panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

185 dni 15 godzin 35 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Kurs barmaski pierwszego stopnia
Kurs barmaski pierwszego stopnia Drukuj E-mail
W dniach 23.02-27.02.2015 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odby si kurs barmaski pierwszego stopnia. Pitnastoosobowa grupa pod kierunkiem nauczyciela z Krakowskiej Szkoy Restauratorów miaa okazj zgbiania tajników sztuki barmaskiej. Uczniowie z pierwszych, drugich oraz trzecich klas Technikum Hotelarskiego mogli poszerza swoj wiedz zagadnieniami, które dotyczyy umiejtnoci pracy za barem.
Grupa podczas piciodniowego kursu poznaa przybory barmaskie, szko barowe, sprzt chodniczy, oraz rozmaite alkohole i wiele sposobów na wykonanie przepysznego, piknie ozdobionego drinka !

Kurs barmaski pierwszego stopnia  Kurs barmaski pierwszego stopnia  Kurs barmaski pierwszego stopnia

  Pierwszego dnia, zajcia rozpoczy si od czci teoretycznej, która powtarzana bya na kadym spotkaniu. W pierwszej kolejnoci uczniowie zapoznali si z prawidowym wygldem oraz poprawnym zachowaniem jakim powinien kierowa si barman. Kolejna cz zaj opieraa si na znajomoci rozmaitych alkoholi oraz marek, które s wizytówk danego trunku. Biorc aktywnie udzia w kursie mielimy okazj pozna rónego rodzaju rumy, likiery, gin a nawet tequile.
 Drugi dzie zaj przedstawi nam wiedz barmask z nieco przyjemniejszej strony. Uczniowie, korzystajc z przygotowanego wczeniej baru z penym wyposaeniem mieli okazj spróbowa swoich si w nowo poznanym zawodzie.
Wykonywanie koktajli z wczeniej przygotowanej listy przez instruktora wywoao wiele umiechu i zadowolenia. Po kilku próbach, kady z nas doskonale radzi sobie z wszelkim niezbdnym sprztem potrzebnym do przygotowania drinków.
  Kolejne dni budziy w nas wiele zainteresowania, a dajce wci zna o sobie zmczenie nie przeszkadzao w realizacji kolejnych zaj. Mia, cho powana atmosfera panujca w grupie pomoga przygotowa nas do zaliczenia wybranego przez nas kursu.
  Wiedza, z zakresu miksologii i towaroznawstwa alkoholowego jest pierwszym,  a zarazem niezbdnym  krokiem  umoliwiajcym poznanie tajników sztuki barmaskiej. Kurs zakoczy  si pomylnie zdanym egzaminem i otrzymaniem certyfikatu.
  Z wielk przyjemnoci gratulujemy wszystkim uczestnikom kursu !
Serdeczne podzikowania skadamy organizatorom zaj !

Sandra Mateja