panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 17 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6732405

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA
Drodzy Wolontariusze i Przyjaciele Akcji MOGIŁĘ  PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA!            
W okresie mikołajkowym i świątecznym nie możemy zapomnieć o naszych Rodakach żyjących na Kresach – Ukrainie i Wileńszczyźnie. Jak co roku przygotowujemy się do wyjazdu  z pomocą, na którą czekają przede wszystkim najmłodsi Rodacy.
Do świątecznych paczek potrzebne będą artykuły z długim terminem ważności: słodycze, kawa, kakao, herbata, konserwy mięsne, olej,  cukier, ryż, makaron, środki czystości.
Prosimy o przekazywanie darów do sekretariatu do 20 grudnia 2017 r.
I miejsce w rankingu województwa dolnośląskiego
Od 20.11 trwa ogólnopolski konkurs pn. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Jedna ze szkolnych drużyn Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Skuter TEAM w składzie: Adrian Dąbkowski, Jakub Budziński i Dawid Oczerklewicz od kilku dni znajduje się w czołówce województwa dolnośląskiego (zajmując obecnie I miejsce) oraz 17 miejsce w Polsce na blisko 7000 zarejestrowanych drużyn. Zespoły zmagają się na specjalnie przygotowanej platformie demo służącej do nauki inwestowania w akcje, ETF-y i kontrakty terminowe notowane na GPW. Cały proces edukacji odbywa się w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym. Jest o co walczyć, bo nagrody pieniężne są bardzo wysokie.
Na potwierdzenie zrzuty ekranu z obu rankingów:
I miejsce w rankingu województwa dolnośląskiego  I miejsce w rankingu województwa dolnośląskiego
D.J.
XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej to nie tylko zainteresowani nowinkami technicznymi młodzi  ludzie, którzy zdobywają nagrody w konkursach technicznych czy informatycznych, ale również wrażliwi i otwarci na świat wielbiciele literatury, teatru i filmu.
 I choć w dzisiejszym świecie nie jest modne czytanie książek czy zainteresowania literackie, wielu z nich nie tylko dużo czyta,  ale także pisze, i osiąga na tym polu niemałe sukcesy.  Wiersze, opowiadania i eseje  to najczęściej wybierane przez młodych techników formy literackie.

XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.
Czytaj całość...
Rekolekcje w Ząbkowicach
Dnia 14 października uczniowie z Noworudzkiej Szkoły Technicznej udali się do Ząbkowic Śląskich na Rekolekcje Diecezji Świdnickiej pod hasłem "Idźcie i głoście". Brali udział w konferencjach, warsztatach biblijnych, warsztatach tanecznych oraz we wspólnej modlitwie. W tym spotkaniu uczestniczyło łącznie 450 młodzieży z terenu całej diecezji świdnickiej. Rekolekcje poprowadził Jose H. Prado Flores, pochodzący z Meksyku- teolog katolicki, biblista i założyciel Międzynarodowej Sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja, John Paul z Malezji oraz ks. Jakub Staniecki z Gubina.

Rekolekcje w Ząbkowicach  Rekolekcje w Ząbkowicach  Rekolekcje w Ząbkowicach
Czytaj całość...
Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej
W październiku b.r.  nauczycielki j. angielskiego (Agnieszka Kozłowska i Dorota Kucharczyk) oraz języka niemieckiego (Małgorzata Kałwak i Renata Szostak - Chmielarz) z Noworudzkiej Szkoły Technicznej uczestniczyły w ramach programu Erasus +  w tygodniowym kursie: „Jak organizować szkolne projekty międzynarodowe” w Porto w Portugalii.  Organizatorem szkolenia był IFEL Instytut z Hamburga. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z wielu krajów Unii Europejskiej, między innymi z Niemiec, Austrii, Węgier, Grecji, Bułgarii, Belgii i Holandii. Nauczycielki z NST  jako nieliczne reprezentowały Polskę.

Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej  Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej  Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory
Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłosiła II edycję  Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym ,,Wybieram wybory”. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła ordynacji wyborczej do samorządów terytorialnych.  Etap szkolny odbył się 9 listopada 2017r. W konkursie  udział wzięło 10 uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie:  Szymon Barańców, Dominik  Jóźwiakowski,   Rafał Młynarczyk, Dawid Piaskowski, Daniel Chrobociński, Mateusz Górski, Bartosz Wiśniewski, Karol Linkiewicz, Patryk Bożek
Tomasz Kocher – uczeń klasy 1aTechnikum Informatycznego, uzyskał najwyższy wynik i awansował do etapu wojewódzkiego.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym
Czytaj całość...
Otwarta Firma 2017
Otwarta Firma to program realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości- największego na świecie wydarzenia promującego przedsiębiorczość. Realizacja Programu polega na zorganizowaniu dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej spotkania w szkole z przedstawicielem firmy bądź instytucji. Spotkanie stanowi świetną okazję do zrealizowania treści nauczania i wychowania z zakresu podstaw przedsiębiorczości oraz treści związanych z przygotowaniem uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy.

Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne