panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow III miejsce na Dolnym Śląsku informatyków z Noworudzkiej Szkoły Technicznej
III miejsce na Dolnym Śląsku informatyków z Noworudzkiej Szkoły Technicznej Drukuj E-mail
W dniu 19 maja 2015 roku w Zamku Topacz k. Wrocławia odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród za realizację „Uczniowskich Mini Projektów Badawczych w Zakresie Innowacyjnego Zastosowania w Praktyce Wiedzy z Obszaru Danego Zawodu” w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”. Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w składzie: Arkadiusz Stelmach, Michał Pasek i Borys Habratowski pod opieką p. Daniela Jabłońskiego za realizację projektu pn. „Audyt bezpieczeństwa sieci komputerowych z wykorzystaniem analizy topologii sieci przewodowej i bezprzewodowej, zastosowanych zabezpieczeń i testów penetracyjnych” zajęli III miejsce na Dolnym Śląsku. Nagrody wręczał p. Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego w obecności p. Beaty Pawłowicz Dolnośląskiej Kurator Oświaty, przedstawicieli uczelni wyższych i wielu innych zaproszonych gości.

III miejsce na Dolnym Śląsku informatyków z Noworudzkiej Szkoły Technicznej  III miejsce na Dolnym Śląsku informatyków z Noworudzkiej Szkoły Technicznej  III miejsce na Dolnym Śląsku informatyków z Noworudzkiej Szkoły Technicznej
Ogólnym założeniem projektu nad jakim pracowali uczniowie noworudzkiej szkoły było pokazanie jak istotną rolę odgrywa bezpieczeństwo sieci komputerowych i jakie konsekwencje może nieść za sobą jego bagatelizowanie. Prace nad UMPB trwały od listopada 2014 roku do końca lutego 2015 roku. W efekcie powstało obszerne opracowanie zawierające między innymi: klasyfikację incydentów komputerowych, podział na rodzaje ataków komputerowych i sposoby na zapobieganie im, zaprojektowany (przykładowy) model sieci przedsiębiorstwa, testy penetracyjne, praktyczną analizę pakietów oraz audyt bezpieczeństwa bezprzewodowych sieci komputerowych na terenie Miasta Nowa Ruda.
    W biznesplanie projektu wykonawcy uwzględnili również zakup niezbędnych urządzeń, literatury i sprzętu informatycznego, wykorzystanego później w pracy do wykonania przykładowego modelu sieci informatycznej przedsiębiorstwa. Łączna kwota wydatkowana na sprzęt, który od teraz jest własnością szkoły to prawie 4.000 złotych, w całości została sfinansowana z projektu MKZ2.

Ostatnim etapem udziału w UMPB były publiczne prezentacje projektów. Spośród wszystkich 164 projektów w 38 zawodach, aż 14 z nich były to projekty z branży informatycznej, najliczniej reprezentowanej przez dolnośląskie szkoły. Publiczne obrony w obecności ekspertów i pozostałych wykonawców dla zawodu technik informatyk miały miejsce w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu w dniach 30 i 31 marca 2015 roku. Komisja oceniając projekty brała pod uwagę liczbę punktów z oceny merytorycznej, średnią liczbę punktów z prezentacji oraz oceniała odpowiedzi na zadawane pytania. Uczniowie technikum informatycznego z NST uzyskali 56,67 punktów (na 60 możliwych do zdobycia) i uplasowali się ostatecznie na III miejscu. O wysokim poziomie rywalizacji może świadczyć fakt, że do pierwszego miejsca zabrakło naszej szkole jedynie 1,5 punktu. Tym samym I miejsce zdobył Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze „Aplikacja mobilna(Android) wykorzystująca kody QR do zarządzania salami i planem lekcji w szkole”, a na II miejscu uplasowali się uczniowie z Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu „Detekcja wzorców w wysokiej jakości strumieniu wideo z wykorzystaniem biblioteki OpenCV”. Wszyscy uczniowie zajmujący miejsca od 1 do 3 w tym też wyróżnieni w UMPB otrzymali za prace w projektach wysokiej jakości tablety.
Uczniom NST oraz opiekunowi gratulujemy sukcesu, a młodzież szkół gimnazjalnych zachęcamy do wyboru naszej szkoły, bo jak widać nie tylko uczymy rzeczy przydatnych ale także pomagamy rozwijać pasje.

Można o nas przeczytać na:
Strona Powiatu Kłodzkiego
Doba.pl