panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 17 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7160288

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
NAUCZYCIELE VS UCZNIOWIE
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej po raz kolejny uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mieli okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji z nauczycielami. W środę 17 października w szkolnej sali gimnastycznej odbył się turniej piłki siatkowej "Nauczyciele kontra Uczniowie". Podobnie jak w poprzednich latach turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Mecze były bardzo zacięte, obfitowały w wiele ciekawych akcji, a po ostatnim gwizdku sędziego na uczestników turnieju czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią dyrektor.

NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE
Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej
W tym roku szkolnym w Noworudzkiej Szkole Technicznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji odbyły się 12 października 2018 roku. Zgodnie z tradycja akademię przygotowały klasy pierwsze prezentując swoje talenty. Podczas uroczystości odbyło się też uroczyste ślubowanie pierwszaków.
W roku szkolnym 2019/2019 uczniowie klas pierwszych kształcą się w następujących zawodach:
•    technik informatyk z innowacją pedagogiczną: „E-sport z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych”,
•    technik elektryk,
•    technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
•    technik hotelarstwa z innowacja pedagogiczną: „Hotelarstwo w zgodzie z potrzebami gości”, na która składa się: dietetyka, język migowy oraz usługi Wellness&SPA”,
•    w branżowej szkole I stopnia w klasie wielozawodowej oraz w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.
W roku szkolnym 2018/2019 dzięki podpisanej umowie patronackiej z firmą MATPLAST, która jest liderem w produkcji okien, uczniowie mogą uczyć się w branżowej szkole I stopnia w nowym zawodzie monter stolarki budowlanej.

 Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej   Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej   Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej

Hotelarze w Polanicy
28 września mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach w hotelach. Byliśmy w Hotelu „Nowy Zdrój” oraz „Bukowy Park” w Polanicy Zdroju. W Nowym Zdroju zajmowała się nami pani kierownik marketingu. Pokazała nam cały obiekt, ze zwróceniem uwagi na wyposażenie pokoi, funkcjonowanie restauracji i kawiarni  oraz całej bazy zabiegowej. Bardzo szczegółowo omówiła zasady organizowania konferencji.  Opowiedziała nam o trudnych sytuacjach dotyczących obsługi gości. Rozmowa z pracownikiem to doświadczenie, którego nic nie zastąpi. W sposób przystępny jest w stanie zobrazować nam to, co czeka nas, już niedługo, w pracy w hotelu. Przepiękny, duży hotel, zadbane otoczenie przyciąga wielu gości z Polski i z zagranicy, zwłaszcza nastawionych na rehabilitację oraz podziwianie walorów krajobrazowych. Bukowy Park to całkiem inny obiekt.

Hotelarze w Polanicy  Hotelarze w Polanicy  Hotelarze w Polanicy
Czytaj całość...
Uczniowie NST na planie serialu Znaki
Początek września to przede wszystkim powrót do szkoły, nauki i codziennych obowiązków, ale nie samą edukacją żyje człowiek. Jesień to również czas premier kinowych i telewizyjnych. W zeszłym roku uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mieli zaszczyt uczestniczyć w przeróżnych produkcjach filmowych, które już wkrótce będą miały premiery na wielkim ekranie. Od października zeszłego roku do sierpnia bieżącego uczniów naszej szkoły można było spotkać na planie nowego serialu „Znaki”. W serialu grali uczestników pogrzebu, dziennikarzy, sekretarki oraz hostessy, a także uczniów, którymi są na co dzień.

Uczniowie NST na planie serialu Znaki  Uczniowie NST na planie serialu Znaki  Uczniowie NST na planie serialu Znaki
Czytaj całość...
Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach
Drużyna NST w Nowej Rudzie w składzie: Bogusz Borysieńka, Kuba Kukuryk, Krzysztof Pewniak, Wojtek Błażejczyk wzięli udział w II edycji Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach. Konkurs odbył się 8 października 2018 r w Hali Sportowej- Nowa Ruda- Słupiec.. Czteroosobowe drużyny szkolne z Polski i Czech rozwiązywały test zamknięty oraz wykonywały zadania praktyczne.   W konkusie wzięło udział 28 drużyn szkolnych. Celem konkursu jest  poszerzanie wiedzy o Polsce i Czechach wśród młodych ludzi, budowanie zagranicznych przyjaźni, rozwijanie turystyki przygranicznej.

Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach
Czytaj całość...
Spotkanie z kulturą Japonii
 5 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych szkoły branżowej NST w Nowej Rudzie, uczestniczyli w inauguracji XIII Dni Kultury Japonii. Impreza organizowana jest przez MOK w Nowej Rudzie pod honorowym patronatem ambasady Japonii w Polsce. Podczas imprezy prezentowana jest kultura, sztuka, zwyczaje tego kraju. Tegoroczne obchody poświęcone są zdobnictwu japońskiemu. Uczniowie zwiedzili wystawę   ,,Szkoda wyrzucić.! Design japońskich opakowań” - poświęconej zagadnieniom japońskiego wzornictwa.  W sali widowiskowej mieli okazję zapoznać się z kinem japońskim podczas projekcji filmu "Wyspa psów".
Spotkanie z kulturą Japonii  Spotkanie z kulturą Japonii  Spotkanie z kulturą Japonii
Dzień Przedsiębiorczości 2018
Dzień Przedsiębiorczości 2018  Dzień Przedsiębiorczości 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne