panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN
Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN Drukuj E-mail
Dnia 29 marca 2012 r. na nowo wyremontowanej hali warsztatów poligraficznych szkoy, odbyy si zajcia warsztatowe z firm EUKALIN. W zajciach brali udzia uczniowie klas poligraficznych - 1cTZ i 3cTZ pod opiek nauczycieli przedmiotów zawodowych in. Adama Ciechanowicza, mgr Daniela Leniaka i mgr Urszuli Soninki. Temat warsztatów brzmia:  ,,Kleje i zastosowanie klejów w poligrafii’’. Warsztaty s kontynuacj nawizanej wspópracy z firm EUKALIN przed kilku laty.

Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN  Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN  Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN

Warsztaty rozpocz uroczystym wystpieniem waciciel firmy EUKALIN Pan Jürgen Schulz-Wachler, w towarzystwie swojej asystentki Pani Beaty Buczkowskiej. Przedstawi  krótk charakterystyk firmy i za pomoc prezentacji przedstawi cay proces produkcji i dystrybucji klejów. Na podstawie gotowych próbek klejów, wyjania procesy produkcyjne i zastosowanie klejów w zalenoci od ich rodzajów. Uczniowie mieli moliwo obejrzenia próbek klejów i sprawdzenia zapachu i stopnia klejenia kadego kleju.
Po prezentacji modzie przystpia do zaj praktycznych, które odbyway si w piciu grupach:
  1. Wykonywanie okadki trójelementowej.
  2. Zaklejanie wkadów kartkowych.
  3. Zaklejanie wkadów szytych nimi.
  4. Kaszerowanie.
  5. Klejenie pudeek.
Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli moliwo spróbowania swoich si przy wykonywaniu w/w czynnoci z wykorzystaniem klejów dostarczonych przez firm EUKALIN Kada grupa po kolei wykonywaa wiczenia z klejenia i zapisywaa swoje wnioski. Pan Jürgen Schulz-Wachler w czasie zaj, podchodzi do kadej grupy  uczniów pomagajc i tumaczc sposoby wykonywania prac. Etapem kocowym bya wymiana wniosków i spostrzee modziey.
Warsztaty zakoczyy si poczstunkiem i drobnymi upominkami od firmy EUKALIN dla modziey.
Oprac. Urszula Soninka