panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

3 dni 5 godzin 2 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 15 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7937016

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
XX edycja programu Stypendia Pomostowe
Uprzejmie informujemy, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ogłasza nabór kandydatów do kolejnej XX edycji programu „Stypendia Pomostowe”.

Stypendia Pomostowe

Matura 2021 - harmonogram.
Egzamin zawodowy czerwiec-lipiec 2021
Egzamin zawodowy czerwiec-lipiec 2021
Obchody Święta Narodowego
Święto Narodowe Trzeciego Maja zostało ustanowione po raz pierwszy w 1919 r i następnie w 1990 r w rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  Data upamiętnia uchwalenie pierwszej  konstytucji w nowożytnej Europie. Święto obchodzone było po II wojnie światowej do 1946r a następnie zniesione w 1951r, przez ówczesne władze komunistyczne. Oficjalnie Święto Narodowe Trzeciego Maja zostało przywrócone ustawą z 6 kwietnia 1990 r. W 230 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r.uczniowie klasy 3bT/4  przygotowali prezentację multimedialną aby uczcić to doniosłe wydarzenie.  
                                        Autorzy prezentacji : Marta Szymborska, Wojciech Błażejczyk , Bartek Myśliwski.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja, na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej z 20 lutego 2004 r., obchodzimy Dzień Flagi RP. Polska flaga jest złożona z dwóch poziomych pasów: białego i czerwonego. Jej kolorystyka oparta jest o barwy godła polskiego – białego orła w czerwonym polu. W czasie m.in. drugiej wojny światowej kolory te były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r., ale historia flagi sięga aż dynastii Piastów. Oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zgodnie z Konstytucją barwy narodowe podlegają ochronie prawnej. Fladze państwowej należny jest szacunek – powinna być zawsze zadbana, a najbardziej godnym sposobem jej eksponowania jest umieszczenie na drzewcu lub maszcie. Na terenie kraju polska flaga ma pierwszeństwo przed każdą inną. Wraz z Dniem Flagi 2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju, ustanowiony przez Sejm 20 marca 2002 r. w uznaniu wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach.
Konstytucja 3 maja
„Mimo rozbiorów pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej (uznawanej przez politologów za bardzo postępowy jak na swoje czasy dokument) przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. W Polsce uznaje się ją za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze. Od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3 maja było obchodzone jako najważniejsze święto państwowe”.

Konstytucja 3 maja  Konstytucja 3 maja  Konstytucja 3 maja 
Zostań policjantem
Zostań policjantem - dokumenty można złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku


Przypominamy, że przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą mogą osobiście zgłosić się w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku i złożyć dokumenty do służby.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne