panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow UCZNIOWIE NST WICEMISTRZAMI POLSKI W LoL
UCZNIOWIE NST WICEMISTRZAMI POLSKI W LoL Drukuj E-mail
       27 maja b.r. druyna esportowa League of Legends z Noworudzkiej Szkoy Technicznej znalaza si w finale turnieju Predator Games 2023. Ekipa z NST, której opiekunem jest pan Konrad Kawak, a która wystpowaa w skadzie: Ksawery Chudziak (kapitan), Kacper Flaszyski, Marcin Bednarek, Karol Bednarczyk, Kacper Targosz oraz Wiktor Kaziura stana na drugim stopniu podium poród ponad tysica (!) druyn z caej Polski.
          W pierwszym sezonie Predator Games 2023 udzia wzio 16 384 uczniów z 1024 szkó na terenie caej Polski, cho warto zaznaczy, e chtnych do udziau byo znacznie wicej. Turniej, którego organizatorem jest Acer Polska, to najwiksze midzyszkolne rozgrywki esportowe w Europie, które stwarzaj przestrze do rozwoju i profesjonalizacji mioników gamingu. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sob w czterech grach – Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.
    
       „Zainteresowanie uczniów i nauczycieli pierwszym sezonem Predator Games przeroso nasze oczekiwania. Wiedzielimy, e liczba chtnych przewyszy liczb slotów, ale nie sdzilimy, e ponad trzykrotnie. To dobra prognoza na kolejne edycje. Teraz skupiamy si na tym, aby z przytupem zakoczy te rozgrywki i odda w rce najlepszych graczy nagrody warte ponad 3,2 mln zotych. Jestemy przekonani, e dla wikszoci z ponad 16 tysicy uczniów, grajcych w pierwszym sezonie oraz ich nauczycieli, Predator Games stworzy pomost komunikacyjny i platform porozumienia, wypeniajc swoj misj edukacyjn, która bya naszym nadrzdnym celem” – komentuje ukasz opuszyski, Country Manager w Acer Poland.
     
       W Noworudzkiej Szkole Technicznej kilka lat temu w porozumieniu z Krajow Federacj Esportu wprowadzona zostaa innowacja pedagogiczna „E-SPORT z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych” co niewtpliwie przyczynio si do sukcesu reprezentantów szkoy. W ramach zaj przedmiotowych, prowadzonych przez pana Kawaka, na terenie szkoy cyklicznie (w tym roku bya to VII edycja) odbywaj si midzyszkolne turnieje w gry elektroniczne dla dzieci i modziey z terenu miasta i gminy Nowa Ruda, które z roku na rok ciesz si coraz wikszym zainteresowaniem i jak si okazuje jest to strza w przysowiow dziesitk.