycy chcą i powinni przyswajać sobie wiedzę z najnowszych technologii również z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.
       Oczywiście całość oglądaliśmy tylko z bezpiecznej odległości z za ogrodzenia gdyż wstęp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony. Okazuje się, że podczas takiej pieszej wycieczki można bardzo dużo dowiedzieć się o sposobie wytwarzania i przesyłu energii elektrycznej do naszych domów i nie tylko. Dzięki takiej wycieczce łatwiej będzie przyswoić sobie wiedzę teoretyczną oraz zbudować w sobie właściwe wyobrażenie o specyfice pracy elektryka.

 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne