panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

58 dni 1 godzin 59 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 74 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6497245

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Wizyta w Mlada Boleslav
W dniu 13 marca 2018 r. uczniowie z branży samochodowej Noworudzkiej Szkoły Technicznej odbyli  wycieczkę dydaktyczną do fabryki samochodów skoda w Mlada Boleslav w Czechach. Mieli okazję zapoznać się z historią i dniem  dzisiejszym zakładu którego początki sięgają 1895 roku, kiedy to powstał zakład produkcji i naprawy rowerów, produkcję pojazdów samochodowych rozpoczęto od wyprodukowania 44 samochodów  w 1906 roku. W chwili obecnej zakład opuszcza 2500 pojazdów dziennie a w kilkunastu zakładach rozsianych po całym świecie produkuje się ponad milion samochodów  Skoda rocznie.

Wizyta w Mlada Boleslav  Wizyta w Mlada Boleslav  Wizyta w Mlada Boleslav
Czytaj całość...
TARGI EDUKACYJNE W ŚCINAWCE ŚREDNIEJ
Już po raz kolejny Noworudzka Szkoła Techniczna uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Ścinawce Średniej. Obok stałych kierunków proponowanych gimnazjalistom w roku szkolnym 2018/2019 mamy sporo nowości.

TARGI EDUKACYJNE W ŚCINAWCE ŚREDNIEJ  TARGI EDUKACYJNE W ŚCINAWCE ŚREDNIEJ  TARGI EDUKACYJNE W ŚCINAWCE ŚREDNIEJ
Kwiecień miesiącem AUTYZMU
17.04.2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbędzie się pokaz filmu Życie animowane. Ceny biletu: 10zł Godziny do wyboru 9.00 i 12.00.

Kwiecień miesiącem AUTYZMU
VIII Dolnośląska Gala Talentów 2018
Duet taneczny ,,Breakdance” czyli: Mateusz Kolk i Marek Lisowski uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wystąpili na VIII Dolnośląskiej Gali Talentów organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Tegoroczne eliminacje rejonowe zostały zorganizowane w Bystrzycy Kłodzkiej  21 marca 2018 r.   Celem każdego z regionalnych pokazów jest wyłonienie uzdolnionych dzieci i młodzieży z dolnośląskich szkół, a takich w tegorocznej edycji nie brakowało. Uczestnicy wykazali się różnorodnością swoich zamiłowań, pasji. Przeważały występy wokalne i taneczne.W konkursie wzięło udział 19 wykonawców. Wyróżnieni w tym etapie będą próbować swych sił  podczas finału VIII Dolnośląskiej Gali Talentów. Konkurs  ma na celu promocję uzdolnionej młodzieży z dolnośląskich szkól i placówek oświatowych.

VIII Dolnośląska Gala Talentów  VIII Dolnośląska Gala Talentów  VIII Dolnośląska Gala Talentów
Nauczyciele też muszą się uczyć i doskonalić!
Tak to prawda nie da się dzisiaj „skończyć szkołę” i zapomnieć o doskonaleniu. W ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk – Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  we Wrocławiu zorganizował w dni 17-02-2018 szkolenie na temat: „Kształtowanie uczniowskich kompetencji personalnych i społecznych pożądanych na rynku pracy”. W szkoleniu tym uczestniczył  także  nauczyciel Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, Roman Głaz – nauczyciel przedmiotów elektrycznych. Szkolenie było bardzo owocne i polegało na ćwiczeniach w grupach.  Miało na celu m.in. polepszenie pracy małych zespołów.

Nauczyciele też  muszą się uczyć i doskonalić!  Nauczyciele też  muszą się uczyć i doskonalić!  Nauczyciele też  muszą się uczyć i doskonalić!
Czytaj całość...
Warsztaty z doradcą zawodowym
21 lutego w Noworudzkiej Szkole Technicznej w Nowej Rudzie odbyły się warsztaty  zawodoznawcze dla uczniów klas czwartych,  z pracownikami Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. Maturzyści mieli okazje przekonać się do jakich zawodów mają największe predyspozycje, poznać zapotrzebowanie na rynku pracy oraz rozwiązać kilka ciekawych testów. Dowiedzieli się również jak może wyglądać rozmowa kwalifikacyjna i jak przedstawić przyszłemu pracodawcy swoje największe atuty.
Dziękujemy Paniom z MCK OHP za ciekawe zajęcia  i pełen profesjonalizm.

Warsztaty z doradcą zawodowym  Warsztaty z doradcą zawodowym  Warsztaty z doradcą zawodowym
Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
Od kilku tygodni uczniowie zmagali się z tematem wiedzy o przedsiębiorczości. Olimpiada wiedzy o biznesie i innowacjach jest to konkurs, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki wśród młodych ludzi. W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięły udział trzy uczennice klasy 2bT- Katarzyna Wójcik, Laura Głąb i Oliwia Barczyk.  Konkurs rozpoczął się 28.02.2018r. Etap szkolny olimpiady polegał na rozwiązaniu testu online.  Dzięki tej olimpiadzie uczennice mogły sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć nowe informacje o innowacjach w gospodarce.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne