panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Obz szkoleniowy EuroWeek Szkoa Liderw
Obz szkoleniowy EuroWeek Szkoa Liderw Drukuj E-mail
Byam na obozie szkoleniowym EuroWeek Szkoa Liderów. Zacz si on 20 padziernika i trwa sze dni. Wszyscy uczestnicy zostali zakwaterowani w orodku Pod Dbem w miejscowoci Wójtowice. Zajcia odbyway si w jzyku angielskim jak i polskim. Naszymi opiekunami byli Matthias, Doreen z Niemiec, Andrea z Rumuni oraz pani Asia, która bardzo lubia krzycze. Wbrew pozorom jest bardzo mi i cierpliw osob. Dzie pierwszy przeznaczony by na rozpakowanie i zapoznanie si. Odbyy si zajcia integracyjne. Przez nastpne pi dni zaczynalimy od niadania i Energizera, czyli dwudziesto minutowych wicze, na rozruszanie koci, oczywicie prowadzonych przez wolontariuszy.

EuroWeek Szkoa Liderw  EuroWeek Szkoa Liderw

Od godziny dziewitej trzydzieci zaczynay si róne wykady, prezentacje i warsztaty. Trway zazwyczaj do pónego wieczora. Midzy jednymi a drugimi zajciami mielimy najczciej od piciu do pitnastu minut przerwy. Duszymi pauzami by czas na obiad i kolacj, liczyy okoo godziny. Kadego dnia o dziewitnastej trzydzieci lub dwudziestej obozowicze suchali prezentacji przygotowanych przez przybyych mieszkaców omawianego kraju Unii Europejskiej, takich jak: Francja, Rumunia, Niemcy, Grecja, Rosja, Turcja czy Wielka Brytania.
W sobot, czyli ostatnim dniu przed odjazdem uczestnicy przedstawiali opracowane na przydzielone tematy wasne projekty.
Okoo godziny dwudziestej odbyo si rozdanie certyfikatów i uroczyste zakoczenie szkolenia. Nazajutrz modzie opucia pensjonat.
              Podsumowujc cay obóz, byo naprawd wietnie. Sdz, e wyjazdy tego typu s potrzebne, poniewa wiele nauczaj, integruj i sprawiaj, e stajemy si odwaniejsi i otwarci na innych ludzi. Polecam Euroweek, które organizowane jest przez Europejskie Forum Modziey,  z którym wspópracuje w naszej szkole pani Dorota Pudeko i chtnie zgasza
naszych uczniów na takie wyjazdy tym bardziej, e s one wspófinansowane ze rodków unijnych.

EuroWeek Szkoa Liderw  EuroWeek Szkoa Liderw
EuroWeek Szkoa Liderw  EuroWeek Szkoa Liderw  EuroWeek Szkoa Liderw

Marcelina Traczyk