panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wirtualna lekcja historii pt. Opowie o ydach polskich
Wirtualna lekcja historii pt. Opowie o ydach polskich Drukuj E-mail
23.10.2014r.  uczniowie NST mieli moliwo uczestniczy w lekcji poruszajcej tematyk tosamoci polskich ydów. Lekcja zostaa przygotowana w zwizku z planowanym na 28 padziernika 2014 oficjalnym otwarciem wystawy staej w Muzeum Historii ydów Polskich POLIN w Warszawie.
W trakcie lekcji uczniowie zapoznali si z  wystaw: przenieli si do XVI-wiecznego Krakowa, stanli pod ozdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwodcu i trafili na zatoczon ulic midzywojennej Warszawy. Przeszli te przez galeri opowiadajc o Zagadzie ydów podczas II wojny wiatowej. Zwieczeniem podróy bya rozmowa na temat wspóczesnej spoecznoci ydowskiej w Polsce.
Maria Seweryn i Maciej Oro  w interesujcy sposób przedstawili uczniom wystaw i opowiedzieli o kulturze i historii ydów w Polsce.
Uczniowie zobaczyli jak na tle historii naszego kraju wygldao ycie polskich ydów i ich relacje z reszt spoeczestwa.
Patronat objli: Minister Edukacji Narodowej, Gazeta Wyborcza, TVP Jedynka, TVP Historia
mgr Bogumia Szostak