panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

186 dni 8 godzin 49 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow HOTELARZE - na tropie stolicy
HOTELARZE - na tropie stolicy Drukuj E-mail
01-02 padziernika uczniowie klas hotelarskich, w ramach Projektu Unijnego ,,Modernizacja ksztacenia zawodowego” udali si w podró do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki byo uczestniczenie w Targach Turystyczno-Hotelarskich „WorldHotel”, na których dowiedzielimy si jak naprawd prosperuje caa brana rynkowa. Organizatorzy chtnie udzielali nam porad i zachcali do dalszego ksztacenia si w zawodzie ” hotelarz”. Ponadto  otrzymalimy wiele katalogów, ulotek, które na pewno pomog nam w realizacji zaj z przedmiotów zawodowych. Nastpnie  przyszed czas na  chwil odpoczynku. Zostalimy zaproszeni na obiad, a nastpnie ruszylimy w dalsz cz zaplanowanej trasy.

Hotelarze na tropie stopicy

STARÓWKA
Hotelarze na tropie stopicy

Ju okoo godziny 16  zawitalimy na Starym Miecie Warszawy. Gdy dotarlimy na miejsce czeka na nas ju wczeniej umówiony przewodnik. Wanie dziki niemu prócz podziwianiu moglimy równie zachwyci si ciekaw histori obiektów. Oto nasza lista odwiedzonych miejsc:

Mury Obronne Warszawy - podwójny cig murów wokó Starej Warszawy, wzniesionych w XIII–XVI wieku, odbudowanych w latach 1950–1963 i czciowo póniej. Cign si obecnie gównie wzdu ulicy Podwale w dzielnicy ródmiecie i otaczaj ukiem Stare Miasto pomidzy Zamkiem Królewskim, Barbakanem a skarp wilan.
Hotelarze na tropie stopicy

Plac Zamkowy - plac w Warszawie, pooony na skraju Starego Miasta, u wylotu Traktu Królewskiego, który wytycza gówny kierunek rozwojowy miasta w XVIII wieku wzdu skarpy wilanej.
Hotelarze na tropie stopicy

Podziwiamy pomnik Adama Mickiewicza
Hotelarze na tropie stopicy

Koció Matki Boskiej askawej (Patronki Warszawy)- koció usytuowany w Warszawie na Starym Miecie przy ulicy witojaskiej 10 (dawniej Grodzkiej) w dzielnicy Warszawa ródmiecie.
Mieci si tu Sanktuarium Matki Boskiej askawej, w której czci si intronizowany i koronowany obraz Matki Boskiej askawej.
Hotelarze na tropie stopicy

Paac Pod Blach - pónobarokowy paac, zbudowany w latach 1720-1730 przez Jakuba Fontan u podnóa Zamku Królewskiego w Warszawie. Ta barokowa budowla ma bardzo ciekawy ukad pionowy: od strony zamku budynek posiada dwie kondygnacje, natomiast od strony skarpy wilanej a cztery.
W latach 2004-2008 paac poddany zosta remontowi, konserwacji, rewitalizacji i dostosowany zosta do funkcji muzealnych i edukacyjnych. Staymi ekspozycjami jest wystawa kobierców Fundacji Teresy Sahakian oraz wntrza powicone ks. Józefowi Poniatowskiemu.

Ogród Saski w Warszawie
– publiczny park miejski w Warszawie, pooony w ródmieciu; pierwotnie królewski ogród paacowy przy Paacu Saskim, udostpniony publicznoci w 1727, jeden z najstarszych parków w Polsce; wspóczenie o powierzchni 15,5 ha.

Hotelarze na tropie stopicy

Grób Nieznanego onierza – symboliczny grób upamitniajcy bezimiennych onierzy polegych w obronie ojczyzny.
Pocztki Grobu Nieznanego onierza maj swe korzenie w pierwszej wojnie wiatowej, w czasie której zginy miliony onierzy, z których wielu nie zostao nigdy zidentyfikowanych. Kraje, które poniosy najwiksze straty, zaczy upamitnia nieznanych zabitych symbolicznym Grobem Nieznanego onierza.

Hotelarze na tropie stopicy  Hotelarze na tropie stopicy
Hotele jakie mielimy okazje zobaczy:

Hotel Victoria
Hotelarze na tropie stopicy

Hotel MARRIOT
Hotelarze na tropie stopicy

Hotel EUROPEJSKI - najstarszy hotel w Polsce
Hotelarze na tropie stopicy

Hotel BRISTOL
Hotelarze na tropie stopicy

Podczas dwudniowej wycieczki do Warszawy zostalimy zakwaterowani w Schronisku PTSM Nr 2 przy ulicy Smolnej 30.Dziki doskonaej lokalizacji obiekt naley do najchtniej odwiedzanych przez turystów krajowych i zagranicznych. Usytuowane w centrum miasta stanowi doskonay punkt wypadowy do wdrówek po Warszawie. Wszystko czego potrzebujesz znajduje si o kilka kroków std: Trakt Królewski, Stare Miasto, azienki, Wilanów, teatry, muzea, kina, galerie, centra handlowe, restauracje.
Schronisko jest czynne przez cay rok. Szkolne Schronisko Modzieowe jest wpisane do rejestru midzynarodowych schronisk wiatowej organizacji Hostelling International.

Po zakwaterowaniu naszym kolejnym punktem wycieczki byo obejrzenie Galerii ZOTE TARASY (nazwa pochodzi od ulicy Zotej, przy której zlokalizowane jest wejcie), jest to kompleks handlowo-biurowo-rozrywkowy ulokowany w cisym centrum Warszawy, tu obok Dworca Centralnego i Paacu Kultury i Nauki, pomidzy alej Jana Pawa II, ulicami Zot i Emilii Plater. Cz handlowa obiektu otwarta zostaa z opónieniem 7 lutego 2007 roku.

Hotelarze na tropie stopicy

Nastpnego dnia po opuszczeniu schroniska ok. godziny 9:00 udalimy si do azienek Królewskich. Wraz z przewodnikiem obejrzelimy Paac na Wyspie (Paac na Wodzie, Paac azienkowski), pocztkowo rezydencja magnacka, od koca XVIII wieku - królewska. Naley do najpikniejszych i najcenniejszych zabytków klasycystycznych (architekci Dominik Merlini i Jan Chrystian Kamsetzer). Bogate wntrze zostao zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych. Mielimy take okazj pospacerowa po parku znajdujcego si wokó Paacu, który spenia dzi swoje zadania podobnie jak w momencie jego utworzenia. Jest miejscem licznych wydarze o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a take ulubionym miejscem spacerów warszawiaków.

Na godzin 13:00 zosta zaplanowany powrót grupy do Nowej Rudy.
W drodze powrotnej zatrzymalimy si w restauracji nieopodal Tomaszowa Mazowieckiego na wspólny obiad.     
O godzinie 21:00 dojechalimy na miejsce.  
Wycieczka bya bardzo udana, wrócilimy z bagaem wrae oraz nowymi dowiadczeniami zwaszcza z brany hotelarsko-turystycznej.

Hotelarze na tropie stopicy

Opracoway uczennice klasy 2b Technikum Hotelarskiego:
Natalia Dbrowna
Karolina Przybysz