panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Nowoczesna edukacja zawodowa wymogiem wspczesnej poligrafii
Nowoczesna edukacja zawodowa wymogiem wspczesnej poligrafii Drukuj E-mail
     W dniach 21-24 kwietnia 2009 r. w Poznaniu  modzie,  z 14 szkó z Polski ksztaccych w zawodach poligraficznych,  uczestniczya w Midzynarodowych Targach Poligraficznych. Uczniowie obejrzeli tam najnowsze maszyny poligraficzne i nowoczesne procesy technologiczne prezentowane przez 220 firm.
     Po raz pierwszy swoje stoisko na targach miao szkolnictwo: „Zawodowe Szkolnictwo Poligraficzne w Polsce”. Nasza szkoa bya inicjatorem i wspóorganizatorem tego przedsiwzicia. Uczennica  kl. 3Technikum Poligraficznego Magorzata Waleczyk pod opiek nauczyciela P. Daniela Lenika przygotowaa film prezentujcy dorobek szkó z: Bydgoszczy, Inowrocawia, Katowic, Krakowa, odzi, Nowej Rudy, Poznania i Warszawy.

  Targi Poligraficzne 2009
od prawej dyrektor COBRPP Jerzy Hoppe,wicedyrektor MTP Jerzy Kaczmarek, dyrektor i wicedyrektor szkoy z Poznania - Maria Chroniak i Jerzy Kanas

 Targi Poligraficzne 2009 Targi Poligraficzne 2009
Jacek Hamerliski - COBRPP
 Bernard Schoop- Haidelberg

Targi Poligraficzne 2009
Jerzy Parketyny - ZSP - Kraków

 Targi Poligraficzne 2009 Targi Poligraficzne 2009
dyrekcja i nauczyciele ZSP - Nowa Rudajedno ze stoisk

 Targi Poligraficzne 2009 Targi Poligraficzne 2009
stoisko "Zawodowe Szkolnictwo Poligraficzne w Polsce" - Brygida Gsior- ZSP Nowa Ruda, Edward Dreszer - drukarnia LOTOS, Maria Chroniak - ZSP Pozna
dyrektor ZSP Pozna - Maria Chroniak i dyrektor ZSP Nowa Ruda - Bogdan Kostecki

      21 kwietnia 2009 r. w World Trade Center odbya si konferencja edukacyjna powicona ksztaceniu przyszych poligrafów. Uczestniczyli w niej przedstawiciele: kuratoriów owiaty, organów prowadzcych szkoy, uczelni technicznych a take dyrektorzy szkó i nauczyciele, czyli  wszyscy, którym zaley aby wyksztaci wietnie przygotowanych poligrafów.

      A oto prelegenci i tematy ich wystpie:
  • Jerzy Parketny (ZSP - Kraków) „Nowe potrzeby, nowy zawód i nowe oczekiwania”.
  • Jacek Hamerliski (COBRPP) „Komputer jako narzdzie wspóczesnej poligrafii”.
  • Bernard Schoop (Haidelberg) „Print Media Academy – dowiadczenie, teraniejszo i spojrzenie w przyszo edukacji zawodowej”.
  • Joanna Chamera (QuadWinkowski) „Praktyczne dowiadczenia w zdobywaniu wiedzy za granic”.
      Po konferencji odbyo si spotkanie  Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych z odzi, gdzie zastanawiano si jak oywi dziaalno ww. instytucji, by bardziej skutecznie wspiera szkolnictwo poligraficzne.