panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy arrow Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST
Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST Drukuj E-mail
Paulina Dutkiewicz chodzi do klasy IIIB technikum w zawodzie  technik cyfrowych procesów graficznych i chce pracować w reklamie. Jednak największą  jej pasją jest pisanie. Najbardziej lubi tworzyć teksty  prozatorskie: opowiadania, felietony. Są  jednak chwile, kiedy pisze  również wiersze. Paula należy do tych uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej, którzy nie boją się wyzwań. Nigdy nie rezygnuje i stara się stawiać czoła wszelkim przeciwnościom. Chętnie bierze również udział w konkursach  literackich. Jak sama mówi, lubi pisać i robi to dobrze. 17 listopada 2018 uczennica otrzymała wyróżnienie w konkursie poetyckim organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poetów „Poeci bez granic”. W konkursie brali udział uczniowie szkół średnich z powiatu kłodzkiego, a laureaci zostali zaproszeni  na inaugurację festiwalu do Teatru Zdrojowego w Polanicy.

Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST  Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST

29 listopada  Paulina otrzymała kolejne wyróżnienie. Tym razem znalazła się wśród 30 laureatów Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „ My Polacy, My Dolnoślązacy”.
Jest to spory sukces, ponieważ wśród wyróżnionych znalazło się tylko  dwoje uczniów  szkół zawodowych z całego województwa dolnośląskiego.   
Temat pracy, który wybrała Paulina brzmiał:
 „ Rozważania o prawdzie uczuć i postaw patriotycznych – opowiadanie.”
 Uczennica, mieszkanka Nowej Rudy, przedstawiła w swojej pracy  nasze miasto  i jego mieszkańców.