panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Zajcia edukacyjne na Politechnice Opolskiej
Zajcia edukacyjne na Politechnice Opolskiej Drukuj E-mail
W dniach 24-26.05.2012r. 23 uczniów klas technikum informatycznego Zespou Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie wyjechao do Opola, aby uczestniczy w zajciach praktycznych na Politechniki Opolskiej.

Zajcia edukacyjne na Politechnice Opolskiej  Zajcia edukacyjne na Politechnice Opolskiej  Zajcia edukacyjne na Politechnice Opolskiej

Zagadnieniami poruszanymi podczas wykadów i na zajciach laboratoryjnych byy m.in. sztuczna inteligencja, której przedmiotem jest badanie regu rzdzcych inteligentnymi zachowaniami czowieka, podstawy programowania, sieci lokalne i rozlege, a take tworzenie stron WWW z wykorzystaniem technologii Flash oraz podstawy obróbki zdj w programie Photoshop. Najbardziej utkwiy nam w pamici zajcia ukazujce moliwoci klocków LEGO z serii Mindstorms, poczonych z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerow jednostk centraln, pozwalajc midzy innymi na konstruowanie robotów i ukadów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie.
Prezentacja zoonych i oprogramowanych ju robotów miaa miejsce w Instytucie Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie równie zostay zaprezentowane moliwoci drukarki i skanera 3D, które to urzdzenia mielimy okazj zobaczy po raz pierwszy. Wszystkie zajcia zarówno warsztatowe, jak i laboratoryjne, byy prowadzone przez pracowników Politechniki Opolskiej.

Koszt wycieczki, tj. zakwaterowanie, wyywienie oraz przejazd, by wspófinansowany ze  rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spoecznego, a organizatorem byo Dolnolskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wabrzychu.

By to kolejny z wyjazdów zawodoznawczych organizowanych w naszej szkole w ramach projektu pn. ,,Modernizacja Ksztacenia Zawodowego na Dolnym lsku II", tym razem dla informatyków. Niewtpliwie wpyn on na rozwój naszych umiejtnoci w brany. Takie warsztaty pozwalaj pogbi wiedz i dopinguj do bardziej efektywnej nauki, a wszystko po to, by w przyszoci zosta dobrym informatykiem.