panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 10 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8362208

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
3 MIEJSCE W POWIECIE W KONKURSIE ,,Katyń-Golgota Wschodu
       3 marca z okazji  rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku odbył się VI finał konkursu powiatowego "Katyń-Golgota Wschodu". W konkursie wzięli udział uczniowie  szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu kłodzkiego.  Podczas trwania konkursu mieliśmy okazję, wysłuchania historii rodzin, które straciły bliskich w Katyniu. W kategorii szkół średnich wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Mieszko Małodobry i Krzysztof Grzybowski, który wywalczył   3 miejsce w powiecie.   Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany .Uczniów NST do konkursu przygotowała Pani Bogumiła Szostak. Gratulujemy naszym uczniom udziału a przede wszystkim wiedzy.

 


 
STUDNIÓWKA 2022
     Dnia 19.02.2022 odbyła się długo wyczekiwana przez tegorocznych maturzystów studniówka klas czwartych technikum Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, których wychowawcami są pani Małgorzata Kałwak (klasa 4B) i pan Konrad Kałwak (klasa 4A) - i to wcale nie jest małżeństwo :P  Był to drugi termin ponieważ ze względu na obostrzenia pandemiczne nie było możliwym zorganizowanie jej wcześniej. Zabawa rozpoczęła się punktualnie o godz. 19 w Zamek Książ, Hotel i Restauracja . Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od Poloneza i dzięki profesjonalnemu podejściu do naszych treningów pani Mirosława Kossak wszystko udało się perfekcyjnie. Po tańcu rozpoczęła się sesja zdjęciowa, a następnie wszyscy przystąpili do pałaszowania wszelkiego rodzaju frykasów od których uginały się suto zastawione stoły. O godzinie 23 odbył się program artystyczny w formacie "Jaka to melodia" w którym udział brało grono pedagogiczne obecne podczas imprezy. Po kilkunastu minutach ciężkich zmagań, nagrodę w konkurencji "Polskie seriale" otrzymała najwspanialsza i jedyna w swoim rodzaju Pani Dyrektor Brygida Gąsior natomiast w drugiej konkurencji o tematyce "Dobranocki rodem z prl-u" zwyciężyła równie wspaniała (ale troszkę mniej) i również jedyna w swoim rodzaju Pani Agnieszka Kozlowska Gratulacje. Nagrodami były dyplomy oraz szampan bezalkoholowy Piccolo. Po zakończeniu zmagań rozpoczęła się przednia zabawa w rytm konkretnej nuty. Wyginanie ciał trwało do godziny czwartej nad ranem po czym ze śpiewem na ustach i krokiem tanecznym udaliśmy się w kierunku naszych domów. Specjalne podziękowania należą się DJ Mirek  oraz całej obsłudze lokalu. Dziękujemy serdecznie!

4AT & 4BT

 
AKTYWNE FERIE
Podczas ferii zimowych w Noworudzkiej Szkole Technicznej uczniowie mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych wyjazdów na stoki narciarskie. Uczniowie doskonalili umiejętności narciarstwa zjazdowego w Sokolcu pod opieka nauczycieli wychowania fizycznego. Odbywały się również zajęcia sportowo rekreacyjne na krytej pływalni w Nowej Rudzie Slupcu. Łączyliśmy intensywny trening że świetną zabawą.

 
KURS BARMAŃSKI
       20 i 21 grudnia uczniowie III i IV klas technikum hotelarskiego, biorący udział w projekcie „Szkoły sukcesu zawodowego” uczestniczyli w dwudniowym kursie barmańskim, przeprowadzonym przez profesjonalistę - barmana, pana Dariusza Owczarka. Poznali różne rodzaje alkoholi oraz ich wykorzystanie do przygotowywania drinków i koktajli alkoholowych, rodzaje szkła i ich zastosowanie do podawania napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz najróżniejszy sprzęt barmański stosowany za barem. Nauczyli się zasad przygotowywania receptur oraz sporządzania różnych rodzajów koktajli, wykorzystując najważniejsze techniki – build, shake, stir, muddle, blend i throw. Samodzielnie przygotowywali wybrane przez prowadzącego drinki, stosując się do jego wskazówek. Szkolenie było bardzo ciekawe, prowadzone w wyjątkowej atmosferze. Pozwoliło uczniom wyćwiczyć najważniejsze umiejętności, niezbędne w pracy barmana.

 
KURS BARISTY
       17 grudnia 2021r. uczniowie technikum hotelarskiego naszej szkoły w ramach projektu „Szkoły sukcesu zawodowego” uczestniczyli w profesjonalnym kursie balistycznym, zdobywając certyfikat.
Kursanci poznali zasady parzenia różnych rodzajów kaw, przygotowując je samodzielnie pod okiem baristy, pana Pawła Buczka – właściciela Coffee Break.
Uczniowie potrafią już obsługiwać profesjonalny sprzęt balistyczny, przygotowywać wyśmienite espresso oraz sporządzić dowolną kawę na specjalne życzenie gościa hotelowego.

 


WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST
       Dwudziesta pierwsza edycja świątecznej akcji charytatywnej, zakończyła się, jak każda poprzednia sukcesem. Nauczyciele i uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej podarowali dary dobrego serca, które zostały przekazane dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej KOLOROWY ŚWIAT w Nowej Rudzie, na stan świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 oraz dla młodzieży NST w Nowej Rudzie. Dobroci nie trzeba siły - dobroć sama jest siłą! Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział .

Mirosława Kossak
Rafał Polak

 

KLASA Z KLASĄ!!!
       W Noworudzkiej Szkole Technicznej są KLASY Z KLASA! Młodzież podarowała pluszaki, które zostały przekazane dla dzieci z Oddziału Dziecięcego w szpitalu, w Kłodzku. Kochani piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach, za które serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom i ich wychowawcom. Zdecydowanie macie klasę!

Mirosława Kossak
Rafał Polak

 

 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne