panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 17 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8866012

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Konkurs "Angielski Mistrz Wypracowań"
Tym razem zmagania uczestników będą polegały na objaśnianiu zagadnień z najpopularniejszego języka obcego. Ale uwaga! Serwis Dyktanda.pl oczekuje, że prace konkursowe pisane będą w języku polskim, tak aby mogły pełnić funkcję wsparcia dla osób uczących się języka angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów trzeba pisać poprawną angielszczyzną. Wśród tematów wypracowań znajdują się łatwe i skomplikowane wyrazy, popularne zwroty oraz czasy i inne elementy gramatyki.

Warto wspomnieć, że uczestnicy konkursu sami wybierają nie tylko tematy, jakie chcą opisać (z dostępnej, długiej listy), ale również nagrody, które otrzymają w zamian za wysoką pozycję w rankingu (do określonego pułapu kwotowego). Organizator nagrodzi aż pięćdziesięciu najlepszych uczestników! Ponadto przewidziane zostały nagrody gwarantowane za zebranie określonej liczby punktów.

Konkurs właśnie się rozpoczął i potrwa do 5.12.2021 r.

Udział może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, a przygotowane tematy pozwalają na udział osobom o różnym poziomie znajomości angielskiego. Początkujący mogą np. pisać o kolorach, a zaawansowani omawiać czasy złożone. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno uczniów, jak i dorosłych.

Zapisy do konkursu, lista tematów oraz lista nagród dostępne są na stronie: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/angielski-mistrz-wypracowan

Udział w konkursie jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!
Europejski Dzień Języków w Noworudzkiej Szkole Technicznej
       28 września 2021 r. nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zorganizowali Europejski Dzień Języków – European Day of Languages. Celem tej inicjatywy jest zachęcenie uczniów naszej szkoły do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Świętowanie rozpoczęliśmy od porannej gimnastyki prowadzonej w języku angielskim i niemieckim, nauki języka włoskiego oraz licznych ciekawostek językowych. Kolejnym punktem programu były lekcje otwarte, na które zostali zaproszeni dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Zaproszeni goście mieli okazję poznać fachowe słownictwo i przyjrzeć się zajęciom praktycznym w naszych warsztatach szkolnych na lekcji języka zawodowego dla branży elektrycznej – prowadzący p. Małgorzata Kałwak i p. Roman Głaz oraz lekcji języka zawodowego dla branży hotelarskiej – prowadzące p. Agnieszka Kozłowska i p. Jolanta Chuchla. Na lekcji otwartej języka rosyjskiego, prowadzonej przez germanistkę z zawodu - panią Renatę Szostak - Chmielarz, uczniowie poznali cyrylicę - alfabet rosyjski, zwroty służące przedstawianiu się. Lekcja zakończyła się wysłuchaniem rosyjskiego hitu z roku 1987 Bielyje Rozy (Белые розы).KLASOWA INTEGRACJA MATURZYSTÓW
       Wrzesień to czas na wycieczkę klasową i wzmocnienie więzi między uczniami po trudnym czasie nauki zdalnej.  W dniu 24 września klasa IV B Technikum wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Kałwak udała się na pieszą wycieczkę połączoną z ogniskiem w kierunku Jawornika. Wchodzą na szczyt mieliśmy piękne widoki na pasmo Gór Sowich. Przy ognisku i podczas pieczenia kiełbasek każdy mógł pochwalić się swoimi planami na przyszłość. Nie zapomnieliśmy o ochronie środowiska naturalnego i korzystaniu z zasobów naszej przyrody, dlatego zadbaliśmy o porządek w miejscu, gdzie spędziliśmy miło czas.

MISTRZ POLSKI Z NST
Uczeń pierwszej klasy w Noworudzkiej Szkole Technicznej - Kacper Kuczaj zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 25-26 września w Karpaczu. W zawodach rywalizowali zawodnicy do 16 -go roku życia. Uczeń Noworudzkiej Szkoły Technicznej do końca zawodów nie był pewny zwycięstwa, jednakże swoim ostatnim pchnięciem zdecydowanie wyprzedził zawodnika z Białegostoku. Kacper wytrzymał presję i udowodnił, że ten rok w pchnięciu kulą należy do niego! Uzyskany wynik 16.58m oraz złoty medal to niewątpliwie ogromne osiągnięcie zawodnika z Nowej Rudy.

NARODOWE CZYTANIE w NST
24 września 2021 r. w czytelni biblioteki szkolnej NST odbyło się Narodowe Czytanie.
Lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Jak napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda:
„ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji”.
Udział w dziesiątej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły.
Podczas Narodowego Czytania można było ostemplować książki okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP, upamiętniającą dziesiątą odsłonę akcji społecznej.

Przy okazji spotkania, tradycyjnie,  został przeprowadzony konkurs nt.: „Życie i twórczość Gabrieli Zapolskiej”.
Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą.  Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce – Bartłomiej Miśkiewicz z klasy  3A T5
II miejsce – Justyna Bizoń  klasa 3A T5
III miejsce – Igor Puzio również klasa 3A T5

Link do galerii: kliknij tutaj


Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji
UWAGA!!! Klasy pierwsze Technikum i Szkoły Branżowej
wykonane zdjęcia do mLegitymacji przesłać na adres do dnia 8 października 2021r.

INSTRUKCJA

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy.

Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:
●    osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
●    twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
●    oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?
1.    Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji
2.    Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
3.    Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
4.    Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

Cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:
https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

Wrześniowa integracja elektryczno-informatyczno-mechaniczna
     Jak co roku na początku roku szkolnego bo już 17 września 2021 roku, uczniowie klasy 3AT4 o specjalności technik elektryk, technik informatyk oraz technik pojazdów samochodowych, pod opieką  wychowawcy Pani Sylwii Karwowskiej oraz współwychowawcy Romana Głaza poszli na pieszą wycieczkę na górę Anny.  A ponieważ pogoda oraz humory dopisały to o resztę nie trzeba się było martwić. Ognisko rozpalał profesjonalista, bo członek OSP nasz kolega Rafał. Kiełbaski oraz pieczone jabłka smakowały wyśmienicie. Przy okazji dowiedzieliśmy się trochę na temat historii wieży widokowej, schroniska oraz pochodzącego z XVII wieku barokowego kościółka św. Anny. Widoki z samej wieży na pasmo Wzgórz Włodzickich były fascynujące biorąc pod uwagę dobrą widoczność i przejrzystość powietrza. Pozostawiliśmy po sobie porządek , a wszystkie śmieci i odpadki zabraliśmy ze sobą żeby dać dobry przykład i móc tutaj powrócić z czystym sumieniem za rok w tak doborowym towarzystwie.


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne