panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow NST LAUREATEM KONKURSU CodeWeek 1000 pierwszych organizatorw!
NST LAUREATEM KONKURSU CodeWeek 1000 pierwszych organizatorw! Drukuj E-mail
       Mio nam poinformowa, e Nasza Szkoa znalaza si na licie laureatów spoecznej inicjatywy - Europejskiego Tygodnia Kodowania, w ramach której pastwa Starego Kontynentu „cigaj si” w liczbie zorganizowanych wydarze zwizanych z programowaniem. Biuro inicjatywy CodeWeek w Polsce koordynowane jest w ramach wspópracy NASK - Pastwowego Instytutu Badawczego oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (wczeniej Ministerstwo Cyfryzacji). CodeWeek to wietna okazja, by zacz zabaw z grami logicznymi, prost grafik komputerow, czy robotyk. Tak Inicjatyw w NST zgosi i zorganizowa nauczyciel informatyki pan Konrad Kawak, a polegaa ona na przeprowadzeniu wród uczniów mini turnieju gry planszowej Cody Roby oraz gier online flexboxfroggy, flexboxdefense oraz cssgridgarden, które z pewnoci zainspiruj kadego do kodowania i pomog mu w rozwijaniu swoich umiejtnoci programistycznych. Kodowanie to równie wietny sposób na nauk jzyka angielskiego, który jest ogólnowiatowym obowizujcym jzykiem programowania.
       Dziki udziaowi w przedsiwziciu gabinet A2-1 wzbogaci si o dodatkowe pakiety 10 gier CodyRoby wraz ze specjaln tam, która pozwoli przenie plansz do gry w dowolne miejsce i zwikszy jej rozmiar.