panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

185 dni 15 godzin 38 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wspczesny rynek kapitaowy - wykad z profesorem Mariuszem Czeka
Wspczesny rynek kapitaowy - wykad z profesorem Mariuszem Czeka Drukuj E-mail
Dnia 20.01.2014r. w cinawce  redniej w Szkole Podstawowej uczniowie naszej szkoy wzili udzia w wykadzie pt. „Wspóczesny Rynek Kapitaowy w Polsce”. Prowadzcy wykad  prof. nadzw. dr hab. Mariusz Czekaa jest pracownikiem naukowym Wrocawskich Uczelni Wyszych. W wykadzie uczestniczyli uczniowie: 1aT- Rafa Mróz, Micha Marcinkiewicz, Marcin Stefanek, 1bT - Karolina Pendlowska, Natalia Szyjut, 4aT - Piotr Szczotka, 4bT- Roksana Pogorzelec, Magdalena Leissner, Kamil Bajer, Daniel Jarosz. Profesor pokaza nam dwie strony kredytu – dobr i z. Za pomoc programu komputerowego oraz funkcji RATE wytumaczy, jak samemu mona wyliczy stop oprocentowania kredytu. Nastpnie profesor nawiza do tematu Giedy Papierów Wartociowych.

Uczniowie NST na wykadzie  Uczniowie NST na wykadzie  Uczniowie NST na wykadzie

Dowiedzielimy si jak dziaaa i jak rozwijaa si w Polsce gieda oraz jakimi instrumentami mona gra na giedzie. Profesor opowiedzia o rónych instrumentach finansowych tj. akcje, obligacje, bony skarbowe. Ciekawostk dla nas bya TEORIA PORTFELOWA. Temat nie by atwy, ale Profesor stara si nam go dobrze przedstawi. Jestemy zadowoleni z czasu powiconego na wykad. Od organizatora otrzymalimy zaproszenie na kolejne spotkania, które odbd si ju wkrótce. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych wspóczesnym rynkiem finansowym do udziau w kolejnych wykadach - kontakt naucz. Marta Augustynowska-Klincewicz.
Wraenia uczniów z wykadu:

    Dziki temu wykadowi dowiedziaam si jak mog by wysokie koszty kredytu i jak je obliczy przy pomocy programu komputerowego, a nastpnie porówna ze sob. Zobaczyam jak w pewien sposób firmy poyczkowe oszukuj ludzi udzielajc kredytu,  którego faktyczne koszty wynosz ponad 1000%. Magdalena Leissner kl. 4bT

   Wykad uwiadomi mi, e na rynku jest wiele nieuczciwych firm kredytowych ,które naliczaj bardzo wysokie rzeczywiste oprocentowanie. Dowiedziaem si równie o sposobach grania na giedach, co mam nadziej, przyda mi si w przyszoci. Daniel Jarosz kl. 4bT

 Wykad by bardzo interesujcy. Uwiadomi mi jak firmy parabanki obliczaj stopy oprocentowania kredytu. Dowiedziaem si równie jak mona gra na giedzie i jakie ryzyko to ze sob niesie. Kamil Bajer kl. 4bT

Autorki tekstu :Pendlowska Karolina i Szyjut Natalia kl.1bT