panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wizyta w Mlada Boleslav
Wizyta w Mlada Boleslav Drukuj E-mail
W dniu 13 marca 2018 r. uczniowie z brany samochodowej Noworudzkiej Szkoy Technicznej odbyli  wycieczk dydaktyczn do fabryki samochodów skoda w Mlada Boleslav w Czechach. Mieli okazj zapozna si z histori i dniem  dzisiejszym zakadu którego pocztki sigaj 1895 roku, kiedy to powsta zakad produkcji i naprawy rowerów, produkcj pojazdów samochodowych rozpoczto od wyprodukowania 44 samochodów  w 1906 roku. W chwili obecnej zakad opuszcza 2500 pojazdów dziennie a w kilkunastu zakadach rozsianych po caym wiecie produkuje si ponad milion samochodów  Skoda rocznie.

Wizyta w Mlada Boleslav  Wizyta w Mlada Boleslav  Wizyta w Mlada Boleslav

Uczniowie poznali i przeledzili  proces technologiczny produkcji samochodu osobowego, który od arkusza blachy do gotowego auta  trwa ok. 25  godzin. Absolwenci kierunków samochodowych s mile widziani jako pracownicy  zakadów firmy Skoda. Uczniowie mieli okazj pozna warunki socjalne i zasady zatrudniania  w firmie, która na dzie dzisiejszy  potrzebuje 3000 pracowników.