panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow Wielki fina konkursu Technikon ESA dla dolnolskich i opolskich technikw!
Wielki fina konkursu Technikon ESA dla dolnolskich i opolskich technikw! Drukuj E-mail
       W poniedziaek 20 marca w Technikum Akademickim przy Midzynarodowej Wyszej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocawiu nasza druyna w skadzie: Jakub Pomiski, Wit Sacha, Szymon Turkowicz, Wiktor Kauny oraz Adrian Gargol pod kierunkiem nauczyciela informatyki – Konrada Kawaka zaprezentowaa koncepcj gry edukacyjnej, w której wykorzystaa wiedz zgodn z profilem Naszej Szkoy do walki o czyste powietrze i powstrzymanie zmiany klimatu. W czasie finau oprócz tego, e druyny zaprezentoway swoje projekty to uczniowie wzili równie udzia w grywalizacji online na platformie eduESA oraz w druynowym konkursie Technikon Challenge.
       Tym razem nie udao si zgarn gównej nagrody ale na uwag zasuguje fakt, e nasi koledzy byli jednymi z najmodszych uczestników finau, którego poziom by naprawd wysoki. Wystp wród 10 najlepszych szkó na Dolnym lsku i Opolszczynie to powód do dumy i ogromny sukces uczniów 2 klasy technikum informatycznego przy Noworudzkiej Szkole Technicznej. Za rok kolejna edycja konkursu, a chopcy – bogatsi o tegoroczne dowiadczenia  ju teraz zapowiedzieli, e na pewno tanio skóry nie sprzedadz!  Sam udzia w finale to nagrody gwarantowane dla szkoy – monitor do wywietlania treci edukacyjnych i bon o wartoci 2000 z dla szkoy na zakup materiaów edukacyjnych.
       Technikon ESA 2023 to projekt przeznaczony dla szkó o profilu technicznym – w edycji 2023 pilotaowo by skierowany do placówek z dwóch województw dolnolskiego i opolskiego, które uczestnicz jednoczenie w dwóch projektach realizowanych przez NASK: Edukacyjna Sie Antysmogowa i Ogólnopolska Sie Edukacyjna (OSE).
       Konkurs pod hasem „Uyjcie wiedzy do walki ze smogiem i zmian klimatu!” zosta zorganizowany przez Pastwowy Instytut Badawczy NASK i objty patronatem honorowym Penomocnika Rzdu do spraw Cyberbezpieczestwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyskiego.