panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Nie kupuj! - ADOPTUJ!
Nie kupuj! - ADOPTUJ! Drukuj E-mail
Uczennice klasy I bT (Angelika Müller, Patrycja Winiewska, Agata Jadzio i Agnieszka Zwolenik) wraz z wychowawc Pani Magorzat Kawak w dniu 19.02.2018 r. wybray si do schroniska dla zwierzt w Gilowie. Powodem wyjazdu bya zorganizowana zbiórka ywnoci i innych potrzebnych produktów w schronisku. Na miejscu przywitalimy si z pracownikami i wypakowaymy zebrane dary. Po krótkim zapoznaniu si ze zwierzakami kada z nas otrzymaa swojego pupila na spacer. Schronisko pooone jest na uboczu miasta, otoczone idealnymi terenami do wielogodzinnych spacerów. Byo to dla nas bardzo przyjemne, gdy mogymy obdarowa zwierzaki chwil naszego wolnego czasu. Kada chwila powicona im bya dla nich wielk radoci. Po godzinnym spacerze z psiakami z wielkim smutkiem musiaymy wróci do domu.

Nie kupuj ! - ADOPTUJ !  Nie kupuj ! - ADOPTUJ !  Nie kupuj ! - ADOPTUJ !

Schronisko jest dla zwierzcia okropnym przeyciem. Najgorszym dla nas faktem jest to, e coraz wicej ludzi kupuj zwierzta (najczciej w ramach prezentu  dla dziecka) bez wiadomoci póniejszych obowizków nad nim. Gdy pupile wyrastaj i potrzebuj wikszej uwagi, ludzie w najlepszej sytuacji oddaja je do schroniska, natomiast gorzej jest z tymi, którzy wywo do lasu czy wyrzucaj z domu. My jako ludzie powinnimy pomaga takim zwierzakom i nie kupujmy lecz adoptujmy je. Natomiast bdmy wiadomi jakie obowizki czekaj nas przy ich wychowaniu.
Dzikujemy serdecznie tym, którzy pokazali jakie maj wielkie serce i za wszystkie przyniesione dary.  
 
Winiewska Patrycja
uczennica klasy I bT