panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Czy warto zosta informatykiem?
Czy warto zosta informatykiem? Drukuj E-mail
Otwarte zajcia dla gimnazjalistwNa to pytanie zdecydowanie twierdzco odpowiadaj w Zespole Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie. Szkoa ksztaci techników informatyków od 1991 roku, zawsze bdc na bieco z najnowoczeniejszymi trendami i technologiami. Nowe wymogi, zwizane z reform szkolnictwa zawodowego spowodoway ostatnio konieczno wprowadzenia kolejnych innowacji. Uczniowie ZSP od wrzenia bd korzysta z wyjtkowej, jedynej w powiecie kodzkim pracowni serwisowo-laboratoryjnej. Fundusze na ni udao si pozyska z programu Modernizacja Ksztacenia Zawodowego na Dolnym lsku.
  Bogate wyposaenie pracowni pozwoli uczniom midzy innymi na nauk diagnostyki i serwisowania sprztu komputerowego, samodzielne konstruowanie sieci komputerowych, a take na symulowanie awarii systemów oraz wiczenia w ich usuwaniu. W sprawniejszym zdobywaniu wiedzy na pewno pomog równie: tablica interaktywna, specjalizowane stanowiska komputerowe do obróbki grafiki oraz zaawansowany technologicznie sprzt sieciowy. Nowe standardy ksztacenia informatyków kad duy nacisk na zdobywanie przez nich umiejtnoci praktycznych a nowa pracownia bdzie tutaj suy ogromn pomoc.
  Wedug nauczycieli informatyki z ZSP w Nowej Rudzie, otrzymany sprzt wietnie sprawdzi si w stosowanym w szeroko szkole systemie pracowni systemów operacyjnych czy sieci komputerowych. Nauka jest tu oparta o wiczenia, samodzielne wykonywanie dowiadcze i wyciganie z nich wniosków. Ma to stanowi równie rodzaj przygotowania przed zajciami laboratoryjnymi, jakie odbywaj si w wyszych uczelniach technicznych. Moliwo bezpiecznego symulowania uszkodze sprztu, eksperymentowania przy budowie bezprzewodowych i wiatowodowych sieci komputerowych oraz tworzenia aplikacji internetowych, zgodnych z najnowszymi standardami pozwoli na wyksztacenie wietnie przygotowanych do wykonywania zawodu fachowców - twierdz informatycy z ZSP.
  Program modernizacyjny nie ogranicza si jedynie do sprztu komputerowego, w jego ramach przeprowadzono równie w szkole remont jednej z sal oraz wymieniono cz okien. Szkoa, któr ukoczyo tak wielu noworudzian, trwa i zmienia si, by sprosta wymogom czasów.

Grzegorz uchowicz