panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

185 dni 17 godzin 6 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011
Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011 Drukuj E-mail
Po dwumiesicznej przerwie wszyscy uczniowie powrócili do swoich szkó. Z okazji rozpoczcia nowego roku szkolnego w naszej szkole odby si apel, na którym dyrektor szkoy mgr in. Bogdan Kostecki przywita uczniów, nauczycieli i pracowników tymi oto sowami: „[...] Dzisiejszy dzie otwiera nowy rok szkolny 2010/2011. Czas wakacyjnych zabaw, wypoczynku i modzieczych swawoli dobieg koca. Przez najbliszych 10 miesicy bdziemy wszyscy ciko pracowa; Wy Droga Modziey zdobywajc nowa wiedz, My ksztatujc Wasze charaktery. Mam nadziej, e wspólny trud przyniesie oczekiwane rezultaty w postaci zdanych egzaminów, promocji do nastpnej klasy czy te ukoczenia szkoy [...] Od tego roku szkolnego modzie, nauczyciele i pracownicy obsugi z kompleksu budynków przy ulicy Kopernika rozpczynaj swoj prac w kompleksach przy ul. Stara Droga, Obozowa i widnicka.[...]”

Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011  Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011  Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011
Podczas apelu gos zabraa te przewodniczca szkoy Marcelina Traczyk, która po przywitaniu wszystkich zebranych, zachcia uczniów do pilnej nauki: „[…]Przed nami  kolejne nowe wyzwania. Rok cikiej pracy. Uczymy si przecie dla siebie, by wiedzie wicej, widzie dalej, by lepiej zrozumie wiat i ludzi. Uczymy si dla naszego wspólnego dobra dla wspólnej przyszoci.[…]” Na zakoczenie uczennica naszej szkoy Karolina Czy wyrecytowaa wiersz Renaty Strug pt. „Nieuchronno”: „Nie zatrzymasz baki mydlanej na somce, cho pikna jak cud cudów, cho si mieni socem; nie zawrócisz rozmowy wpó gestu, wpó sowa; nie zapiesz w donie tczy chocia kolorowa; nie wstrzymasz w locie ptaka, ni dmuchawca puchu, ani rosy w poudnie, ni wiatru w bezruchu. Nie zatrzymasz serc bicia i wdrówki ziemi, ani zotych wakacji, ni przyjcia jesieni. Nieuchronnie mijaj rzeczy i zdarzenia, odchodz chwile, doby... lecz co si nie zmienia, czego nie da si zgubi. Co trwa, co zostaje. Gdzie w gbi duszy, cicho gra malutki grajek najpikniejsz muzyk, najcudniejsze scherza, co cz si i pyn fal, rytmem serca. I ju w nas pozostaj duchowym przesaniem agodnie bratajcym trwanie i mijanie. Nieuchronno omija, co chcemy ocali, wystarczy ciep iskr pod sercem zapali, by rosy w nas i trway ulotne wraenia - drogowskazy pamici najmilsze - wspomnienia.”

Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011  Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011  Rozpoczcie roku szkolnego 2010/2011

Karolina Dominas kl. IIIc