panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej w Nowej Rudzie
V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej w Nowej Rudzie Drukuj E-mail
2 kwietnia  2019 roku odbya si pita edycja Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej pod patronatem Starosty Powiatu Kodzkiego, zorganizowana przez Noworudzk Szko Techniczn w Nowej Rudzie . Dziki uprzejmoci Miejskiego Orodka Kultury w Nowej Rudzie ju po raz trzeci konkurs odby si w sali widowiskowej. Zgoszenia napyny ze szkó podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych miasta i gminy Nowa Ruda oraz powiatu kodzkiego i zbkowickiego.  Gówne cele konkursu to: propagowanie kultury muzycznej wród modziey, motywowanie do uczenia si jzyków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umoliwienie prezentacji ich umiejtnoci wokalnych.

V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej w Nowej Rudzie  V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej w Nowej Rudzie  V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej w Nowej Rudzie

Konkurs odbywa si w dwóch kategoriach. W pierwszej wystpili solici i zespoy szkó podstawowych i gimnazjalnych, a w drugiej uczniowie szkó ponadgimnazjalnych.
W pierwszej kategorii laureatk I miejsca zostaa uczennica  klasy ósmej SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kodzku Ida Szebla, która zdobya równie nagrod publicznoci ufundowan przez pose na Sejm RP Monik Wielichowsk, która od wielu lat chtnie wspiera inicjatywy NST. Uczennica wykonaa utwór „Impossible” z repertuaru Christiny Aguillery. Wystp cechowaa ciekawa aranacja utworu  i wysoki profesjonalizm tak modej wokalistki.
II miejsce w tej kategorii zajy uczennice Zespou Szkolno-Gimnazjalnego z oddziaami Integracyjnymi w Bokowie Kaja Jachimowicz i Kamila Jania, które zapieway utwór „Diamonds” z repertuaru Rihanny.
III miejsce wywalczya Natalia Krycka z Miejskiego Zespou Szkó nr 7 w Kodzku piewajc utwór „Human” z repertuaru ‘Rag’n’Bone Man”.
Zdobywczyni I miejsca w kategorii szkó ponadgimnazjalnych zostaa Monika Millke z Alternatywnego Liceum Ogólnoksztaccego w Kodzku, która zachwycia jury utworem legendarnego zespou Queen „Bohemian Rhapsody” i wygraa bezapelacyjnie.
Drugie miejsce zaja uczennica LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie Julia Jaroszewska- witaj, która wykonaa utwór „It’s oh so quiet” z repertuaru Björk.
Laureatk III miejsca zostay siostry Adrianna i Marlena Kwiatkowskie z Zespou Szkó Ogólnoksztaccych w Kodzku, które wykonay utwór w jzyku niemieckim  „Weg von dir”.
Nagrod publicznoci w kategorii szkó ponadgimnazjalnych zdobya Paulina Prochorowska z ZSZ im. Stanisawa Staszica w Zbkowicach lskich, która zachwycia swoj autorsk piosenk zatytuowan „A way home”.

Nagrody ufundowali: Powiat Kodzki, Pose na Sejm RP Monika Wielichowska, Gmina Wiejska Nowa Ruda, Gmina Miejska Nowa Ruda, Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kopalna Melafiru w Tumaczowie.