panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy
Konkursy
Międzywojewódzki Konkurs Hotelarski - Matematyka w hotelu Drukuj E-mail
W dniu 25 lutego 2021 roku nasza szkoła była współorganizatorem  Międzywojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego  „Matematyka w hotelu” online. W konkursie wzięło udział 357 osób z 10 szkół z woj. dolnośląskiego, warmińsko- mazurskiego, pomorskiego i opolskiego, w tym Noworudzka Szkoła Techniczna (25 osób). Najwyższy wynik - 29 punktów na 30 możliwych – uzyskała nasza uczennica z klasy 2bT4 ex aequo z uczennicami ze szkół w Prudniku i Bolesławcu. Wyniki różniły się jedynie czasem wykonania zadań, w związku z czym Noworudzka Szkoła Techniczna zajęła w klasyfikacji generalnej 3 miejsce w konkursie. Nagrody rzeczowe – gry planszowe oraz bilet na spływ pontonowy zostaną wręczone zwycięzcom. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy! Jolanta Chuchla

Matematyka w hotelu
Czy znasz patrona swojej szkoły? Drukuj E-mail
"Talent jest jak kawałek szlachetnego  ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada."
St. Staszic

02 lutego 2021 r. odbyła się ósma edycja szkolnego konkursu   historycznego "Czy znasz patrona swojej szkoły?". Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie. Celem konkursu jest upowszechnianie postaci patrona szkoły - Stanisława Staszica, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej. Do konkursu stanęły 3 –osobowe drużyny klas pierwszych, drugich, trzecich. W tym roku po zaciętej rywalizacji i dogrywce I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 1aT/5 w składzie: Błażej Mikusiak, Krzysztof Mikusiak i Mateusz Tuleja. II miejsce zdobyły drużyny klas: 2aT/5  i 3aT/5 , III miejsce –kl.3bT.
Konkurs Postaw na słońce Drukuj E-mail
Prezentujemy dyplomy za udział w VI edycji Konkursu filmowego: "Postaw na słońce".

Dyplom  Dyplom
Informatycy Noworudzkiej Szkoły Technicznej w czołówce Polski południowo-zachodniej. Drukuj E-mail
Po raz kolejny możemy być dumni z uczniów technikum informatycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Tym razem podczas Konkursu programistycznego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego zakwalifikowali się do drugiej rundy, plasując się w ścisłej czołówce sześciu drużyn Dolnego Śląska i województw ościennych. Drużyna w składzie: Dawid Popławski i Szymon Zaborowski włożyli dużo pracy w rozwiązywanie zadań z zakresu programowania w języku C++ i Python. Dawid i Szymon  pod opieką nauczyciela Daniela Jabłońskiego wraz z grupą  pozostałych 11 kolegów przygotowywali się do konkursu od października w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych realizowanych w szkole, a obecnie wykorzystując metodę nauczania zdalnego. Jak widać nauka się opłaca, gdyż oprócz indywidualnych sukcesów, w ramach grantu w szkole jest możliwość  rozwijania zainteresowań informatycznych podczas zajęć koła informatycznego z wykorzystaniem zestawu robotów mobilnych.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego  Centrum Mistrzostwa Informatycznego  Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Trzymamy kciuki za nasz Team w drugim i ostatnim etapie zawodów, których organizatorem jest Politechnika Łódzka wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Gdańską, Politechniką Warszawską i najbliższą naszemu sercu Politechniką Wrocławską. Powodzenia!
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 17 - 24 z 162