panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow IX DOLNOLSKIE POTYCZKI HOTELARSKIE
IX DOLNOLSKIE POTYCZKI HOTELARSKIE Drukuj E-mail
Julia Niemierowczenko oraz Daria Schimera z 3b TH w dniach 17-18.11.2016r. uczestniczyy w Potyczkach Hotelarskich w Wabrzychu. Konkurs  zorganizowany zosta przez Zespó Szkó nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wabrzychu w partnerstwie z Hotelem-Restauracj „Maria” pod patronatem Marszaka Województwa Dolnolskiego oraz Kuratorium Owiaty we Wrocawiu a odbywa si w Hotelu Maria*** w Wabrzychu.

IX DOLNOLSKIE POTYCZKI HOTELARSKIE  IX DOLNOLSKIE POTYCZKI HOTELARSKIE  IX DOLNOLSKIE POTYCZKI HOTELARSKIE

Skada si z trzech czci:
  • testu sprawdzajcego ogóln, aktualn wiedz branow,
  • rozmowy i rozwizania problemu gocia w recepcji hotelowej w jzyku obcym,
  • przygotowania nakrycia stou do zestawu potraw zamówionego przez gocia w restauracji hotelowej.
Poza dyscyplinami konkursowymi organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje – lekcj muzealn na Zamku Ksi, wykad dr Barbary Majkowskiej-Wojciechowskiej z Fundacji Europejskiego Centrum Badania Alergii ECARF, na temat „Hotel przyjazny dla osób z alergi” a take moliwo spdzenia czasu na basenie i krgielni hotelowej.
W konkursie wspózawodniczyli uczniowie z kilkunastu szkó hotelarskich, poziom by bardzo wysoki, ale mimo, e nasze uczennice nie zdobyy podium, wróciy bardzo zadowolone. Zapowiedziay, e w przyszym roku z sukcesem powalcz z innymi uczestnikami.
Udzia w takich konkursach podnosi poziom umiejtnoci zawodowych, rozwija wród modziey zainteresowanie hotelarstwem i turystyk, ksztatuje umiejtnoci samodzielnego zdobywania wiedzy a take stwarza moliwoci wymiany dowiadcze oraz wspózawodnictwa midzy szkoami i uczniami.
Jolanta Chuchla