panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Edukacyjny Rajd ze stref
Edukacyjny Rajd ze stref Drukuj E-mail
Ponad 200 uczniów szkó gimnazjalnych z powiatu kodzkiego wzio udzia w „Rajdzie po Strefie” zorganizowanym przez Wabrzysk Specjaln Stref Ekonomiczn „INVEST-PARK”. Modzie miaa okazj zapozna si z ofert szkó technicznych, dowiedzie si, które specjalizacje s najbardziej poszukiwane na rynku oraz zwiedzi zakady dziaajce w podstrefach Nowa Ruda i Kodzko.
Bya to druga edycja „Rajdu po Strefie”, która wzorem roku ubiegego zostaa podzielona na dwa dni. Pierwsza cz odbya si w Noworudzkiej Szkole Technicznej, w której uczniowie mieli okazj zapozna si z ofert placówki oraz wzi udzia w warsztatach graficznych i energetycznych.

Edukacyjny Rajd ze stref  Edukacyjny Rajd ze stref  Edukacyjny Rajd ze stref

Drugiego dnia modzie gocia w Zespole Szkó Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kodzku, gdzie uczestniczya midzy innymi w zajciach chemicznych i tapicerskich. W Rajd zaangaowaa si take Politechnika Wrocawska, która zaprezentowaa efekty prac kó naukowych Team Racing oraz PIRM. Modzie poznaa konstrukcj i parametry zbudowanego przez studentów bolidu oraz elektrycznego motoru.

Z kolei przedstawiciele wabrzyskiej strefy zaprezentowali uczniom zawody i specjalizacje, których absolwenci poszukiwani s przez inwestorów. Przedstawione zostay take przykady wspópracy midzy szkoami i przedsibiorcami dziaajcymi w WSSE.

 - Rajd po Strefie to poczenie zabawy i nauki. Podczas wydarzenia uczniowie stojcy przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej mog pozna atrakcyjne kierunki ksztacenia oraz dowiedzie si jak wyglda funkcjonowanie zakadów strefowych „od kuchni” - tumaczy Krzysztof Drynda, wiceprezes wabrzyskiej strefy.  

Uczestnicy Rajdu zwiedzili noworudzkie firmy: Zakad Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS) i Umicore Autocat oraz kodzkie przedsibiorstwa: KPM Meble i Kayser Automotive Systems. Firmy wspópracuj z lokalnymi szkoami zawodowymi i technicznymi, prowadz programy stay i praktyk, a nawet obejmuj wybrane klasy swoimi patronatami.

Po kadych zajciach warsztatowych przeprowadzany by quiz sprawdzajcy zdobyt przez uczestników wiedz. Poszczególne druyny oceniane byy przez prowadzcych zajcia. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i gadety wabrzyskiej strefy. Szkole, która zbierze najwicej punktów WSSE przekae nagrod w wysokoci 2000 zotych.