panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow HOTELARZE - na tropie stolicy
HOTELARZE - na tropie stolicy Drukuj E-mail
01-02 października uczniowie klas hotelarskich, w ramach Projektu Unijnego ,,Modernizacja kształcenia zawodowego” udali się w podróż do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było uczestniczenie w Targach Turystyczno-Hotelarskich „WorldHotel”, na których dowiedzieliśmy się jak naprawdę prosperuje cała branża rynkowa. Organizatorzy chętnie udzielali nam porad i zachęcali do dalszego kształcenia się w zawodzie ” hotelarz”. Ponadto  otrzymaliśmy wiele katalogów, ulotek, które na pewno pomogą nam w realizacji zajęć z przedmiotów zawodowych. Następnie  przyszedł czas na  chwilę odpoczynku. Zostaliśmy zaproszeni na obiad, a następnie ruszyliśmy w dalszą część zaplanowanej trasy.

Hotelarze na tropie stopicy

STARÓWKA
Hotelarze na tropie stopicy

Już około godziny 16  zawitaliśmy na Starym Mieście Warszawy. Gdy dotarliśmy na miejsce czekał na nas już wcześniej umówiony przewodnik. Właśnie dzięki niemu prócz podziwianiu mogliśmy również zachwycić się ciekawą historią obiektów. Oto nasza lista odwiedzonych miejsc:

Mury Obronne Warszawy - podwójny ciąg murów wokół Starej Warszawy, wzniesionych w XIII–XVI wieku, odbudowanych w latach 1950–1963 i częściowo później. Ciągną się obecnie głównie wzdłuż ulicy Podwale w dzielnicy Śródmieście i otaczają łukiem Stare Miasto pomiędzy Zamkiem Królewskim, Barbakanem a skarpą wiślaną.
Hotelarze na tropie stopicy

Plac Zamkowy - plac w Warszawie, położony na skraju Starego Miasta, u wylotu Traktu Królewskiego, który wytyczał główny kierunek rozwojowy miasta w XVIII wieku wzdłuż skarpy wiślanej.
Hotelarze na tropie stopicy

Podziwiamy pomnik Adama Mickiewicza
Hotelarze na tropie stopicy

Kościół Matki Boskiej Łaskawej (Patronki Warszawy)- kościół usytuowany w Warszawie na Starym Mieście przy ulicy Świętojańskiej 10 (dawniej Grodzkiej) w dzielnicy Warszawa Śródmieście.
Mieści się tu Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej, w której czci się intronizowany i koronowany obraz Matki Boskiej Łaskawej.
Hotelarze na tropie stopicy

Pałac Pod Blachą - późnobarokowy pałac, zbudowany w latach 1720-1730 przez Jakuba Fontanę u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie. Ta barokowa budowla ma bardzo ciekawy układ pionowy: od strony zamku budynek posiada dwie kondygnacje, natomiast od strony skarpy wiślanej aż cztery.
W latach 2004-2008 pałac poddany został remontowi, konserwacji, rewitalizacji i dostosowany został do funkcji muzealnych i edukacyjnych. Stałymi ekspozycjami jest wystawa kobierców Fundacji Teresy Sahakian oraz wnętrza poświęcone ks. Józefowi Poniatowskiemu.

Ogród Saski w Warszawie
– publiczny park miejski w Warszawie, położony w Śródmieściu; pierwotnie królewski ogród pałacowy przy Pałacu Saskim, udostępniony publiczności w 1727, jeden z najstarszych parków w Polsce; współcześnie o powierzchni 15,5 ha.

Hotelarze na tropie stopicy

Grób Nieznanego Żołnierza – symboliczny grób upamiętniający bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny.
Początki Grobu Nieznanego Żołnierza mają swe korzenie w pierwszej wojnie światowej, w czasie której zginęły miliony żołnierzy, z których wielu nie zostało nigdy zidentyfikowanych. Kraje, które poniosły największe straty, zaczęły upamiętniać nieznanych zabitych symbolicznym Grobem Nieznanego Żołnierza.

Hotelarze na tropie stopicy  Hotelarze na tropie stopicy
Hotele jakie mieliśmy okazje zobaczyć:

Hotel Victoria
Hotelarze na tropie stopicy

Hotel MARRIOT
Hotelarze na tropie stopicy

Hotel EUROPEJSKI - najstarszy hotel w Polsce
Hotelarze na tropie stopicy

Hotel BRISTOL
Hotelarze na tropie stopicy

Podczas dwudniowej wycieczki do Warszawy zostaliśmy zakwaterowani w Schronisku PTSM Nr 2 przy ulicy Smolnej 30.Dzięki doskonałej lokalizacji obiekt należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów krajowych i zagranicznych. Usytuowane w centrum miasta stanowi doskonały punkt wypadowy do wędrówek po Warszawie. Wszystko czego potrzebujesz znajduje się o kilka kroków stąd: Trakt Królewski, Stare Miasto, Łazienki, Wilanów, teatry, muzea, kina, galerie, centra handlowe, restauracje.
Schronisko jest czynne przez cały rok. Szkolne Schronisko Młodzieżowe jest wpisane do rejestru międzynarodowych schronisk światowej organizacji Hostelling International.

Po zakwaterowaniu naszym kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie Galerii ZŁOTE TARASY (nazwa pochodzi od ulicy Złotej, przy której zlokalizowane jest wejście), jest to kompleks handlowo-biurowo-rozrywkowy ulokowany w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok Dworca Centralnego i Pałacu Kultury i Nauki, pomiędzy aleją Jana Pawła II, ulicami Złotą i Emilii Plater. Część handlowa obiektu otwarta została z opóźnieniem 7 lutego 2007 roku.

Hotelarze na tropie stopicy

Następnego dnia po opuszczeniu schroniska ok. godziny 9:00 udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy Pałac na Wyspie (Pałac na Wodzie, Pałac Łazienkowski), początkowo rezydencja magnacka, od końca XVIII wieku - królewska. Należy do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków klasycystycznych (architekci Dominik Merlini i Jan Chrystian Kamsetzer). Bogate wnętrze zostało zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych. Mieliśmy także okazję pospacerować po parku znajdującego się wokół Pałacu, który spełnia dziś swoje zadania podobnie jak w momencie jego utworzenia. Jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a także ulubionym miejscem spacerów warszawiaków.

Na godzinę 13:00 został zaplanowany powrót grupy do Nowej Rudy.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji nieopodal Tomaszowa Mazowieckiego na wspólny obiad.     
O godzinie 21:00 dojechaliśmy na miejsce.  
Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy z bagażem wrażeń oraz nowymi doświadczeniami zwłaszcza z branży hotelarsko-turystycznej.

Hotelarze na tropie stopicy

Opracowały uczennice klasy 2b Technikum Hotelarskiego:
Natalia Dąbrowna
Karolina Przybysz