panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach
Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach Drukuj E-mail
       Nasi uczniowie: Mikoaj Gorcy (2aT), Oliwier Ziókowski (2bT), Brajan Odak (1bT), Illia Korchashkin (1bBSI) zajli pierwsze miejsce w kategorii druyn mieszanych.
       Uczestnicy z Polski i Czech rywalizowali w trzech kategoriach (szkó podstawowych, ponadpodstawowych oraz grup mieszanych) w 4-osobowych grupach szkolnych. Turniej skada si z dwóch czci. Pierwsza cz to test zamknity, skadajcy si z 40 pyta. Pytania dotyczyy wiedzy o spoeczestwie, kulturze i historii Polski i Czech, a take edukacji dla bezpieczestwa. Poowa pyta dotyczya Polski, a poowa Czech. Na rozwizanie uczestnicy mieli 50 minut. Pytania byy takie same dla uczestników z Polski i z Czech. W drugiej czci uczestnicy rozwizywali wylosowane dwa z czterech zada praktycznych. Kada grupa rozwizywaa je wspólnie.
       Gówny organizator: Stowarzyszenie Solidarno Polsko-Czesko-Sowacka, Wspóorganizatorzy i partnerzy: Polsko-Czeskie Towarzystwo Naukowe Fundacja Fabryka Dobrych Rezultatów, Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kodzkiej, Centrum Turystyczno-Sportowe w Nowej Rudzie.