panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Dbamy o bezpieczeństwo!
Dbamy o bezpieczeństwo! Drukuj E-mail
     Certyfikat ,,Szkoły dbającej o bezpieczeństwo” zobowiązuje całą społeczność naszej szkoły do przyjmowania postawy odpowiedzialnej i skierowanej na tworzenie środowiska dającego poczucie bezpieczeństwa
     W związku z przyjętym programem działań profilaktycznych, co roku organizowany jest ,,Turniej Wiedzy Przedmedycznej” mający na celu wyrobienie w  uczniach prawidłowych zachowań w sytuacjach nietypowych (świadek wypadku samochodowego ,atak epilepsji , omdlenia itp.) oraz nabycia umiejętności teoretycznych i praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła

     W bieżącym roku szkolnym, grupa młodych wolontariuszy pod opieką pani Marzeny Ludwin, przy wsparciu studentów PWSZ w Nysie z kierunku Ratownictwo Medyczne, została przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. W przeprowadzeniu cyklu szkoleń, z zakresu pomocy psychologicznej, nauczyciela wspomogli pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Rudzie.
      Dnia 28 maja w auli szkolnej odbył się Turniej Wiedzy Przedmedycznej. Drużyny klas pierwszych prezentowały swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy w części teoretycznej i praktycznej. Komisja, w składzie Dyrekcja Szkoły, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej p. Kowalczyk, pielęgniarka szkolna, nauczyciel PO, oceniła poszczególne drużyny.
W  punktacji ogólnej  klasy zajęły następujące miejsca:
I     miejsce  -  drużyna z klasy I TOŚ/TE
II   miejsce  -  drużyna z klasy I TP/TCPG
III  miejsce  -  drużyna z klasy I ZSZ
IV  miejsce  -  drużyna z klasy I TH
V   miejsce  -  drużyna z klasy I TI
VI  miejsce  -  drużyna z klasy I TPS


Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła
Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła
Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła
Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła
Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła
Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła
Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła
Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła

      Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły  dyplomy Szkolnego Ratownika Medycznego. Zwycięska drużyna  reprezentować będzie szkołę w „7 Turnieju  Wiedzy dla Szkół - Pierwsza Pomoc”.
      Kontynuacją działań profilaktycznych był pokaz filmu i szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na polskich drogach, przeprowadzone w dniu 29 maja i 5 czerwca przez Komendę Powiatową Policji Wydział Ruchu Drogowego w Kłodzku. W szkoleniu uczestniczyła młodzież szkolna,  a prowadzącym, był sierżant sztabowy Marian Wnent. Prezentowana problematyka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, ponieważ informacje zostały przekazane w sposób wiarygodny i przystępny dla młodych ludzi, a zarazem oparty na doświadczeniach w pracy Policji.

Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła  Bezpieczna szkoła

      Mamy nadzieję, że działania na rzecz bezpieczeństwa z udziałem przedstawicieli Policji oraz Straży Pożarnej będą kontynuowane.