panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

203 dni 10 godzin 28 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 24 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7218109

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Z okazji 101 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Z okazji 101 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ w MCB NST przygotowano wystawę z wykorzystaniem zbiorów  bibliotecznych.

Z okazji 101 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  Z okazji 101 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
DZIEŃ EDUKACJI
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Noworudzkiej Szkole Technicznej w Nowej Rudzie odbył się uroczysty  apel,  podczas którego zaprezentowały się klasy pierwsze. W roku szkolnym 2019/2020 w klasach pierwszych utworzona 3 oddziały po gimnazjum (2 technika i 1 branżową   szkołę pierwszego stopnia) i 3 odziały po szkole podstawowej (2 technika i 1 branżową szkołę pierwszego stopnia). Podczas uroczystości wręczono też statuetki najlepszym sportowcom Kamilowi Kuczajowi i Jakubowi Serafinowi, którzy odnoszą sukcesy a skali powiatu, województwa i kraju. Apel był tez okazją do wręczenia Certyfikatów  uczniom, którzy w czerwcu odbywali praktyki, w ramach programu Erasmus, we Włoszech i w Gracji. Była to też doskonała okazji, aby podziękować Pani Bogumile Szostak za wieloletnią opiekę nad Samorządem Szkolnym. Obecnie opiekunem samorządu jest Pani Marta Leśniak.

DZIEŃ EDUKACJI  DZIEŃ EDUKACJI  DZIEŃ EDUKACJI
Festiwal Młodzieży Light for life - Wambierzyce, 21 IX
21 września odbyła się kolejna edycja Festiwalu Młodzieży w Wambierzycach. Spotkaliśmy się tym razem pod hasłem "weź Słowo, podaj dalej". Uczniowie NST wyruszyli pieszo ze Słupca do Wambierzyc pod opieką katechetki i księży wikariuszy z parafii św. Katarzyny. Na młodzież czekała spora dawka duchowych przeżyć i fenomanalnych spotkań. W tym roku wśród gości znaleźli się Jan Mela, TGD czy Arkadio. Pierwszym  punktem całego wydarzenia była konferencja Jaśka Meli, człowieka, który swoim życiem udowadnia, że z Bogiem można wszystko nawet mimo niepełnosprawności i innych przeciwności losu. Po konferencji głównej odbyła się msza święta, której przewodniczył ks. Bp. Ignacy Dec. Kolejnym punktem dnia były: "strefy". Na których można było wysłuchać świadectw zaproszonych gości: rapera Arkadio, ks. Łukasza Bankowskiego, Patrycję Hurlak, s. Annę Bałchan, s. Wirginię Mielcarek oraz Andrzeja ‘Koguta’ Sowę. Później przyszła pora na adorację najświętszego sakramentu. Wieczorem na zakończenie festiwalu odbyły się koncerty: Arkadio oraz zespołu TGD.

Festiwal Młodzieży   Festiwal Młodzieży   Festiwal Młodzieży
Gra dydaktyczna w NST
25 października 2019r. grupa uczniów technikum wzięła udział w niecodziennych zajęciach z języka niemieckiego.  Tego dnia przybyła do nas Pani Małgosia, referentka Goethe-Institut w Warszawie, która przez dwie godziny lekcyjne prowadziła grę symulacyjną, mającą na celu pomóc uczniom swobodnie odnaleźć się w sytuacjach zawodowych. Uczniowie wcielali się w rolę osób ubiegających się o praktyki w niemieckiej firmie, odgrywali rolę dyrekcji szkoły, przedstawicieli firmy, czy reporterów. Podczas pierwszej godziny lekcyjnej każda z grup zapoznawała się z niezbędnym słownictwem, wykonując liczne ćwiczenia pogłębiające znajomość leksyki. Kandydaci  ubiegający się o praktykę (praca w grupach)  mieli za zadanie wykonać i zaprezentować plakat. Wykonując to zadanie, uczyli się , jak przedstawić swoje umiejętności, kwalifikacje i kompetencje zawodowe w języku niemieckim. Następnie, każdy kandydat (każda grupa) została oceniona wg przyjętych kryteriów przez przedstawicieli szkoły i firmy. Zwycięzcą została grupa, która uzyskała największą ilość punktów, a reporterzy dokonali podsumowania całego projektu.

Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST
Czytaj całość...
Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
czyli: ,, Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”
   25 października 2019r. uczniowie klas pierwszych Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, wzięli udział w projekcie pod nazwą ,,Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” ,,Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”  to wykład multimedialny przeprowadzony w Sali obrad Sejmiku, w Gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przedmiotem zajęć były informacje dotyczące zadań realizowanych przez Wojewodę Dolnośląskiego jak i zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Udział w lekcji stanowił doskonałą formę  wsparcia  procesu edukacji w obszarze szeroko pojętej administracji, który  wpływa pozytywnie na kształtowanie świadomości społecznej młodzieży oraz  zrozumienia praw i obowiązków, wynikających z przynależności do regionalnej wspólnoty. Zajęcia są  wspaniałym źródłem wiedzy dla uczniów o podstawowej zasadzie demokracji- samorządności.

Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Wygrana Noworudzkiej Szkoły Technicznej w konkursie #OSE WYZWANIE".
NST do przystąpiła do Konkursu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej „#OSE Wyzwanie”. Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Edukacyjna i stanowi on jeden z elementów projektu Ministerstwa Cyfryzacji. Wśród laureatów z całej polski znalazło się Technikum im. Stanisława Staszica w Nowej Rudzie, które jest jednym z zespołów w Noworudzkiej Szkole Technicznej. W nagrodę szkoła otrzymała pracownię mobilna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępu do Internetu. Drugim elementem projektu są Legitymacje, które już od października uczniowie NST mogą będą posiadać na swoich smartfonach.

#OSE WYZWANIE  #OSE WYZWANIE  #OSE WYZWANIE


"Szkoła pamięta"
Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta".

Szkoła pamięta

W ramach akcji „Szkoła pamięta” można m.in.:
•    uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;   
•    odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
•    zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne