panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Pożegnanie absolwentów w NST
Pożegnanie absolwentów w NST Drukuj E-mail
27 kwietnia 2018 społeczność Noworudzkiej Szkoły Technicznej pożegnała tegorocznych absolwentów. Uroczystość przygotowali uczniowie klas III pod opieką wychowawców. Podczas części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Brygida Gąsior, która pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły oraz życzyła  sukcesów w dorosłym życiu. Następnie wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy Samorządu Szkolnego, wolontariatu i szkolnym sportowcom. Krótki, humorystyczny program artystyczny przedstawili uczniowie klas trzecich. Jednak szczególnym wyróżnieniem dla absolwentów była obecność Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pana Romana Kowalczyka, Dyrektora Delegatury Kuratorium Dolnośląskiego w Wałbrzychu, Pana Mariusza Kałwaka oraz  rodziców.

Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST

Pan Kurator Roman Kowalczyk  życzył absolwentom, by swoje plany i marzenia realizowali uparcie, nigdy się nie poddawali oraz wiązali swoją przyszłość  ze ojczyzną.
Wiele ciepłych słów usłyszeli młodzi ludzie również od przedstawicielki Rady Rodziców, Pani Małgorzaty Barańców, która nie tylko życzyła absolwentom pomyślności w dorosły życiu, ale podziękowała również nauczycielom za wysiłek włożony w edukację maturzystów.  
W drugiej części uroczystości Minister Edukacji, Pani Anna Zalewska podarowała społeczności szkolnej mikroskop. Pani Minister Anna Zalewska, Pani Poseł Monika Wielichowska oraz Dolnośląski Kurator Oświaty, Pan Roman Kowalczyk, wręczyli nagrody najlepszym absolwentom:

Artur Kocoń (technik informatyk) - średnia 5,10
Mateusz Górski (technik elektryk) - średnia 4,93
Julia Niemierowczenko (technik hotelarstwa) - średnia 4,77
Wojciech Jacek (technik elektryk) - średnia 4,77
Wojciech Fleszar ( technik informatyk) - średnia 4,75


Najlepszy absolwent otrzymał również z rąk Pana Henryka Skorupy, członka Zarządu