panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Narodowe Święto Niepodległości w NST
Narodowe Święto Niepodległości w NST Drukuj E-mail
13 listopada 2017 społeczność szkolna Noworudzkiej Szkoły Technicznej obchodziła uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Rokrocznie 11 listopada przypominamy sobie  to szczególne dla polskiej historii wydarzenie, a  w tym roku przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości. Święto obchodzone jest w Polsce od 1937 roku, a przywrócone zostało w 1989. Obecnie obchodzimy je szczególnie uroczyście.

Narodowe Święto Niepodległości w NST  Narodowe Święto Niepodległości w NST  Narodowe Święto Niepodległości w NST

Uczniowie klas drugich pod opieką Pań Agnieszki Łaskarzewskiej i Marty Augustynowskiej - Klincewicz przygotowali montaż słowno – muzyczny związany z tym tematem oraz  stworzyli ciekawą scenografię. Słowa poetów przeplatane były prezentacją multimedialną i przepięknymi niepodległościowymi pieśniami. Podczas uroczystości publiczność włączała się do programu i wraz z artystami śpiewała znane, żołnierskie piosenki.
Uczniowie z uwagą i w skupieniu obejrzeli program artystyczny, a kolegów nagrodzili gromkimi brawami.