panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Obchody wita Narodowego
Obchody wita Narodowego Drukuj E-mail
wito Narodowe Trzeciego Maja zostao ustanowione po raz pierwszy w 1919 r i nastpnie w 1990 r w rocznic  uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  Data upamitnia uchwalenie pierwszej  konstytucji w nowoytnej Europie. wito obchodzone byo po II wojnie wiatowej do 1946r a nastpnie zniesione w 1951r, przez ówczesne wadze komunistyczne. Oficjalnie wito Narodowe Trzeciego Maja zostao przywrócone ustaw z 6 kwietnia 1990 r. W 230 rocznic Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r.uczniowie klasy 3bT/4  przygotowali prezentacj multimedialn aby uczci to doniose wydarzenie.  
                                        



Autorzy prezentacji : Marta Szymborska, Wojciech Baejczyk , Bartek Myliwski.