panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wrzeniowa wycieczka techniczna dla Technikw Elektrykw to ju tradycja.
Wrzeniowa wycieczka techniczna dla Technikw Elektrykw to ju tradycja. Drukuj E-mail
Jak co roku na pocztku wrzenia bo ju 04 wrzenia 2020 roku uczniowie klasy 2aT4 oraz 2AT5 o specjalnoci technik elektryk, pod opiek  Romana Gaza poszli na piesz wycieczk na stacj elektroenergetyczn na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane s przycza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakadów produkcyjnych. Jak zbudowane s napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasupowe SN/nn. Oczywicie stacj elektroenergetyczn ogldali tylko z bezpiecznej odlegoci z za ogrodzenia gdy wstp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony. Okazuje si, e podczas takiej pieszej wycieczki mona bardzo duo dowiedzie si o sposobie przesyu i dostawie energii do naszych domów i nie tylko. Dziki takiej wycieczce atwiej bdzie przyswoi sobie wiedz teoretyczn oraz zbudowa w sobie waciwe wyobraenie o pracy elektryka.

Wycieczka elektrykw  Wycieczka elektrykw  Wycieczka elektrykw