panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Pozostae projekty arrow Warsztaty w Krzyowej
Warsztaty w Krzyowej Drukuj E-mail
     W dniu 23.05.2024 uczniowie klasy 2a technikum informatycznego i 2b technikum grafiki i poligrafii cyfrowej uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w Midzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyowej.
      Zadaniem modziey byo wykonanie filmu instruktaowego o tematyce ekologicznej. Film mia by wykonany w formie poklatkowej czyli zaawansowanej formie animacji w stylu szybko przewracanych kartek. Polega ona na fotografowaniu, a nastpnie fizycznym manipulowaniu obiektami w kadrze. Poniewa wszystkie klatki s odtwarzane po kolei, technika ta pozwala uzyska efekt ruchu obiektu. Po podziale na grupy uczestnicy zaopatrzeni w odpowiedni sprzt ( tablety, statywy itp.) przystpili do pracy wykorzystujc sale dydaktyczne i teren wokó orodka. Film mia mie poprawn animacj, spójny przekaz i zawiera narzucon tematyk.
      Zajcia warsztatowe s znakomita forma nauki. Istot ich jest aktywne uczestnictwo w zajciach wszystkich uczniów a wykadowca jest mentorem i moderatorem podejmowanych dziaa. Wszyscy czonkowie zaj dziaaj, ucz si wzajemnie, rozwizuj problemy, wycigaj wnioski. Co pokazay dzisiejsze warsztaty ta forma jest dla uczniów bardzo atrakcyjna.