panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 5 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9342398

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
SEMINARIUM DLA NAUCZYCIELI  BOHATERON 2022 Drukuj E-mail
       W dniach 6-9 października w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki znajdującym się przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie odbyło się seminarium dla nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym byli w swoich szkołach organizatorami różnego rodzaju przedsięwzięć edukacyjnych mających na celu upamiętnianie Powstania Warszawskiego, a przede wszystkim Bohaterów, którzy w nim walczyli. Naszą szkołę reprezentował pan Konrad Kałwak, który został w ten sposób wyróżniony i zaproszony do udziału w warsztatach jako jeden z dwudziestu nauczycieli z całej Polski. Pan Konrad od kilku lat czynnie uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ten ma na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
       W trakcie seminarium oprócz zajęć stricte metodycznych takich jak na przykład: aktywne metody w edukacji, sketchnoting - notatki graficzne w pracy nauczyciela oraz indifference hurts/obojętność boli uczestnicy szkolenia udali się również w kilka miejsc ściśle związanych z martyrologią narodu polskiego. Udało się odwiedzić Cmentarz Stare Powązki, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL (więzienie przy Rakowieckiej), a także Willę Jasny Dom. Ostatniego dnia odbyło się spotkanie ze świadkami historii czyli Powstańcami Warszawskimi, którzy na własnej skórze doświadczyli okrucieństwa wojny i swoją wiedzą chcą dzielić się póki jeszcze stan zdrowia pozwala im na to. Uczestnicy seminarium mieli przyjemność wysłuchać wspomnień pani Haliny Rogozińskiej, urodzonej 30 października 1926 roku w Warszawie (pseudonim „Mała”, lub „Niebieska”. Żołnierz, łączniczka IV Obwód Ochota) oraz Włodzimierza Dusiewicza urodzonego 13 stycznia 1931 roku w Nowej Wsi – powiat Szamotuły (pseudonim "Dusza", łącznik w Szarych Szeregach, Mokotów).
To były trzy bardzo intensywne dni w stolicy ale taki właśnie był zamysł organizatorów, żeby przekazać możliwie najwięcej informacji i połączyć przyjemne z pożytecznym.

       A czy Ty jesteś dumny z Powstańców? Jeśli tak to koniecznie odwiedź ten adres: https://dumnizpowstancow.pl/ i dodaj swój wpis.


 

Nowości
Popularne