panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Sprzątanie świata
Sprzątanie świata Drukuj E-mail
Uczniowie naszej szkoły co roku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W tym roku wyruszyliśmy 17.09.2010r. pod opieką p. Magdaleny Osickiej, p. Patrycji Siwek i p. Jacka Pomorskiego. Sprzątaliśmy tereny przy szkole. Najbardziej zaśmiecony był lasek w pobliżu stadionu gdzie posprzątaliśmy różne śmieci począwszy od opakowań po słodyczach i napojach, a skończywszy na ubraniach, butach i czajniku. Zaśmiecone były również krzaki i teren przy ławeczkach obok drogi. Na górce znaleźliśmy popsute sanki – to największe znalezisko naszej wędrówki. Podczas sprzątania prowadziliśmy selektywną zbiórkę surowców wtórnych dzięki czemu powiększyliśmy szkolne zbiory puszek nakrętek i baterii do konkursu organizowanego przez noworudzkie usługi komunalne.

Sprzątanie świata  Sprzątanie świata
Na koniec nasuwają się wnioski: nasze niedbalstwo i brak dostatecznej ilości koszy na śmieci to główny problem zaśmieconego otoczenia.

Sprzątanie świata  Sprzątanie świata
Sprzątanie świata  Sprzątanie świata