panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 21 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9373811

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Święto Komisji Edukacji Narodowej...czyli dzień nauczyciela :) Drukuj E-mail

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

      14 X przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to nasze wspólne święto, dzień, w którym w sposób szczególny, my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom. Szanowni Nauczyciele, Katecheci, pracownicy naszej szkoły – chcemy wszystkim Wam przekazać jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień. Wam, Drodzy Nauczyciele, dziękujemy za poświęcenie i trud wkładany w nasze wychowanie, za wiarę w nas, nieustannie potrzebujących Waszych rad i wskazówek. Niech słowa poety będą wyrazem naszej wdzięczności i podziękowania:

„Wiersz o wielkiej wdzięczności” K. I. Gałczyńskiego

W życiu to takie proste:
przyszedł człowiek, rękę uścisnął, podziękował,
ale w poezji trudniej,
poezja to trudne słowa.

Uścisk dłoni to jedna chwila,
gest paru sekund,
ale poezja ma być jak drzewo, co się schyla
nad nurtem naszego wieku;
i ptaki mają być na tym drzewie,
i promieni słonecznych wiele.
Ja w tym wierszu wypowiadam całego siebie
dla was i o was, nauczyciele;

fizycy i matematycy,
poloniści i biologowie,
pochwałę waszej pracy
śpiewam w gorącym słowie.

Bezmierny mój dług wdzięczności,
więc strof mi potrzeba jak w słońcu grająca kapela,
żeby po całym kraju rozsławił się, rozgłosił
wysiłek nauczyciela.
Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąć w podzięce
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę!

Nasz świat jest słonecznym światem,
nasz świat na wiedzy stoi – 
i dlatego dziś wieńczę oświatę,
o przyjaciele moi! 

      Podczas apelu zorganizowanego przez Samorząd Szkolny pod opieką Pani Doroty Pudełko, przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Wysłuchaliśmy wystąpienia Pana Dyrektora Bogdana Kosteckiego a nasze koleżanki złożyły życzenia prozą i wierszem Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom oraz całej społeczności naszej szkoły..:)
      Po części oficjalnej na sali została młodzież z klas pierwszych oraz przedstawiciele samorządu, którzy przygotowali „otrzęsiny”w postaci trzech konkursów: przygotowanie ekologicznego stroju z gazet :), karmienie kisielem na czas :) oraz karaoke :). Szanowne jury, złożone z Dyrekcji szkoły, Pani Pedagog Marty Leśniak i Pani Doroty Pudełko oceniały efekty pracy przedstawicieli klas pierwszych. Śmiechu i zabawy podczas konkursów było co nie miara! :)) Pomysłowość i zaangażowanie możemy podziwiać na załączonych zdjęciach... Nagrodami dla klas, które zajęły miejsca I-III były „dni bez pytania” (I miejsce – 3 dni, II miejsce – 2 dni, III miejsce – jeden dzień). Wygrała klasa I a T, kolejne miejsce zajęła klasa I b T, a trzecie – klasa I b ZSZ. Gratulacje!!!

Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej 
Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej Święto Komisji Edukacji Narodowej
Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej
Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej
Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej  Święto Komisji Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski
Nowości
Popularne