panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy
Konkursy
Czy znasz patrona swojej szkoły ? Drukuj E-mail
     9 lutego 2024 r. odbyła się 11-edycja szkolnego konkursu   historycznego ,, Czy znasz patrona swojej szkoły?.  Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie.  Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o patronie szkoły - Stanisławie Staszicu, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej.
     Do konkursu stanęły 3 –osobowe drużyny klas technikum. W tym roku po wyrównanej rywalizacji i dogrywce 1 miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyły ex aequo  klasy:
1c w składzie: Tymoteusz Gliwiński,  Bartosz Mówiński,  Piotr Tomala
2a w składzie: Remigiusz Bartnicki, Bartłomiej Gilewski, Mikołaj Gorący
Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy: 2bT , trzecie miejsce – kl.3bT.                                          

Organizatorem turnieju jest Pani Bogumiła Szostak. Wszystkim  uczestnikom konkursu gratulujemy.


 

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ KONKURSU IT DIAMONDS Drukuj E-mail
       W sobotę 21 października 2023 w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa piątej edycji IT GIRLS rEVOLUTION ACADEMY. Nasze dziewczyny w składzie: Katarzyna Mikusiak, Amelia Kalkowska, Patrycja Urczyńska, Justyna Bizoń, Julia Grzonkowska oraz Weronika Wójtowicz pod opieką pana Konrada Kałwaka (z ramienia szkoły) oraz pani Ewy Pakuły (z ramienia CAPGEMINI) znalazły się w zaszczytnym gronie dziesięciu drużyn finałowych z całego kraju. Ostatecznie tym razem nie udało się zgarnąć pełnej puli ale sam udział w finale to już ogromne osiągnięcie. Tak trzymać dziewczyny - za rok będzie miejsce na podium 💪 Z Krakowa wracają bogatsze o doświadczenie w pracy grupowej, które z pewnością zaprocentuje podczas realizacji kolejnych projektów.
Szkoda, że w finale dziewczyny nie mogły wystąpić w pełnym składzie, bo to znacznie obniżyło ich szanse na końcowy sukces. Niestety Patrycja i Iza z różnych przyczyn w ostatniej chwili zrezygnowały z wyjazdu do Krakowa.

        Akademia obejmowała cykl warsztatów, przybliżających zagadnienia z branży IT, wzbogaconych o elementy treningu umiejętności miękkich, np. autoprezentację. Program skierowany był do żeńskiej części młodzieży, która wkrótce będzie podejmować ważną decyzję, jaką jest wybór kierunku studiów oraz przyszłej ścieżki zawodowej.

        Dla uczestniczek finału była to też doskonała okazja, żeby przybliżyć sobie trochę historię dawnej stolicy Polski, jej zabytków oraz ciekawszych miejsc na turystycznej mapie grodu Kraka. Ww. opiekun grupy - pan Konrad Kałwak postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizował czas tak, żeby nie pozwolić tylko na smartfonową nudę w hotelowych pokojach 😉

Oby więcej takich sukcesów i wyjazdów!


 
IV Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach Drukuj E-mail
9 października 2023 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach . Drużyna z NST w Nowej Rudzie w składzie :Szymon Banaś, Oliwier Ziółkowski, Mikołaj Gorący i Krzysztof Grzybowski rywalizowała z rówieśnikami z Polski i Czech .W konkursie wzięło udział 30 drużyn ze szkół podstawowych i średnich z obu państw. Celem konkursu jest  zachęcić młodzież do poznania się z rówieśnikami z sąsiedniego kraju, poszerzyć wiedzę  o kulturze, historii i życiu w Czechach i w Polsce . Imprezą towarzyszącą był ,,Wirtualny Teatr Historii ,,Niepodległa”, który popularyzuje historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Uczniowie mogli przekonać się , jak wirtualna rzeczywistość pozwala poznać w sposób fascynujący historię.


 


UCZNIOWIE NST WICEMISTRZAMI POLSKI W LoL Drukuj E-mail
       27 maja b.r. drużyna esportowa League of Legends z Noworudzkiej Szkoły Technicznej znalazła się w finale turnieju Predator Games 2023. Ekipa z NST, której opiekunem jest pan Konrad Kałwak, a która występowała w składzie: Ksawery Chudziak (kapitan), Kacper Flaszyński, Marcin Bednarek, Karol Bednarczyk, Kacper Targosz oraz Wiktor Kaziura stanęła na drugim stopniu podium pośród ponad tysiąca (!) drużyn z całej Polski.
          W pierwszym sezonie Predator Games 2023 udział wzięło 16 384 uczniów z 1024 szkół na terenie całej Polski, choć warto zaznaczyć, że chętnych do udziału było znacznie więcej. Turniej, którego organizatorem jest Acer Polska, to największe międzyszkolne rozgrywki esportowe w Europie, które stwarzają przestrzeń do rozwoju i profesjonalizacji miłośników gamingu. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grach – Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.
    
       „Zainteresowanie uczniów i nauczycieli pierwszym sezonem Predator Games przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że liczba chętnych przewyższy liczbę slotów, ale nie sądziliśmy, że ponad trzykrotnie. To dobra prognoza na kolejne edycje. Teraz skupiamy się na tym, aby z przytupem zakończyć te rozgrywki i oddać w ręce najlepszych graczy nagrody warte ponad 3,2 mln złotych. Jesteśmy przekonani, że dla większości z ponad 16 tysięcy uczniów, grających w pierwszym sezonie oraz ich nauczycieli, Predator Games stworzył pomost komunikacyjny i platformę porozumienia, wypełniając swoją misję edukacyjną, która była naszym nadrzędnym celem” – komentuje Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.
     
       W Noworudzkiej Szkole Technicznej kilka lat temu w porozumieniu z Krajową Federacją Esportu wprowadzona została innowacja pedagogiczna „E-SPORT z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych” co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu reprezentantów szkoły. W ramach zajęć przedmiotowych, prowadzonych przez pana Kałwaka, na terenie szkoły cyklicznie (w tym roku była to VII edycja) odbywają się międzyszkolne turnieje w gry elektroniczne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Ruda, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i jak się okazuje jest to strzał w przysłowiową dziesiątkę.


 

    autorem zdjęć jest pani Olga Krakowska,
https://olgakrakowskaphotography.pic-time.com/-predatorgames2023/gallery


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 8 z 162