panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Pożegnanie maturzystów
Pożegnanie maturzystów Drukuj E-mail
     Już niespełna kilkanaście dni pozostało uczniom klas czwartych technikum kształcących się w zawodach: hotelarz, informatyk, mechanik pojazdów samochodowych, poligraf i technik ochrony środowiska, do najważniejszego jak do tej pory egzaminu w ich życiu – egzaminu dojrzałości popularnie zwanego maturą.
   26 kwietnia 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (Noworudzkiej Szkoły Technicznej) w Nowej Rudzie odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów szkoły. W tym dniu po raz ostatni maturzyści spotkali się w takim gronie.
 
Pożegnanie maturzystów  Pożegnanie maturzystów  Pożegnanie maturzystów

W pożegnaniu klas uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także całe grono pedagogiczne i niektórzy rodzice. Tradycyjnie jak co roku za całą uroczystość odpowiedzialni byli uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunką świetlicy szkolnej. W programie było kilka niespodzianek m.in. występ szkolnego zespołu rockowego „No Name”, którego członkami są: Daria Groń, Kamil Głowacki i Oskar Zguda, a także Mini Formacji Paradoks w składzie: Izabela Zakowicz, Rafał Simirski, Aneta Nagaj i Anita Kochanek. Zespół zagrał covery znanych utworów rockowych, co na początek rozgrzało licznie zgromadzoną publikę, a formacja taneczna zaprezentowała nam  w swoim programie style taneczne takie jak: Crump, Wacking, Dubstep, Hip Hop i Baltimore.
      Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy dla najlepszych absolwentów, które otrzymali Karolina Czyż za świadectwo ze średnią 5,8, Patrycja Pogorzelec – średnia 5,00 oraz Sandra Dolska – średnia 4,86. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie, którzy w trakcie nauki godnie i co należy podkreślić z sukcesami reprezentowali barwy naszej szkoły w zawodach sportowych. Pod koniec uroczystości wszyscy absolwenci otrzymali drobny upominek, a poligrafowie dodatkowo Akty Wyzwolin Drukarskich.
     „Nauka robi się naprawdę interesująca dopiero tam gdzie się kończy” tym cytatem Shimona Peresa pożegnaliśmy naszych uczniów i jak to zwykle bywa nie zabrakło przy tym łez wzruszenia. Teraz przed maturzystami przygotowania do ważnego egzaminu dojrzałości. Tegoroczne matury rozpoczną się 7 maja egzaminem z języka polskiego i potrwają do 28 maja. Wszystkim zdającym życzymy połamania piór!

Konrad Kałwak