panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka do GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kłodzku
Wycieczka do GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kłodzku Drukuj E-mail
W dniu 09 marca 2017 roku uczniowie klasy 3cT o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia.

Wycieczka do  GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kłodzku  Wycieczka do  GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kłodzku  Wycieczka do  GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kłodzku

Na początku wycieczki zaopatrzono wszystkich w specjalne obuwie i okulary ochronne. Każdy uczestnik otrzymał identyfikator oraz został przeszkolony z zasad BHP obowiązujących na terenie zakładu. Zwiedzano kolejno: dział materiałowy, magazyn dostaw, pakowanie, a następnie część produkcyjną, gdzie uczniowie mogli prześledzić cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów, włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Uczniowie zostali zapoznani także ze specyfiką pracy działu technicznego, który ma za zadanie utrzymanie ciągłości ruchu wszystkich maszyn i całego zakładu produkcyjnego. Aktywni i spostrzegawczy uczniowie zostali wyróżnieni gadżetami firmowymi. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny.
General Electric powstał w Stanach Zjednoczonych w 1892 roku, a założycielem był  Thomas A. Edison. GE posiadał większość kluczowych w tym czasie patentów w dziedzinie produkcji i wykorzystywania prądu elektrycznego, co na długie lata zapewniło firmie dominującą pozycję na rynku w USA. W laboratoriach General Electric powstało szereg wynalazków, między innymi lodówka, żarówka, gramofon, prądnica prądu stałego, turbina parowa, silnik prądu stałego, opracowano też metody syntezy polietylenu i silikonu. GE prowadzi w Polsce sprzedaż swoich produktów (sprzęt RTV-AGD, chemia budowlana i kosmetyczna, urządzenia medyczne, urządzenia elektryczne dla przemysłu) oraz inwestycje w przemysł maszynowy, elektryczny i badania naukowe. Posiada trzy fabryki GE Power Controls (w Kłodzku, Łodzi i Bielsku-Białej), dwa zakłady GE Aviation (w Dzierżoniowie i w Bielsku-Białej) oraz Centrum Projektowe EDC (Engineering Design Center) w Warszawie, które obecnie zatrudnia prawie 2000 inżynierów. W 2013 roku GE Healthcare otworzyło Centrum Doskonałości IT w Krakowie. Obecnie GE zatrudnia w Polsce około 10.000 osób.