panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

19 dni 0 godzin 34 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Sport arrow Zauwaeni
Zauwaeni Drukuj E-mail
30 maja 2007r. w sali uroczystoci noworudzkiego ratusza, na zaproszenie Przewodniczcego Rady Miasta P. Andrzeja Behana, gocili uczniowie ZSP w Nowej Rudzie. W ten sposób wadze miasta zauwayy i wyróniy kilkuosobow grup uczniów, reprezentantów naszej szkoy i naszego miasta, którzy osignli bardzo wysoki poziom sportowy i odnieli szereg sukcesów na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim w lekkoatletyce.

Do najwikszych sukcesów druyny zaliczamy:
  • II miejsce w Finale Dolnolskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w roku szkolnym 2005/06
  • III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego lska Uczniów Szkó Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2005/06
  • X miejsce w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w 2006 roku
  • III miejsce w Finale Dolnolskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w roku szkolnym 2006/07
Najwiksze osignicia indywidualne:

Sztafeta 4 x 100m zaja III miejsce podczas Ogólnopolskiego Finau Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, kilkukrotnie zwyciaa w mistrzostwach województwa – nazwana przez wrocawskich trenerów klubowych „fabryk sprinterów”. Sztafeta wielokrotnie poprawiaa rekordy szkoy i wielokrotnie zmienia si jej skad. Ostatecznie rekord szkoy wynosi 43.92, ustanowiony przez Pawa Krausa, Karola Sikor, Pawa Rozumkiewicza i Seweryna Kareckiego.
Karol Sikora – VII zawodnik Mistrzostw Polski Juniorów w LA w 2006 roku, najlepszy sprinter w rangingach wojewódzkich na 100 i 200m, w zawodach szkolnych bezkonkurencyjny. Z lekkoatletyk zetkn si pierwszy raz w naszej szkole, pod koniec pierwszej klasy. Podczas pierwszych zawodów we Wrocawiu zaj ostatnie miejsce w biegu na 400m z wynikiem 61 sekund. Dzisiaj jego „yciówka” na tym dystansie wynosi 49.24 sek. Poprawi rekord szkoy na 200m: 21.91 sek i zbliy si na 100m: 11.07 sek. Od sierpnia Karol jest reprezentantem jednego z najlepszych polskich klubów lekkoatletycznych AZS AWF Wrocaw, jest studentem AWF.

Nie sposób wymieni wszystkich sukcesów indywidualnych i dlatego cieszy moliwo „odgrzebania’ poszczególnych zawodów w dziale sportowym naszej szkoy. To czego tam nie ma, to odnotowanie i w lady chopaków id uczennice naszej szkoy. Od kilku miesicy codzienne treningi w naszym szkolnym klubie UKS „GWAREK”, w sekcji lekkoatletycznej, odbywaj dziewczyny. W maju sztafeta 4 x 100m zaja III miejsce podczas Mistrzostw Powiatu, a w czerwcu podczas indywidualnych Mistrzostw Dolnego lska Szkó Ponadgimnazjalnych we Wrocawiu miejsce VIII z czasem: 58.67 sek. Dziewczyny jeszcze w tym roku chc zbliy si do wyniku 55 sekund – POWODZENIA!
Duym osigniciem minionych kilku miesicy jest równie znakomity wystp ucznia ZSP w Nowej Rudzie, Pawa Krausa podczas Otwartych Mistrzostw Dolnego lska w Lekkiej Atletyce, które odbyy si w czerwcu w Bogatyni. Pawe w biegu na 100m zaj IV miejsce z bardzo dobrym rezultatem: 11,27 sek, a w biegu na 200 m II miejsce z czasem 22.61 sek.