panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Elektrycy 4aT5 z wycieczk do ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kodzku.
Elektrycy 4aT5 z wycieczk do ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kodzku. Drukuj E-mail
       W dniu 09 marca 2023 roku kolejni Technicy Elektrycy tym razem uczniowie klasy 4AT5 pod opiek  Romana Gaza , odwiedzili firm ABB z brany elektro-energetycznej. Firma ABB jest firm globaln i zatrudnia ok. 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach. Zakad ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kodzku  specjalizuje si w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, czeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napicia.
       Na pocztku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie ochronne oraz zostalimy przeszkoleni z zasad BHP obowizujcymi na terenie zakadu. By te czas na sodki poczstunek i przerw kawow. Zwiedzalimy cz produkcyjn gdzie przeledzilimy cay cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów wcznie z kontrol jakoci oraz testami wytrzymaociowymi jakim poddawane s wszystkie wyroby opuszczajce lini produkcyjn oraz magazyn wyrobów gotowych. Wyjazd ten wzbogaci wiedz teoretyczn uczniów o aspekt praktyczny. Zachcano naszych uczniów do podjcia stay zawodowych w ABB oraz przedstawiono moliwoci rozwoju i awansu w firmie ze wzgldu na ogólnowiatowe rozmieszczenie zakadów ABB na wszystkich kontynentach. Warto zaznaczy, e pracownikami firmy ABB w Kodzku s take mieszkacy Nowej Rudy których spotkalimy na linii produkcyjnej.