panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w NST
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w NST Drukuj E-mail
Już po raz drugi Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie była organizatorem Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego.
Zgodnie z obowiązującą  formułą konkurs odbywa się w dwóch kategoriach, w których oceniane są osobno szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. W tym roku do rywalizacji przystąpiły: Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Ogólnokształcących w im. Bolesława Chrobrego, Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza z Nowej Rudy, Noworudzka Szkoła Techniczna oraz prawie wszystkie okoliczne gimnazja.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w NST  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w NST  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w NST

Honorowym gościem konkursu była Pani Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, która ufundowała nagrody dla zwycięzców.
Słuchając poszczególnych wykonawców odnosiło się wrażenie, że konkurs przybiera coraz wyższy poziom. Dobór utworów, stopień ich trudności oraz instrumenty towarzyszące wykonawcom nie tylko urozmaiciły konkurs, ale również podniosły jego prestiż. Mimo dominacji utworów anglojęzycznych, nie zabrakło w tym roku utworów śpiewanych w języku niemieckim, francuskim i japońskim.
Szczególnie zachwycił występ Pauliny Kulby, uczennicy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie, która przepięknie zinterpretowała utwór Anouk pt. "Lost", dzięki czemu zdobyła statuetkę za I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Na uwagę zasługuje również występ Szymona Majkrzaka (II miejsce) z gimnazjum w Jugowie oraz Kingi Chuchli (III miejsce) z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie.
Ze względu na bardzo wyrównany poziom, dla jury bardzo trudne okazało się wyłonienie zwycięzców, a w szczególności przyznanie trzeciego miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zachwyciła Agata Bożek z LO w Nowej Rudzie, która wystąpiła z utworem "Dream of little dream" zdobywając I miejsce. Drugie miejsce wywalczyła uczennica KSP Maja Hreczuk z utworem "Crazy", natomiast trzecie miejsce zdobył uczeń ZSO w Kłodzku Eryk Woźniak z fenomenalną interpretacją utworu "Wanna be yours" zespołu Arctic Monkeys.
Noworudzką Szkołę Techniczną reprezentowali: Daria Oleksy w duecie z Aleksandrem Juszko oraz Kinga Śliwka. Uczniowie nasi wykazali się profesjonalizmem, wrażliwością artystyczną i wysokim poziomem. Niewiele zabrakło do tego, żeby zajęli miejsca na podium. Mamy jednak nadzieję, że uda się to w następnym roku. Już zapewniają, że łatwo się nie poddadzą. Będziemy mocno trzymać za nich kciuki! A zatem do zobaczenia za rok w III edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Noworudzkiej Szkole Technicznej.