panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow NARODOWE CZYTANIE W NST
NARODOWE CZYTANIE W NST Drukuj E-mail
11 WRZENIA 2020 r. uczniowie NST wzili udzia w dziewitej edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytalimy „Balladyn” Juliusza Sowackiego. Z tej okazji Prezydent RP Andrzej Duda skierowa specjalne przesanie zachcajce do udziau w akcji: „Wierz, e w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemi, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynoszc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie czc w przekonaniu o doniosoci dzie naszych najwikszych pisarzy”. Oprócz gównego celu, akcja Narodowego Czytania jest przede wszystkim promocj czytelnictwa. Jak co roku uczniowie wzili udzia w konkursie, tym razem nt: „ycie i twórczo Juliusza Sowackiego”.

Narodowe czytanie  Narodowe czytanie  Narodowe czytanie

Najlepsi wykazali si du wiedz:
I miejsce – Martyna Rogucka z kl. IVBT
II miejsce – Przemysaw Dziedzina z kl. IIIAT
III miejsce – Szymon Zaborowski z kl. IVAT
Uczestnicy otrzymali ozdobne podzikowania a zwycizcy dyplomy i drobne upominki w postaci wiecznych piór.