panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 6 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 9316038

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
Wystawa Listy do Sali Drukuj E-mail
    16 lutego 2024 r.  uczniowie klasy 1cT pod opiek Pani Bogumiy Szostak i Pani Beaty Skibiskiej udali si  do Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Nowej Rudzie na wystaw i  spotkanie z Pani  Agnieszk Dobkiewicz – dziennikark, która sprowadzia wystaw na Dolny lsk.                                                                        
    Wystawa zatytuowana „Listy do Sali: ycie modej kobiety w nazistowskich obozach pracy” zostaa przygotowana przez New York Public Library w 2006 roku. Ta wyjtkowa wystawa prezentuje  korespondencj z kolekcji Sali Garncarz, po mu Kirchner, która jako nastolatka  zostaa wywieziona do obozów pracy Schmelta na Górnym lsku, a ostatecznie trafia do filii KL Gross-Rosen w Schatzlar.  Zbiór ten zawiera ponad 350 listów, pocztówek, dokumentów i fotografii, które Sala Garncarz, przebywajc w siedmiu obozach pracy przymusowej od 1940 do 1945 roku, otrzymywaa od rodziny i przyjació z rodzinnego miasta, a póniej z obozów. To niesamowity zbiór, który kobieta ocalia z wojennej poogi i  dziki temu niezwyka historia polskiej ydówki i winiarki Gross-Rosen ujrzaa wiato dzienne.


 


Nowoci
Popularne