panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

185 dni 15 godzin 26 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Poegnanie maturzystw
Poegnanie maturzystw Drukuj E-mail
     Ju niespena kilkanacie dni pozostao uczniom klas czwartych technikum ksztaccych si w zawodach: hotelarz, informatyk, mechanik pojazdów samochodowych, poligraf i technik ochrony rodowiska, do najwaniejszego jak do tej pory egzaminu w ich yciu – egzaminu dojrzaoci popularnie zwanego matur.
   26 kwietnia 2013 roku w sali gimnastycznej Zespou Szkó Ponadgimnazjalnych (Noworudzkiej Szkoy Technicznej) w Nowej Rudzie odbyo si uroczyste poegnanie absolwentów szkoy. W tym dniu po raz ostatni maturzyci spotkali si w takim gronie.
 
Poegnanie maturzystw  Poegnanie maturzystw  Poegnanie maturzystw

W poegnaniu klas uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoy, a take cae grono pedagogiczne i niektórzy rodzice. Tradycyjnie jak co roku za ca uroczysto odpowiedzialni byli uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunk wietlicy szkolnej. W programie byo kilka niespodzianek m.in. wystp szkolnego zespou rockowego „No Name”, którego czonkami s: Daria Gro, Kamil Gowacki i Oskar Zguda, a take Mini Formacji Paradoks w skadzie: Izabela Zakowicz, Rafa Simirski, Aneta Nagaj i Anita Kochanek. Zespó zagra covery znanych utworów rockowych, co na pocztek rozgrzao licznie zgromadzon publik, a formacja taneczna zaprezentowaa nam  w swoim programie style taneczne takie jak: Crump, Wacking, Dubstep, Hip Hop i Baltimore.
      Podczas uroczystoci wrczono nagrody i dyplomy dla najlepszych absolwentów, które otrzymali Karolina Czy za wiadectwo ze redni 5,8, Patrycja Pogorzelec – rednia 5,00 oraz Sandra Dolska – rednia 4,86. Wyrónienia otrzymali równie uczniowie, którzy w trakcie nauki godnie i co naley podkreli z sukcesami reprezentowali barwy naszej szkoy w zawodach sportowych. Pod koniec uroczystoci wszyscy absolwenci otrzymali drobny upominek, a poligrafowie dodatkowo Akty Wyzwolin Drukarskich.
     „Nauka robi si naprawd interesujca dopiero tam gdzie si koczy” tym cytatem Shimona Peresa poegnalimy naszych uczniów i jak to zwykle bywa nie zabrako przy tym ez wzruszenia. Teraz przed maturzystami przygotowania do wanego egzaminu dojrzaoci. Tegoroczne matury rozpoczn si 7 maja egzaminem z jzyka polskiego i potrwaj do 28 maja. Wszystkim zdajcym yczymy poamania piór!

Konrad Kawak