panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

203 dni 0 godzin 12 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7218487

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w  Noworudzkiej Szkole Technicznej zorganizowano dla Niepodległej konkurs plastyczny na najładniejsza Kokardę Narodowa, konkurs literacki: „Kiedy czytam Ojczyzna …” oraz turniej piłki siatkowej. 9 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji. Uczniowie klasy drugiej technikum pojazdów samochodowym wykazali się dużą kreatywnością i przygotowali dodatkową niespodziankę przerabiając szkolnego „Malucha – Fiat 126p” na czołg.

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Poczet sztandarowy NST w Nowej Rudzie uczestniczył w powiatowych i miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2018r. w Kłodzku. Uroczystości z udziałem 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. W Parku Sybiraków złożono wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Uroczystości zakończyła XIII Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych.

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
W dniu 07 listopada 2018r. z okazji 100-lecia niepodległości Polski, na sali gimnastycznej NST, odbył się  Turniej Piłki Siatkowej o mistrzostwo Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny składające się z trzech dziewcząt i trzech chłopców klas od I-IV naszej szkoły. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym.” Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami w postaci słodyczy.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
I miejsce - BIZGIEŃ TEAM
II miejsce - DREAM TEAM
III miejsce - BYSZKO TEAM
Czytaj całość...
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
„Naród, który traci pamięć przestaje być narodem.
Staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

Józef Piłsudski

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Noworudzka Szkoła Techniczna po raz kolejny wspiera akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, decyzją Biskupa Świdnickiego i wzorem lat ubiegłych włączyliśmy się w tę inicjatywę, aby ratować polskie  nekropolię pozostawione za wschodnią granicą. Już po raz szósty uczniowie dolnośląskich szkół wyjadą podczas wakacji na Ukrainę aby porządkować groby przodków. Jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu. Wyjazd młodzieży na Ukrainę wymaga szczególnego przygotowania i organizacji. Wiążą się z tym także koszty. Po Mszy Św. w Parafii Św. Barbary w Drogosławiu wolontariusze z Noworudzkiej Szkoły Technicznej zbierali fundusze na ten szczytny cel.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia  Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia  Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Światła cmentarz rozjaśniły
„Światła cmentarz rozjaśniły, że aż łuna bije w dali, Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali.” Kultywując tradycje dawnej Szkoły Poligraficznej, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej nie zapomnieli o uporządkowaniu  grobowca rodzinnego Familie Rose,  właścicieli przedwojennej drukarni i wydawnictwa w Nowej Rudzie oraz założycieli  Szkoły Poligraficznej. Uczniowie klasy IV technikum logistycznego udali się na miejski cmentarz, zaopatrzeni w miotły, grabie, rękawice oraz inne środki czystości stanęli na wysokości zadania  i uporządkowali tą piękną i oryginalną mogiłę. Zapłonął symboliczny znicz by uczcić pamięć twórców dzieła, które przetrwało tyle lat i nadal kształci noworudzkich poligrafów.

Światła cmentarz rozjaśniły  Światła cmentarz rozjaśniły  Światła cmentarz rozjaśniły
Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie
W Klembowie koło Warszawy w dniach 9-10.10.2018r. Odbyło się inauguracyjne seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie „Natura na pokolenia”.  Jest to międzypokoleniowy program edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych w województwach śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim, warmińsku – mazurskim i lubelskim.
    Celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych nt. potrzeby oraz  właściwych metod ochrony przyrody, jak również korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu. Udział w programie wpłynie na uwrażliwienie na piękno przyrody regionu, potrzebę dbania o zachowanie tego piękna i zmiany zachowań w środowisku przyrodniczym.

Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie  Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie  Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie

Głównymi grupami docelowymi są przedstawiciele dwóch pokoleń społeczności lokalnych:
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne