panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 10 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 9272892

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
Poeci bez granic w Noworudzkiej Szkole Technicznej Drukuj E-mail
       20 raz spotkali si w polanickim teatrze poeci z okazji Festiwalu „Poeci bez Granic”. Organizatorem spotkania by, jak co roku ,Kazimierz Burnat, przewodniczcy Dolnolskiego Oddziau Zwizku Literatów Polskich.
       Noworudzka Szkoa Techniczna jest jedn z tych w powiecie kodzkim, które aktywnie uczestnicz w festiwalu i zapraszaj poetów do swojej wityni Filozofów i Poetów, czyli szkolnej biblioteki.
       Tym razem naszymi gomi byli; Swietana Bresawska, ukraiska poetka i tumaczka literatury polskiej, Agnieszka Tomczyszyn - Harasymowicz, poetka i nauczycielka  oraz Marek Wawrzkiewicz, poeta, przewodniczcy Zwizku Literatów Polskich.
       16 listopada 2023 roku w bibliotece szkolnej uczniowie najstarszych klas mogli porozmawia z  gomi o poezji, filozofii i wielu innych  fascynujcych rzeczach. Poeci, w wyjtkowo pogodnej atmosferze, czytali swoje wiersze i opowiadali ciekawe historie zwizane z prac twórcz. Chtnie odpowiadali modym ludziom na wszystkie, nawet najtrudniejsze , pytania.
        Modzie pytaa przede wszystkim o to, jak we wspóczesnym wiecie, penym brutalnego pdu do kariery i konfliktów zbrojnych mona tworzy poezj? Jak  znale dla niej miejsce w naszym yciu? Czy dzisiejsza brutalna rzeczywisto nie zabija w czowieku poetyckiego postrzegania pikna wiata?
       Odpowiedzi na to pytanie udzieli nasz go mówic, e : „…poezja zawsze powstaje pod wpywem gbokich emocji i przemyle. Dlatego zawsze bd istnie poeci…”.
       Organizatorkami byy panie: Renata Kowalska i Beata Skibiska.  Bardzo dzikujemy nauczycielom i uczniom, którzy byli zaangaowani w  przygotowanie spotkania.


 

Nowoci
Popularne