panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wolontariat
Wolontariat
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj E-mail
     Jest to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.
     Obchody koordynowane są przez Wolontariuszy ONZ.
     Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.
     Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.
     Z okazji obchodu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie dla wolontariuszy.
Czytaj całość...
Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom Drukuj E-mail
15 listopada, dwunastu wolontariuszy wraz z Panią mgr inż. Martą Augustynowską-Klincewicz oraz młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Nowej Rudzie udali  się do Fundacji „Pod psią gwiazdą”, mieszczącej się w Polanicy Zdroju. Właściciele przytuliska byli bardzo mile zaskoczeni ilością darów jaką udało nam się zebrać były to między innymi: koce, karmy dla psów oraz kotów, zabawki, smycze, obroże, przysmaki itp.

Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom  Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom  Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom

Czytaj całość...
Wolontariat Drukuj E-mail
„Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta”

Dnia 23.10.2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie wolontariuszy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy IM. Św. Brata Alberta. Zaproszeni goście zaprezentowali nam swoje osiągnięcia wynikających z działalności Towarzystwa. Organizacja ta zajmuję się pomocą ludziom potrzebującym, rodzinom i osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Jako wolontariusze byliśmy bardzo zainteresowani współpracą ze stowarzyszeniem i z chęcią przystąpiliśmy do akcji pt. „Bliźniemu swemu”. Akcja polegała na zbiórce ofiar do puszek. 1 listopada od samego rana kilkunastu wolontariuszy dzielnie walczyło o zainteresowanie przechodniów. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny przyczynić się do bezinteresownych uczynków. Działanie na rzecz wolontariatu sprawia, że czujemy się bardziej dowartościowani i rozwijamy swoją wrażliwość.

Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta  Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta  Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 30 z 30