panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy
Konkursy
Konkurs Filmowy Drukuj E-mail
Prosimy o głosowanie na jeden z filmów wykonanych przez uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Konkursie Filmowym w ramach Kampanii edukacyjnej „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”. Nasi uczniowie tj. Bartłomiej Bednarczyk i Marcel Hula (obydwaj uczęszczający do klasy 2a technikum informatycznego) pod kierunkiem p. Daniela Jabłońskiego przygotowali dwa filmy, które rywalizują obecnie o pierwsze i drugie miejsce w konkursie (nagrody rzeczowe o wartości odpowiednio 1900zł i 600zł). Poza tym za inne wykonane montaże filmowe uczniowie tj. Marta Szymborska, Tomasz Dybich, Przemysław Dziedzina, Jakub Kukuryk, Dawid Jarmołowicz, Gabriel Kucharski, Michał Traskowski, Wojciech Błażejczyk i Kamil Celuch otrzymali 5 wyróżnień (będą to nagrody rzeczowe o wartości 400zł). Głosowanie trwa do 25.10 i odbywa się na platformie Facebook (strona „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”). O zwycięstwie decyduje liczba „lajków”. Zachęcamy do obejrzenia filmów, udziału w głosowaniu i promowaniu twórczości artystycznej uczniów.

Konkurs  Konkurs
Konkursy o Górach Sowich Drukuj E-mail
Interesujesz się tematyką Gór Sowich, a zagadnienia dotyczące ochrony środowiska nie są Ci obce? Sprawdź się z nami! Weź udział w  konkursach i wygraj nagrody o łącznej wartości blisko 20 000 zł! Masz na to szansę już od 7 września! W ramach kampanii edukacyjnej pt. ”Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich” ruszają 2 konkursy skierowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wybranych gmin w regionie. Swoją wiedzę i umiejętności będziesz mógł przetestować w konkursie na temat ochrony zasobów przyrody Gór Sowich,w ramach którego możesz wykazać się znajomością zasad prawidłowego zachowania w obszarach chronionych oraz sposobów przeciwdziałania negatywnym zjawiskom przyrodniczym, takim jak zanieczyszczenie powietrza. Konkurs jest dedykowany dla uczniów szkół podstawowych. Na młodych miłośników sztuki filmowej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych czeka natomiast konkurs polegający na przygotowaniu krótkometrażowego, amatorskiego materiału audiowizualnego w dowolnej technologii cyfrowej. Jego tematyka musi nawiązywać do konkretnego waloru przyrodniczego, chronionego w Górach Sowich, a treść prezentować metody jego zachowania oraz zagrożenia wynikające z degradacji środowiska naturalnego. Ważnym aspektem jest również ukazanie zjawiska zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na otaczającą przyrodę. Wejdź na stronę www.konkursgorysowie.pl! Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje na temat szczegółowych warunków udziału w konkursach.
Serdecznie zapraszamy!

Konkursy o Górach Sowich
Michael Słobodzian w gronie zwycięzców IX Powiatowego Konkursu Języka Polskiego Drukuj E-mail
W kwietniu 2019 r. Michael Słobodzian, uczennica klasy IV cT, wzięła udział w finale IX Powiatowego Konkursu Języka  Polskiego i zajęła 3 miejsce. Sukces zagwarantowały jej duża dojrzałość znajdująca odzwierciedlenie w pogłębionej prezentacji tekstów kultury oraz „sprawny” warsztat polonistyczny. Warto dodać, że do finału tegoż konkursu zostały zakwalifikowane również inne uczennice klasy IV cT – Joanna Marcinkiewicz oraz Natalia Mituś.
Gratulujemy !
Dyplom Michael Słobodzian
Finał Konkursu WSSE Tech LAB - sukces informatyków z NST Drukuj E-mail
Znamy już wyniki Konkursu WSSE Tech LAB zorganizowanego przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” –  lidera Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU”, ktrego celem było wykonanie filmu na temat „Kreatywna i innowacyjna szkoła!”. Film wykonany przez naszych uczniów tj. Dawida Popławskiego klasa 2at, Emila Bartnickiego oraz Patryka Mrozickiego z klasy 3at znalazł się w gronie 10 laureatów (listę wszystkich laureatów prezentujemy poniżej) wybranych spośród 175 szkół województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz wielkopolskiego. Nagrodą dla szkoły jest voucher na kwotę 17.000,00 zł na wyposażenie szkolnego laboratorium, a uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 500zł. Gratulujemy sukcesu!!!

Laureaci konkursu:
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 32 z 162