panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Kurs barmański pierwszego stopnia
Kurs barmański pierwszego stopnia Drukuj E-mail
W dniach 23.02-27.02.2015 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbył się kurs barmański pierwszego stopnia. Piętnastoosobowa grupa pod kierunkiem nauczyciela z Krakowskiej Szkoły Restauratorów miała okazję zgłębiania tajników sztuki barmańskiej. Uczniowie z pierwszych, drugich oraz trzecich klas Technikum Hotelarskiego mogli poszerzać swoją wiedzę zagadnieniami, które dotyczyły umiejętności pracy za barem.
Grupa podczas pięciodniowego kursu poznała przybory barmańskie, szkło barowe, sprzęt chłodniczy, oraz rozmaite alkohole i wiele sposobów na wykonanie przepysznego, pięknie ozdobionego drinka !

Kurs barmański pierwszego stopnia  Kurs barmański pierwszego stopnia  Kurs barmański pierwszego stopnia

  Pierwszego dnia, zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej, która powtarzana była na każdym spotkaniu. W pierwszej kolejności uczniowie zapoznali się z prawidłowym wyglądem oraz poprawnym zachowaniem jakim powinien kierować się barman. Kolejna część zajęć opierała się na znajomości rozmaitych alkoholi oraz marek, które są wizytówką danego trunku. Biorąc aktywnie udział w kursie mieliśmy okazję poznać różnego rodzaju rumy, likiery, gin a nawet tequile.
 Drugi dzień zajęć przedstawił nam wiedzę barmańską z nieco przyjemniejszej strony. Uczniowie, korzystając z przygotowanego wcześniej baru z pełnym wyposażeniem mieli okazję spróbować swoich sił w nowo poznanym zawodzie.
Wykonywanie koktajli z wcześniej przygotowanej listy przez instruktora wywołało wiele uśmiechu i zadowolenia. Po kilku próbach, każdy z nas doskonale radził sobie z wszelkim niezbędnym sprzętem potrzebnym do przygotowania drinków.
  Kolejne dni budziły w nas wiele zainteresowania, a dające wciąż znać o sobie zmęczenie nie przeszkadzało w realizacji kolejnych zajęć. Miła, choć poważna atmosfera panująca w grupie pomogła przygotować nas do zaliczenia wybranego przez nas kursu.
  Wiedza, z zakresu miksologii i towaroznawstwa alkoholowego jest pierwszym,  a zarazem niezbędnym  krokiem  umożliwiającym poznanie tajników sztuki barmańskiej. Kurs zakończył  się pomyślnie zdanym egzaminem i otrzymaniem certyfikatu.
  Z wielką przyjemnością gratulujemy wszystkim uczestnikom kursu !
Serdeczne podziękowania składamy organizatorom zajęć !

Sandra Mateja