panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Samochodziarze z NST w Lipsku
Samochodziarze z NST w Lipsku Drukuj E-mail
    W dniu 03 czerwca 2014 r. uczniowie „klas samochodowych” Noworudzkiej Szkoy Technicznej wzili udzia w najwikszych w Niemczech Midzynarodowych Targach Samochodowych AMI w Lipsku, wyjazd ten zosta zorganizowany w ramach Projektu „Modernizacja Ksztacenia Zawodowego na Dolnym lsku II”. Uczniowie mieli okazj odwiedzi stoiska wystawowe, na których swoj ofert motoryzacyjn zaprezentowao ponad 400 wystawców, w tym wszystkie renomowane wiatowe marki.  Uczniowie NST zapoznali si z najnowszymi ofertami, technologiami i dziaaniami rozwojowymi w brany motoryzacyjnej.  Przy okazji sprawdzili swoje umiejtnoci posugiwania si jzykiem niemieckim.

Samochodziarze z NST w Lipsku  Samochodziarze z NST w Lipsku  Samochodziarze z NST w Lipsku

    Na targach AMI zaprezentowano bogat ofert aktualnych modeli samochodów elektrycznych, od maych aut po luksusowe limuzyny. W tegorocznych 22 targach AMI zaprezentowane zostay premiery nowych aut elektrycznych. Marka Volvo przedstawia w Lipsku swoj wiatow premier modelu V60 Plug-in-Hybrid R-Design. Równie na lipskich terenach targowych mia swój niemiecki debiut nowy model marki KIA - Soul EV.
    Oryginalna forma targów umoliwia uczniom sprawdzenie pojazdów i ich ukadów podczas jazd testowych, producenci oddali ponad 250 samochodów do jazd próbnych i przygotowali miasteczko parkour do jazd terenowych. Zainteresowani jazdami próbnymi mieli do dyspozycji wiele pojazdów wszystkich wystawiajcych si firm, mogli m.in.  sprawdzi jak dziaa system zapobiegania kolizjom w Mercedesie S lub jak w terenie radzi sobie Land Rover Defender. Chtni mogli si przekona, jak pracuje silnik elektrycznego samochodu i jakim dysponuje momentem, mogli tego dowiadczy podczas jazd próbnych takimi samochodami jak m. in. samochody e-up! marki Volkswagen, Nissan LEAF e-VV200, Mitsubishi Electric Vehicle, oraz Smart for two electric drive.
Podczas targów AMI w halach wystawienniczych odbyway si równolegle Branowe Targi Czci Zamiennych, Naprawy, Pielgnacji oraz Serwisowania Samochodów Osobowych, Uytkowych i Specjalnych - AMITEC oraz Branowe Targi: Audio ∙ Multimedia ∙ Nawigacja -  AMICOM
    Zwiedzajc stoiska targów AMITEC uczniowie NST mogli zapozna si z nowoczesnym sprztem sucym do obsugi, naprawy i diagnozowania pojazdów samochodowych, zobaczy jak pracuj nowoczesne demontaownice i wywaarki do kó, ramy do prostowania i kontroli geometrii nadwozia, komputerowy sprzt diagnostyczny sucy do badania elektronicznych systemów w pojazdach samochodowych oraz wiele innych urzdze brany motoryzacyjnej.
    Stoiska AMICOM-u pozwoliy na zapoznanie si z nowociami w brany elektroniki uytkowej i rozrywkowej  dedykowanej do pojazdów samochodowych.
    Uczniowie mogli take zobaczy wystaw samochodów luksusowych z takimi samochodami jak Ferrari  czy Lamborghini, oraz wystaw oldtimerów, której ozdob by piknie odrestaurowany Mercedes W113 „Pagoda” oraz pokaz przebiegu wszystkich faz jego odbudowy.
    Dziki obecno na targach AMI technicy pojazdów samochodowych Noworudzkiej Szkoy Technicznej maj aktualny wgld w to, czym zajmuj si firmy samochodowe,  w  jakim kierunku rozwija si przemys samochodowy i co bdzie w przyszoci podstaw ich dziaalnoci. Udzia w tego typu imprezach podnosi ich wiedz ogóln i szczegóow pozwala poczu przynaleno do  grupy „samochodziarzy” i daje motywacj do dalszej nauki nie tylko przedmiotów zawodowych, ale równie jzyków obcych, których opanowanie i przydatno mogli osobicie sprawdzi.