panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 Drukuj E-mail
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W NOWEJ RUDZIE

      1 września 2011r o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012  Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

       Dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, uczniów oraz przybyłych gości przywitała przewodnicząca szkoły Marcelina Traczyk cyt:

  „Szczególnie serdecznie witam młodzież klas I, która zechciała kontynuować dalszą edukację w naszej szkole.
     Stoimy tu dziś, znów razem, z uśmiechem na twarzy, pełni obaw i motywacji do walki. Walki o oceny, wykształcenie, ale również o kształtowanie własnej osobowości. W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny...”

       Roksana Pogorzelec zaprezentowała dwa utwory: "Nadzieja" na dobre rozpoczęcie roku szkolnego oraz "Szansa na przyjaźń" z dedykacją dla koleżanek i kolegów z klas pierwszych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

       Następnie głos zabrał dyrektor szkoły mgr inż. Bogdan Kostecki, który życzył wszystkim wytrwałości i sukcesów. Dyrektor w swoim przemówieniu zwrócił również szczególną uwagę na fakt, iż cyt:

    „Początek roku szkolnego jest również okazją do historycznych wspomnień. 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa, która pochłonęła miliony ludzkich istnień.   Wspominamy ją dzisiaj nie po to, aby ja rozpamiętywać, ale aby nie zapomnieć, że to „ ludzie ludziom zgotowali ten los”
   Polska przeżywała wiele zakrętów w swojej historii, ale zawsze, również w trudniejszych momentach dziejowych, znajdowali się Polacy, dla których słowa „Bóg Honor, Ojczyzna” nie były tylko sloganem. Oni to wywalczyli dla nas wolność, a następne pokolenia kontynuowały ich dzieło”

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Samorząd Uczniowski w nowym roku szkolnym 2011/2012 życzy:
        Nauczycielom- by współpraca z nami, uczniami, układała się jak najlepiej i abyście osiągali sukcesy na polu zawodowym.
         Uczniom klas pierwszych- aby pamiętali, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki bywają trudne, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą a nauka w niej niech będzie dla was owocna i przyjemna.
        Życzenia, samych piątek, dla uczniów klas Maturalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów dojrzałości. Oby Matura okazała się dla was prosta i przystępna i żeby ten ostatni rok w naszej szkole był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą. Mamy nadzieję, że wszyscy rozpoczniecie wymarzone studia i będziecie mile wspominać lata spędzone w naszej szkole.
        Mamy nadzieję, że pozostali uczniowie też nie spoczną na laurach i będą brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i Olimpiadach, rozsławiając imię naszej szkoły na terenie powiatu, województwa a nawet kraju.
Pamiętajmy, że szkoła to placówka, w której obowiązują konkretne reguły i przepisy ustanowione przecież dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Pilnujmy zachowania swojego i swoich kolegów. Niech nasza szkoła będzie miejscem przyjaznym dla ucznia.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012  Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012  Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012