panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 9 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8061790

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
28 listopada 2019 roku w odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na uroczystej gali Noworudzką Szkołę Techniczną reprezentował Tomasza Kocher, uczeń 3 klasy technikum informatycznego. Tomasz w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał średnią ocen 5,40.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów  Stypendium Prezesa Rady Ministrów  Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Dzień Przedsiębiorczości 2019
Dzień Przedsiębiorczości 2019  Dzień Przedsiębiorczości 2019  Dzień Przedsiębiorczości 2019
WYCIECZKA DO HOTELU JEDLINKA
29 października 2019 roku klasy  technik hotelarstwa 3bT4 oraz 1bT5 pod opieką Pani Marty Augustynowskiej i  Jolanty Chuchli wybrały się na wycieczkę zawodoznawczą do hotelu Jedlinka w Jedlinie-Zdrój. Przepiękny obiekt znajduje się przy ul. Zamkowej 2, i już na sam widok wzbudzał nasze zaciekawienie. Hotel Jedlinka położony jest na terenie malowniczej Jedliny-Zdrój, pomiędzy pasmem Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Hotel Jedlinka to hotel trzygwiazdkowy, który dysponuje 25 pokojami dwuosobowymi z łazienkami. Do hotelu należy również Browar, gdzie można skosztować lokalnego np. pszenicznego piwa. Obiekt posiada  również  pokoje 4 i 5 osobowe w Hostelu.  
Zostaliśmy powitani przez bardzo sympatyczny i rzetelnie przygotowany do pracy personel hotelu. Przewodnik w tym dniu - tylko dla nas - opowiadał całą historię i oprowadził nas po każdym zakamarku w obiekcie.

WYCIECZKA DO HOTELU JEDLINKA  WYCIECZKA DO HOTELU JEDLINKA  WYCIECZKA DO HOTELU JEDLINKA
Czytaj całość...
Poeci bez granic w NST
Spotkania z poetami w ramach polanickiego festiwalu „Poeci bez granic” to już tradycja w Noworudzkiej Szkole Technicznej. Uczniowie z niecierpliwością czekają na te wydarzenia, przygotowują się do nich  i  chętnie w nich uczestniczą.  Przychodzą, by posłuchać wielu ciekawych rzeczy o literaturze i nie tylko… W tym roku odwiedzili nas panowie; Szymon Koprowski, Franciszek Haber i serbski poeta Goran Lazarevicz. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, która ledwo pomieściła zainteresowanych uczniów. Otworzyła je, jak co roku, Pani dyrektor Brygida Gąsior. Goście opowiadali o swojej pracy, czytali fragmenty wierszy i odpowiadali na pytania młodzieży. Z wielkim zaciekawieniem nasi uczniowie słuchali opowieści pana Franciszka Habera, który zwiedził prawie cały świat na pokładzie „Zawiszy Czarnego” i swoje doświadczenia opisał w wielu wierszach.

   
Czytaj całość...
Szkoła do hymnu
Podziękowanie dla Noworudzkiej Szkoły Technicznej od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Podziękowanie dla Noworudzkiej Szkoły Technicznej
Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
"Łamigłówki zDolnej główki".
W dniu 13 i 14 listopada 2019 w DODN w Wałbrzychu i we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa w której uczestniczyli  także  nauczyciele Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie tj. Mirosława Kossak, Roman Głaz, Bogumiła Szostak i Rafał Polak. Konferencja była bardzo owocna i składała się z szeregu wykładów i pogadanek prezentujących system oświaty i metody pracy z uczniem zdolnym w szkołach.  W konferencji brało udział  kilkudziesięciu nauczycieli z dolnośląskich szkół oraz nauczyciele ze szkół z Niemiec, Czech, Rosji, Białorusi. Zaprezentowano szereg ciekawych wykładów i prezentacji:

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
Czytaj całość...
Szkoła Pamięta - podziękowanie za udział w akcji
Szkoła Pamięta - podziękowanie za udział w akcji
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne