panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Dbamy o zapomniane mogiy.
Dbamy o zapomniane mogiy. Drukuj E-mail
Listopad to czas refleksji i zadumy nad yciem, ale przede wszystkim jest to symbol pamici i mioci do bliskich, którzy odeszli. To pikne, e ludzie dbaj o groby przodków. S jednak takie mogiy, których nikt nie odwiedza, na których nie pon znicze. Jednym z nich jest grobowiec rodzinny Familii Rose na cmentarzu  w Nowej Rudzie. Czonkowie tej rodziny byli zaoycielami Szkoy Poligraficznej, a ich  potomkowie mieszkaj daleko std.  Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej kultywujc tradycj  dawnej Szkoy Poligraficznej  udali si na miejski cmentarz by uporzdkowa ten zapomniany grobowiec.

Dbamy o zapomniane mogiy.  Dbamy o zapomniane mogiy.  Dbamy o zapomniane mogiy.

Tegoroczni maturzyci z klasy o profilu poligraficznym Technik Cyfrowych Procesów Graficznych pod opiek nauczycieli, zaopatrzeni w mioty, grabie, rkawice oraz inne rodki czystoci stanli na wysokoci zadania  i uporzdkowali t pikn i oryginaln mogi. By równie czas na refleksj oraz chwila wspomnie jak poligrafii uczono  tu po zaoeniu szkoy, a jak to wyglda dzisiaj. Uczniowie klasy IVcT wykazali si ogromn pracowitoci ale równie pokazali swoje wielkie serce skierowane na pami o tych którzy odeszli, a którzy tak wiele zrobili dla rozwoju naszego miasta.