panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

185 dni 7 godzin 46 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka do GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kodzku
Wycieczka do GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kodzku Drukuj E-mail
W dniu 09 marca 2017 roku uczniowie klasy 3cT o specjalnoci technik elektryk pod opiek  Romana Gaza odwiedzili firm z brany elektro-energetycznej GE Power Controls Polska z Kodzka. Zakad ten specjalizuje si w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, czeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napicia.

Wycieczka do  GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kodzku  Wycieczka do  GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kodzku  Wycieczka do  GE Power Controls Polska Sp. z o.o. w Kodzku

Na pocztku wycieczki zaopatrzono wszystkich w specjalne obuwie i okulary ochronne. Kady uczestnik otrzyma identyfikator oraz zosta przeszkolony z zasad BHP obowizujcych na terenie zakadu. Zwiedzano kolejno: dzia materiaowy, magazyn dostaw, pakowanie, a nastpnie cz produkcyjn, gdzie uczniowie mogli przeledzi cay cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów, wcznie z kontrol jakoci oraz testami wytrzymaociowymi jakim poddawane s wszystkie wyroby opuszczajce lini produkcyjn. Uczniowie zostali zapoznani take ze specyfik pracy dziau technicznego, który ma za zadanie utrzymanie cigoci ruchu wszystkich maszyn i caego zakadu produkcyjnego. Aktywni i spostrzegawczy uczniowie zostali wyrónieni gadetami firmowymi. Wyjazd ten wzbogaci wiedz teoretyczn uczniów o aspekt praktyczny.
General Electric powsta w Stanach Zjednoczonych w 1892 roku, a zaoycielem by  Thomas A. Edison. GE posiada wikszo kluczowych w tym czasie patentów w dziedzinie produkcji i wykorzystywania prdu elektrycznego, co na dugie lata zapewnio firmie dominujc pozycj na rynku w USA. W laboratoriach General Electric powstao szereg wynalazków, midzy innymi lodówka, arówka, gramofon, prdnica prdu staego, turbina parowa, silnik prdu staego, opracowano te metody syntezy polietylenu i silikonu. GE prowadzi w Polsce sprzeda swoich produktów (sprzt RTV-AGD, chemia budowlana i kosmetyczna, urzdzenia medyczne, urzdzenia elektryczne dla przemysu) oraz inwestycje w przemys maszynowy, elektryczny i badania naukowe. Posiada trzy fabryki GE Power Controls (w Kodzku, odzi i Bielsku-Biaej), dwa zakady GE Aviation (w Dzieroniowie i w Bielsku-Biaej) oraz Centrum Projektowe EDC (Engineering Design Center) w Warszawie, które obecnie zatrudnia prawie 2000 inynierów. W 2013 roku GE Healthcare otworzyo Centrum Doskonaoci IT w Krakowie. Obecnie GE zatrudnia w Polsce okoo 10.000 osób.