panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Sport arrow "ROZSTRZELANA" NST
"ROZSTRZELANA" NST Drukuj E-mail
       W dniu 28.09.2022 dziewitnastu uczniów Noworudzkiej Szkoy Technicznej wzio udzia w programie Ministerstwa Sportu "Strzelectwo dla kadego" . Zajcia odbyway si na terenie KS BARYS w Mocisku. Warto zaznaczy e  modzie opacia jedynie koszty transportu i wyywienia   natomiast szkolenie, którego rynkowa cena  wynosi 2500 z odbyo si za darmo .Znalzlimy si w maej grupie 240 osób, które mogy liczy na darmowe szkolenie na terenie Dolnego lska. Program obejmowa 9 godzin zegarowych w czasie których modzie poznaa zasady posugiwania si broni i bezpieczestwa na strzelnicy, pierwsz pomoc przedmedyczn w sytuacjach zwizanych z uyciem broni palnej (postrzay), wykorzystanie materiaów opatrunkowych pola walki, budow i zasady dziaania broni palnej i amunicji. Omówione zostay konstrukcje uywane w konfliktach zbrojnych XXI wieku (na przykadzie broni typu AK-47/AKM, M4/M16, Glock), techniki strzeleckie – postawa, celowanie, strzelanie. Odbyy si take praktyczne zajcia z uyciem broni i amunicji na strzelnicy.