panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
RAZEM DLA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE KŁODZKIM
RDKZ - O PROJEKCIE - HARMONOGRAMY Drukuj E-mail
HARMONOGRAMY FORM WSPARCIA:O PROJEKCIE:

Projekt pn. „Razem dla kształcenia zawodowego w powiecie kłodzkim" jest realizowany w ramach:

- Osi Priorytetowej 10 Edukacja
- Działania 10.4. Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy
- Poddziałania 10.4.1. Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy - konkursy horyzontalne

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

 
RPDS.1Razem dla kształcenia zawodowego w powiecie kłodzkim Drukuj E-mail
NASZE OBECNE ZAPYTANIA OFERTOWE


NOWOCZESNE METODY REKRUTACJI I SZKOLENIA PRACOWNIKÓW Drukuj E-mail
W dniu 17 marca uczniowie technikum samochodowego naszej szkoły z klas 2-4 w ramach projektu „Razem dla kształcenia zawodowego w powiecie kłodzkim” wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Klaster Edukacyjny Invest in EDU Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej , którego celem było przedstawienie nowoczesnych metod rekrutacji i szkolenia pracowników. Spotkanie połączone było z prezentacją wirtualnej rzeczywistości w środowisku pracy, służącej do szkolenia i selekcji pracowników na stanowiska pracy. Uczniowie mogli zapoznać się i wypróbować program symulacyjny, wdrożony przez Politechnikę Wrocławską i służący do szkolenia spawaczy. Jak się okazało nasi uczniowie okazali się dobrymi kandydatami na spawaczy, a wyniki osiągane w wirtualnym spawaniu były najlepsze w powiecie. W nagrodę zostali oni zaproszeni do siedziby firmy mieszczącej się w Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej  w celu przetestowania jeszcze bardziej realistycznych symulatorów.

Warsztaty gastronomiczne w Puchaczówce Drukuj E-mail
       20 marca trzecia klasa hotelarzy  w ramach projektu RAZEM DLA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE KŁODZKIM uczestniczyła w warsztatach gastronomicznych w Restauracji Puchaczówka pod samym wyciągiem w Czarnej Górze. Przepiękne miejsce, idealny ośrodek – pensjonat, karczma i restauracja, przesympatyczni pracownicy, wyjątkowa atmosfera.
       Uczniowie samodzielnie pod okiem szefa kuchni przygotowywali różne rodzaje śniadań hotelowych, przepięknie podali do stołu śniadanie francuskie, angielskie, z tostem i wegańską tofucznicę. Następnie przyszedł czas na krem z białych warzyw dekorowany oliwą i marchewkowymi „skwarkami”, pizzę w dowolnych smakach, a na deser tiramisu.
Praca przebiegała wyjątkowo sprawnie w przemiłej atmosferze,  po pracy degustacja przygotowanych potraw i rozmowa z panią dyrektor ośrodka.
       Zadowoleni z pełnymi brzuchami,  pod ogromnym wrażeniem miejsca wróciliśmy do szkoły. Z chęcią powtórzylibyśmy ten wypad jeszcze raz.


  

WIZYTA NA POLITECHNICE Drukuj E-mail
       W dniu 18 stycznia informatycy z 3 i 4 klasy wraz z opiekunem - Panem Konradem Kałwakiem udali się do siedziby wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, by uczestniczyć w warsztatach z zakresu elektroniki i robotyki. Uczyli się sterowania serwomechanizmami oraz tworzyli proste układy za pomocą Arduino. Dzięki tym zajęciom poznali ogromny potencjał kryjący się w elektronice i mikrokontrolerach. Zajęcia okazały się fantastyczną przygodą dla uczestników. W ich trakcie poznali świat elektroniki cyfrowej i programowania w języku C++. Utrwalili również podstawowe pojęcia związane z elektroniką tj. opornik, mikrokontroler, dioda, procesor, rezystor, fotorezystor czy potencjometr. Arduino to praca połączona z zabawą ale przede wszystkim szansa na zdobycie nowych kompetencji w obszarze technicznym tak bardzo poszukiwanych i deficytowych na rynku pracy.
       Wyjazd w całości finansowany był ze środków pochodzących z funduszy unijnych, a możliwy dzięki uczestnictwu Naszej Szkoły w projekcie Razem dla Kształcenia Zawodowego w Powiecie Kłodzkim i bezpośredniej współpracy z Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau.
       Podziękowania dla prowadzącego warsztaty Pana Bartosza Poskarta oraz dla  Politechnika Wrocławska za możliwość ich zorganizowania.
       Specjalne podziękowania dla firmy transportowej Tiger - Bus Michał Osowski  za profesjonalną obsługę 💪