panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

242 dni 4 godzin 24 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Konkurs Piosenki Obcojzycznej w NST
Konkurs Piosenki Obcojzycznej w NST Drukuj E-mail
Ju po raz drugi Noworudzka Szkoa Techniczna w Nowej Rudzie bya organizatorem Konkursu Piosenki Obcojzycznej pod patronatem Starosty Powiatu Kodzkiego.
Zgodnie z obowizujc  formu konkurs odbywa si w dwóch kategoriach, w których oceniane s osobno szkoy gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. W tym roku do rywalizacji przystpiy: Kodzka Szkoa Przedsibiorczoci, Zespó Szkó Ogólnoksztaccych w im. Bolesawa Chrobrego, Liceum Ogólnoksztacce im. Henryka Sienkiewicza z Nowej Rudy, Noworudzka Szkoa Techniczna oraz prawie wszystkie okoliczne gimnazja.

Konkurs Piosenki Obcojzycznej w NST  Konkurs Piosenki Obcojzycznej w NST  Konkurs Piosenki Obcojzycznej w NST

Honorowym gociem konkursu bya Pani Pose na Sejm RP Monika Wielichowska, która ufundowaa nagrody dla zwycizców.
Suchajc poszczególnych wykonawców odnosio si wraenie, e konkurs przybiera coraz wyszy poziom. Dobór utworów, stopie ich trudnoci oraz instrumenty towarzyszce wykonawcom nie tylko urozmaiciy konkurs, ale równie podniosy jego presti. Mimo dominacji utworów anglojzycznych, nie zabrako w tym roku utworów piewanych w jzyku niemieckim, francuskim i japoskim.
Szczególnie zachwyci wystp Pauliny Kulby, uczennicy Gimnazjum z Oddziaami Integracyjnymi w Bokowie, która przepiknie zinterpretowaa utwór Anouk pt. "Lost", dziki czemu zdobya statuetk za I miejsce w kategorii szkó gimnazjalnych. Na uwag zasuguje równie wystp Szymona Majkrzaka (II miejsce) z gimnazjum w Jugowie oraz Kingi Chuchli (III miejsce) z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie.
Ze wzgldu na bardzo wyrównany poziom, dla jury bardzo trudne okazao si wyonienie zwycizców, a w szczególnoci przyznanie trzeciego miejsca w kategorii szkó ponadgimnazjalnych. Zachwycia Agata Boek z LO w Nowej Rudzie, która wystpia z utworem "Dream of little dream" zdobywajc I miejsce. Drugie miejsce wywalczya uczennica KSP Maja Hreczuk z utworem "Crazy", natomiast trzecie miejsce zdoby ucze ZSO w Kodzku Eryk Woniak z fenomenaln interpretacj utworu "Wanna be yours" zespou Arctic Monkeys.
Noworudzk Szko Techniczn reprezentowali: Daria Oleksy w duecie z Aleksandrem Juszko oraz Kinga liwka. Uczniowie nasi wykazali si profesjonalizmem, wraliwoci artystyczn i wysokim poziomem. Niewiele zabrako do tego, eby zajli miejsca na podium. Mamy jednak nadziej, e uda si to w nastpnym roku. Ju zapewniaj, e atwo si nie poddadz. Bdziemy mocno trzyma za nich kciuki! A zatem do zobaczenia za rok w III edycji Konkursu Piosenki Obcojzycznej w Noworudzkiej Szkole Technicznej.