panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8794542

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
KLASA Z KLASĄ!!!
       Druga edycja akcji charytatywnej  KLASA Z KLASĄ zakończyła się kolejnym sukcesem! W Noworudzkiej Szkole Technicznej nie ma wątpliwości ,że są KLASY Z KLASĄ! W grudniu 2022r. młodzież podarowała pluszaki ,które zostały przekazane dla dzieci z Oddziału Dziecięcego  szpitala , w Kłodzku. Kochani każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat ,czyjś świat . Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczennicom, uczniom i ich wychowawcom. Zdecydowanie macie klasę!

Mirosława Kossak


 


MISTRZOSTWA POWIATU W PŁYWANIU
       W Mistrzostwach Powiatu w pływaniu ,które odbyły się 09 grudnia 2022r. ,na pływalni CTS w Nowej Rudzie brała udział drużyna Noworudzkiej Szkoły Technicznej w składzie: Damian Pęcak, Illia Korchashkin ,Radomir Mocek,  Jakub Pec ,Patryk Szarowicz ,Adrian Wacławik. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach ,a Damianowi Pęcak gratulujemy III miejsca na 50 m w stylu grzbietowym.


  

Europejskie inicjatywy dla sportu  seminarium szkoleniowe.
       8 grudnia 2022 r. nauczycielka naszej szkoły p. Małgorzata Kałwak wzięła udział w seminarium szkoleniowym w Centrum Olimpijskim w Warszawie poświęconym projektom europejskim w ramach programu Erasmus+ Sport oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Seminarium składało się z trzech paneli, na których szczegółowo zostały omówione projekty partnerskie, wydarzenia sportowe, mobilności edukacyjne kadry sportowej oraz założenia Europejskiego Korpusu Solidarności. Podczas szkolenia zostały omówione priorytety i finansowanie projektów międzynarodowych w obszarze sportu dla szkół oraz instytucji zajmujących się sportem oraz perspektywy w obszarze sportu na rok 2023 w programie Erasmus+ Sport.


 

INTEGRACJA NA LODZIE
       7 grudnia klasy 2aT5 i 2bT5 wraz z wychowawcami udały się do Świdnicy aby odwiedzić tamtejsze lodowisko. Była to świetna okazja do przećwiczenia paru piruetów, a jednocześnie do zacieśniania więzów klasowych. W zdrowym ciele - zdrowy duch! Oby jak najwięcej takich wyjazdów.


 
SUKCES WIKTORII JUSZCZAK
       Dnia 1  grudnia 2022 r. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego  we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród  zwycięzcom XVIII  Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Wśród wyróżnionych znalazła się także  Wiktoria Juszczak, uczennica naszej szkoły. Nagrodzono ją za pracę  na temat Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić”(Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata. Wypowiedź jest  tym bardziej cenna, gdyż  inspiruje do refleksji dotyczącej  trudnych problemów współczesnego świata. Warto dodać, że  Wiktoria również w XVII Dolnośląskim Konkursie  Literackim o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy” , w 2021 r., osiągnęła podobny sukces. Gratulujemy!


 
MIKOŁAJKOWY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
       Z okazji Mikołajek uczniowie klas pierwszych wzięli udział w arcytrudnym  konkursie  języka polskiego pod hasłem:
 „ ZNAM, UŻYWAM, ROZUMIEM ”. Konkurs wymagał od młodych ludzi wykazania się wiedzą z zakresu znajomości terminów i wyrazów obcych oraz umiejętności ich stosowania. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z trudnymi zadaniami, wyjaśnili pojęcia i zastosowali je w tekście.  Wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki a zwycięzcy dodatkowo drobne upominki.


  

MIKOŁAJKOWY EVENT
       Tradycją stała się już zabawa wymyślona przez Samorząd szkolny  Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Dla uczczenia Dnia Świętego Mikołaja, uczniowie przychodzą na zajęcia w czapkach, szalikach lub innych akcesoriach mikołajkowych.  W szkole robi się kolorowo i klimatycznie, a w nagrodę tego dnia biorący udział w zabawie nie są odpytywani.  Z roku na rok chętnych przybywa, a 6 grudnia przypomina Nam, że wszyscy jesteśmy dziećmi i czekamy na prezenty.


 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne